Метод, разработанный в Университете штата Висконсин, основан на измерении содержания в слюне кортизола - гормона, выбрасываемого в кровь при стрессе (а ведь физическая нагрузка - один из самых мощных стрессов, после которого содержание кортизола в крови увеличивается почти в 2 раза). Для того, чтобы “выловить” этот гормон, достаточно специальных тест-полосок - то есть соответствующие анализы можно проводить буквально на рабочем месте.
“Очень часто оказывается практически невозможно определить, насколько тяжела работа, выполняемая человеком - ведь разные люди переносят одни и те же нагрузки по-разному, и то, что один делает мимоходом, для другого представляет серьезную проблему, - рассказал доктор Майкл МакГуиган, руководитель этого исследования.
Поэтому мы считаем, что созданный нами метод объективной оценки физической нагрузки и реакции организма на нее будет весьма полезен, например, для спортсменов и спортивных врачей”.
Часті блекаути й аварійні відключення електроенергії висувають нові стандарти до енергонезалежності. Причому як власного житла, так і бізнесу. Дізнайтеся, як компаніям і співробітникам потурбуватися про безперебійну роботу під час блекаутів.
Короткий світловий день, холод і осіння мряка впливають на настрій, а втома, апатія і навіть легка депресія — компаньйони гнітючих осінніх днів. Втім, скористайтеся нашими порадами, щоб мінімізувати стрес від перебування в такій непривітній «компанії».
Новачок на роботі. До нього завжди придивляються. Від того наскільки новий співробітник уважний, тактовний та обачний залежить, як його прийме колектив, як складатимуться взаємини з керівництвом. Треба докласти чимало зусиль, щоб перше враження було гідним, адже другого шансу може й не бути.
В сучасному ритмі життя, коли треба скрізь встигнути і багато чого зробити, наша пам'ять час від часу дає збій. Не завжди пам'ятаємо, де лежать документи, забуваємо про заплановану зустріч, вийшовши з дому, важко згадуємо, чи вимкнули з розетки праску тощо. А причина такого збою – перевтома, часті хвилювання, і, як не дивно, одноманітність.
Підвищення по службі чи в іншій діяльності, досягнення популярності, слави тощо – це все кар'єра. А з чого починається це сходження і коли? На це запитання дає відповідь соціолог із Оксфорда Марк Тейлор.