RUUA
Ваш аккаунт не активирован. Проверьте почту. 
  1. Работа в Украине
  2. Публикации о работе
  3. Новости Украины и мира
  4. Новости
  5. Легалізація фрилансу або нова форма трудового договору

Легалізація фрилансу або нова форма трудового договору

24.07.2022 405Автор: Лоліта Платошкіна
Легалізація фрилансу або нова форма трудового договору

Легалізація фрилансу або нова форма трудового договору

24.07.2022     405Автор: 

18 липня Верховною Радою України був прийнятий новий законопроект №5161, що фактично вводить нову форму трудового договору - фриланс. Аналог іноземного формату трудового договору “zero hours contract”, що використовується в Великобританії, Угорщині,  Бельгії. Фриланс - довгий час був окремим форматом співпраці підприємця і найманця, якого запрошували для виконання певних окремих видів роботи. Все більше компаній в Україні та за кордоном залучають до виконання завдань фрилансерів через складну економічну ситуацію всередині країни та через зручну форму співпраці, де в разі чого цю ланку просто й легко замінити на більш кваліфікованого спеціаліста.

Плюси фриланса

Фриланс практично має багато плюсів для компанії:

значно скорочує витрати на обладнання робочого місця та орендою додаткового простору,

немає потреби роботодавцю надавати гарантії чи соцпакет, платити податки,

знайти фриланса під завдання значно простіше і швидше ніж дати час штатному співробітнику поповнити знання,

можливість для роботодавця вибрати більш досвідченого працівника.

Звісно, є і свої негативні сторони, на кшталт, контроль процесу виконання роботи, проте оплата все одно здійснюється за виконану роботу завчасно оговорений дедлайн.

Закон для фрилансерів

Прийнятий законопроект для фрилансерів з нефіксованим робочим часом має на меті збільшити трудові та соціальні гарантії для фрилансерів. Він запроваджується як альтернатива договорам цивільноправового характеру. 

Фактично закон унормовує договір з нефіксованим робочим часом, що може заключати працівник з роботодавцем. А це значить, що працівник виконуватиме роботу лише тоді, коли вона з’явиться, а роботодавець не гарантує, що надаватиме цю роботу постійно. Звісно ж роботодавець буде самостійно визначати коли і в якому обсязі залучати фрилансера до співпраці, заздалегідь обговорюючи та зазначаючи термін робіт та тривалість робочого часу. Обов’язково обидві сторони повинні дотримуватись вимог законодавства щодо тривалості робочого часу та відпочинку. І це не може перевищувати робочого часу 40 годин на тиждень, а кількість днів - шість. При цьому мінімальна тривалість робочого часу протягом календарного місяця складає 32 години. При цьому роботодавець не має заборонити фрилансеру виконувати певні види робіт за іншими трудовими договорами. До речі, роботодавці не зможуть укладати понад 10% трудових договорів із нефіксованим робочим часом (від загальної кількості укладених трудових угод). Виняток: ФОПи, які використовують найману працю менш як 10 співробітників — вони можуть укладати не більше одного трудового договору з нефіксованим робочим часом.

Мінімальна тривалість робочого часу такої форми трудового договору буде складати протягом календарного місяця - 32 години. Зручним буде те, що працівник зможе поєднувати легальну роботу в кількох роботодавців і матиме базові соціальні гарантії (забезпечення лікарняними, відпустками, достатнім рівнем зарплати).

Тож сподіваємось, що нововведений законопроект допоможе фрилансерам почувати себе безпечніше та впевненіше на ринку праці України та поза її межами.

Читайте также

  • Магістратура за кордоном: де навчатися українцям? 7 Февраль, 2025

    Перед українцями, які планують навчатися в магістратурі за кордоном, постають цілком закономірні питання: в якій країні навчатися, який ВНЗ обрати? Університетів сотні, обрати доведеться один. В цій статті ми розкажемо, на які речі треба передусім звернути увагу українцям, які хочуть навчатися в магістратурі за кордоном.

  • Адаптуємось на новій роботі: найдієвіші поради 5 Февраль, 2025

    А ви знали, що адаптацію персоналу поділяють на первинну і вторинну? Якщо ні, в цій статті з’ясовуємо відмінності між ними. А також розказуємо найдієвіші поради, як швидко адаптуватися на новій роботі.

  • Як успішно запустити YouTube-канал в 2025 році? 3 Февраль, 2025

    YouTube пропонує безліч можливостей для зростання і заробітку. Але тільки якщо знати, що робити. Нещодавно ми писали, як зацікавити дитину фрилансом, а сьогодні повідаємо корисні поради, як успішно запустити власний YouTube-канал в 2025 році.

  • Найпоширеніші дискримінаційні питання на співбесідах: як діяти, якщо запитують не про роботу29 Январь, 2025

    Прояви дискримінації на співбесідах зазвичай не вибиваються зі стандартного кола питань. Хоча іноді HR-спеціалісти можуть і здивувати. Сьогодні з’ясовуємо, як відповідати кандидату в подібних ситуаціях.

  • Як зацікавити дитину фрилансом?27 Январь, 2025

    Ще в часи пандемії фрилансерські заробітки для багатьох українців стали справжнім порятунком. Відтак чимало батьків усвідомили просту істину: потрібно не лише вчити дітей фінансовій грамотності, а й зацікавлювати дитину фрилансом. Як це робити? Детальніше читайте в статті. 


↑ Наверх