Вам ненависна ваша робота, але не поспішаєте звільнятися. Гідної пропозиції ще немає, і ви не хочете залишитися ні з чим. Але бувають такі ситуації, коли краще йти відразу, не вагаючись. Які? Спробуємо дати відповідь разом з фахівцями.
Перебуваючи в сильному стресі через роботу, ми включаємо режим виживання. А в такому режимі важко аналізувати події й приймати правильні рішення. Ми боїмося ризикувати. Ми думаємо тільки про одне: прийти додому розслабитися і забутися.
Крім того, в такому стані шанси знайти щось трохи краще дорівнюють нулю. Намагаючись вирватися з одного полону, ми легко можемо потрапити в інший, адже не можемо адекватно оцінювати позитивне й негативне. Бракує сил боротися за кращі умови. Чи можна сподіватися справити гарне враження на чергового кадровика в такому стані? Перш ніж прийняти рішення звільнятися чи залишатися на ненависній роботі, проаналізуйте свої статки. Можливо, вам просто необхідна пауза, добрий відпочинок, для того щоб прийти в себе. Ось деякі моменти, до яких JOBS.UA рекомендує придивитися.
Найголовніше – це ваша безпека. Якщо не відчуваєте себе в безпеці на роботі, краще кинути її, навіть якщо ваші фінансові справи не в кращому становищі. Деякі робочі місця можуть бути справжніми місцями підвищеної небезпеки. Якщо ви терпите домагання або загрозу на роботі, скажіть про це керівництву. Якщо будете мовчати, ніхто не стане захищати вас. Якщо спроби відстояти свої права ні до чого не привели або після «затишшя» тиск на вас відновлюється з новою силою – йдіть сміливо і як можна швидше.
Завжди треба пам’ятати: ваше здоров'я найважливіше. Слово «стабільність», улюблене багатьма, діє як повільна отрута. Ми стаємо пасивними, не готовими до дій – навіть тоді, коли попереднє життя приносить лише неприємності. Робота знищує вас – фізично, психологічно чи в будь-якому іншому сенсі? Краще за все кинути її, і якомога раніше, поки у вас ще залишилися сили і здоров’я. У деяких місцях люди працюють в страху постійно. Як в такому стані йти на співбесіду?
З часом робота може стати настільки неприємною, що захочеться знайти будь-що, аби втекти з неї, а вже потім знайти роботу з кращими умовами й більшою зарплатою. Це може бути невеличкий підробіток, що приноситиме незначний заробіток, але допоможе вирватися з пекельного життя. Однак часто він, цей незначний підробіток, так затягує, що мрія про кращу роботу непомітно зникає.
І психологи, і HR-фахівці одностайно говорять про те, що робота, яка виснажує, забирає всі сили під кінець дня, не дасть вам можливості знайти інше робоче місце. Може так статися, що на новій роботі ви також будете незадоволені умовами, колективом, тощо. Спершу дослухайтесь до себе, можливо, подивіться в дзеркало, щоб зрозуміти хто ви й чого хочете. Якщо для цього треба кинути роботу, зробіть це й не жалкуйте. Ставте перед собою мету і йдіть до неї через всі перепони, і лише тоді отримаєте задоволення від роботи й матимете успіх, в обраній справі.
У цьому матеріалі вашій увазі пропонується цікава й подекуди драматична історія злету й занепаду нідерландських техно піонерів, які змінили ландшафт сучасної цивілізації.
Розбираємося, які перспективи пропонує професія психолога в Україні у 2025 році.
Метод Pomodoro допомагає ефективно розподіляти час між робочими завданнями. Сьогодні розберемо «на кісточки» ті можливості, які пропонує ця чудова техніка тайм-менеджменту для ефективного виконання завдань і зосередженої праці.
Якщо кар’єра не рухається, можливо, ви щось робите не так? Причини бувають різні, тому давайте проаналізуємо, якими порадами скористатися, щоб досягати успіху в кар’єрі.
На етапі працевлаштування пошукач може передумати влаштовуватися в конкретну компанію. Як відмовити роботодавцю, сказати «ні» професійно? З’ясовуємо разом з Jobs.ua.