RUUA
Ваш аккаунт не активирован. Проверьте почту. 
  1. Работа в Украине
  2. Публикации о работе
  3. Новости Украины и мира
  4. Новости
  5. Легалізація фрилансу або нова форма трудового договору

Легалізація фрилансу або нова форма трудового договору

24.07.2022 397Автор: Лоліта Платошкіна
Легалізація фрилансу або нова форма трудового договору

Легалізація фрилансу або нова форма трудового договору

24.07.2022     397Автор: 

18 липня Верховною Радою України був прийнятий новий законопроект №5161, що фактично вводить нову форму трудового договору - фриланс. Аналог іноземного формату трудового договору “zero hours contract”, що використовується в Великобританії, Угорщині,  Бельгії. Фриланс - довгий час був окремим форматом співпраці підприємця і найманця, якого запрошували для виконання певних окремих видів роботи. Все більше компаній в Україні та за кордоном залучають до виконання завдань фрилансерів через складну економічну ситуацію всередині країни та через зручну форму співпраці, де в разі чого цю ланку просто й легко замінити на більш кваліфікованого спеціаліста.

Плюси фриланса

Фриланс практично має багато плюсів для компанії:

значно скорочує витрати на обладнання робочого місця та орендою додаткового простору,

немає потреби роботодавцю надавати гарантії чи соцпакет, платити податки,

знайти фриланса під завдання значно простіше і швидше ніж дати час штатному співробітнику поповнити знання,

можливість для роботодавця вибрати більш досвідченого працівника.

Звісно, є і свої негативні сторони, на кшталт, контроль процесу виконання роботи, проте оплата все одно здійснюється за виконану роботу завчасно оговорений дедлайн.

Закон для фрилансерів

Прийнятий законопроект для фрилансерів з нефіксованим робочим часом має на меті збільшити трудові та соціальні гарантії для фрилансерів. Він запроваджується як альтернатива договорам цивільноправового характеру. 

Фактично закон унормовує договір з нефіксованим робочим часом, що може заключати працівник з роботодавцем. А це значить, що працівник виконуватиме роботу лише тоді, коли вона з’явиться, а роботодавець не гарантує, що надаватиме цю роботу постійно. Звісно ж роботодавець буде самостійно визначати коли і в якому обсязі залучати фрилансера до співпраці, заздалегідь обговорюючи та зазначаючи термін робіт та тривалість робочого часу. Обов’язково обидві сторони повинні дотримуватись вимог законодавства щодо тривалості робочого часу та відпочинку. І це не може перевищувати робочого часу 40 годин на тиждень, а кількість днів - шість. При цьому мінімальна тривалість робочого часу протягом календарного місяця складає 32 години. При цьому роботодавець не має заборонити фрилансеру виконувати певні види робіт за іншими трудовими договорами. До речі, роботодавці не зможуть укладати понад 10% трудових договорів із нефіксованим робочим часом (від загальної кількості укладених трудових угод). Виняток: ФОПи, які використовують найману працю менш як 10 співробітників — вони можуть укладати не більше одного трудового договору з нефіксованим робочим часом.

Мінімальна тривалість робочого часу такої форми трудового договору буде складати протягом календарного місяця - 32 години. Зручним буде те, що працівник зможе поєднувати легальну роботу в кількох роботодавців і матиме базові соціальні гарантії (забезпечення лікарняними, відпустками, достатнім рівнем зарплати).

Тож сподіваємось, що нововведений законопроект допоможе фрилансерам почувати себе безпечніше та впевненіше на ринку праці України та поза її межами.

Читайте также

  • Вітаємо вас із Різдвом Христовим та Новим роком!23 Декабрь, 2024

    Дорогі партнери, колеги, друзі!

    Щиро вітаємо вас із Різдвом Христовим та Новим роком!


  • Новорічні знижки на сайт Jobs.ua23 Декабрь, 2024

    Шановні клієнти!
    Напередодні нового року пропонуємо знижки на період з 23 грудня по 31 січня.

  • Тривожні сигнали: 5 рис, які мають насторожити рекрутера17 Декабрь, 2024

    Так склалося, що в процесі найму більше прийнято звертати увагу на вміння і сильні сторони кандидата. Професійні досягнення і досвід — це чудово, але рекрутер не може знати апріорі, якою людиною є кандидат перед ним. Нижче спробуємо з’ясувати, які риси кандидата мають насторожити рекрутера.

  • Токсичні колеги: 7 життєвих уроків, які працюють на вас11 Декабрь, 2024

    Токсичні люди становлять більшу проблему, ніж здається на перший погляд. Вони можуть перетворити улюблену роботу на справжнісіньке пекло. Звичайно, якщо працюють поруч з нами. В цій статті пропонуємо поміркувати над життєвими уроками, які можна отримати від спілкування з токсичними колегами.

  • Робота над помилками (у спілкуванні) 8 Декабрь, 2024

    Окрім того, як і що ми говоримо, важливу роль у спілкуванні відіграють міміка, рухи руками, постановка тіла. Але, на жаль, ми часто забуваємо про це, та й особливого значення не надаємо. А даремно. Від того, як ми поводимося на співбесіді, переговорах, ділових зустрічах, може залежати наша кар'єра.


↑ Наверх