Перше робоче місце по-різному може вплинути на майбутнє людини. Деколи це розчарування, часто – хороша платформа для подальшої побудови кар’єри. На робочому місці людина проводить третину свого життя. Коли після закінчення навчального закладу постає питання про працевлаштування, необхідно свідомо підійти до його вирішення. Адже нерідко ще у ВНЗ студенти розуміють, що обрана професія не відповідає їхнім сподіванням. Робота має приносити моральне задоволення та матеріальний дохід. При її виборі необхідно враховувати ряд критеріїв.
Не варто прислуховуватися до порад рідних чи друзів. Краще брати до уваги власні інтереси, тоді перебування на робочому місці не буде викликати негативних емоцій. А нецікава робота може стати причиною стресу та депресії. Краще зберегти мрію, а амбіції залишити на потім. Не слід зразу очікувати високої зарплати, швидкого кар’єрного зростання, великих проектів чи піку майстерності. Після потрапляння в офіс сподівання швидко руйнуються, а зазнати поразки боляче.
Необхідно зрозуміти – щоб досягти успіху та отримати бажане, треба багато працювати і докладати зусиль. Перша робота – це шанс отримати цінний досвід, набути практичних навичок. Варто проявляти ініціативу, уточнювати та запитувати, коли щось не зрозуміло. Колегам приємно, коли їхня допомога комусь потрібна. Робота мрії – це хороша можливість розвивати свої здібності, таланти і застосувати їх потім у майбутній професії.
Починаючи будь-яку нову справу, варто задати собі питання, що вона вам дасть. Психологи рекомендують зрозуміти свою мету. Наприклад, це може бути:
Якщо людина чітко розуміє кінцеву мету, то вона зможе подолати будь-які перешкоди. Звісно, будуть помилки, як і у всіх початківців. Але в молодому віці, коли тільки починається здобуття досвіду, це не вирок. Винісши зі своїх промахів цінні уроки, ви тільки наблизитесь до успіху.
Згідно з опитуванням, одним із найважливіших критеріїв при виборі роботи є заробітна плата. Якщо людина не буде отримувати того доходу, на який розраховує, то скоро буде втрачений інтерес. Їй прийдеться шукати нове робоче місце. Тому, щоб не трапилось такої ситуації з вами, необхідно наперед продумати, який рівень заробітної плати вас влаштовує.
При розрахунку матеріальної складової також треба враховувати можливість кар’єрного росту. Наприклад, професії бармена чи офіціанта передбачають отримання легкого доходу в вигляді чайових. Проте такі працівники не можуть просуватись кар’єрними сходинками, тому через кілька років їх дохід суттєво не зміниться. Зайнявши ж посаду банківського службовця, який на перших порах, отримує невисокий дохід, є перспектива отримати згодом підвищення. А, значить, і вищу заробітну плату. Тому, якщо робота вам підходить, але не влаштовує рівень її оплати, варто оцінити перспективи кар’єрного зростання. При сумлінній праці скоро можна отримувати значно більше, ніж зразу після працевлаштування.
Фахівці вважають, що значна частина успіху людини залежить від середовища, в якому вона знаходиться. Якщо в компанії працюють спеціалісти високого рівня, то новачку буде у кого повчитися. Переваги такої співпраці:
Навіть якщо ви просто роздруковуєте документи, компанія успішних людей буде мати велике значення для вашого успіху. І, навпаки, в колективі, де люди роками працюють від дзвінка до дзвінка за мізерну плату, через деякий час можна забути про свій саморозвиток.
Кожна посада вимагає від працівника виконання певних обов’язків. Перш ніж претендувати на місце, необхідно адекватно оцінити свої можливості. Варто проаналізувати, чи володієте ви потрібними навичками та вміннями, чи зможете добре працювати і отримувати задоволення від такої роботи.
Варто добре подумати, що ви найбільше любите, а чого робити не хотілося б. Якщо добре у вас виходить кілька речей, виділіть найвигіднішу зі сторін.
Перша робота внесе корективи у ваше життя. Наприклад, багато професій передбачають чітко встановлений графік, важку працю та не завжди високу зарплату. Необхідно подивитись на людей, які досягли успіху у цій сфері, і оцінити, чи підходить вам подібний стиль життя. Звертати увагу потрібно на такі нюанси:
Все залежить від пріоритетів конкретної людини. Для когось велике значення має матеріальний дохід, інші бажають приносити користь навіть за невелику винагороду, а хтось прагне побачити світ і т. д.
Декілька порад від наших експертів про те, як, повернувшись до роботи, правильно застосувати «відновлений багаж сил».
Впавши, піднімаємося, обтрушуємо одяг, хочемо зробити крок, але біль у забитих колінах не дає ступити. Адже йти треба, хоча б до медпункту. Одні встають і, перемагаючи біль, йдуть далі, а в інших сил вистачає лише до кабінету лікаря або самому перев'язати собі рани, а деякі не можуть навіть піднятися від сильних забитих місць, розчарування та зневіри. Що робити і як допомогти собі?
Jobs.ua хоче підтримати Кращих Роботодавців і розширити можливості Шукачам роботи у важку хвилину, тому продовжує працювати в галузі працевлаштування та зберігає знижки і можливість безкоштовного розміщення вакансій для роботодавців.
Пропонуємо вам познайомитися з перспективною сучасною професією, яка допомагає компаніям приймати рішення на основі даних, а не інтуїтивно.
Jobs.ua хоче привітати вас з наступаючим Новим 2024 роком і порадувати новорічними святковими знижками!