Минтруда напомнил, что одним из оснований для увольнения совместителя является принятие на эту должность того, для кого это место работы будет основным, и предоставил на такой случай разъяснения по формулировкам приказа и записи в трудовой книжке (Письмо от 06.08.2007 г. № 199/06/186-07).
Сумма подлежащих оплате отработанных часов работников при суммированном учете рабочего времени станет известна лишь к концу месяца. Главное — подсчитывая нормальное количество «трудочасов» учетного периода, не забыть, что дни, когда работник по графику был освобожден от исполнения своих обязанностей, в расчет не принимаются (Письмо Минтруда от 28.04.2007 г. № 101/13/133-07).
А для работника ночное время (как, впрочем, и «празднично-выходное») — не что иное, как самое что ни есть внеурочное. В этой связи не следует забывать, что применение суммированного учета рабочего времени не освобождает предприятие от обязанности оплатить сверхурочную работу соответствующим образом (Письмо Минтруда от 18.05.2007 г. № 380/13/84-07).
В том же случае, если работать приходится в выходной день или в вечернюю смену согласно графику сменности, доплата не полагается. Разве что коллективный договор содержит на этот счет какие-либо другие положения (Письмо Минтруда от 18.05.2007 г. № 376/13/84-07).
Часті блекаути й аварійні відключення електроенергії висувають нові стандарти до енергонезалежності. Причому як власного житла, так і бізнесу. Дізнайтеся, як компаніям і співробітникам потурбуватися про безперебійну роботу під час блекаутів.
Короткий світловий день, холод і осіння мряка впливають на настрій, а втома, апатія і навіть легка депресія — компаньйони гнітючих осінніх днів. Втім, скористайтеся нашими порадами, щоб мінімізувати стрес від перебування в такій непривітній «компанії».
Новачок на роботі. До нього завжди придивляються. Від того наскільки новий співробітник уважний, тактовний та обачний залежить, як його прийме колектив, як складатимуться взаємини з керівництвом. Треба докласти чимало зусиль, щоб перше враження було гідним, адже другого шансу може й не бути.
В сучасному ритмі життя, коли треба скрізь встигнути і багато чого зробити, наша пам'ять час від часу дає збій. Не завжди пам'ятаємо, де лежать документи, забуваємо про заплановану зустріч, вийшовши з дому, важко згадуємо, чи вимкнули з розетки праску тощо. А причина такого збою – перевтома, часті хвилювання, і, як не дивно, одноманітність.
Підвищення по службі чи в іншій діяльності, досягнення популярності, слави тощо – це все кар'єра. А з чого починається це сходження і коли? На це запитання дає відповідь соціолог із Оксфорда Марк Тейлор.