RUUA
Ваш аккаунт не активирован. Проверьте почту. 
  1. Работа в Украине
  2. Публикации о работе
  3. Новости Украины и мира
  4. Новости
  5. Мовний закон: ще одна причина перевірити власне резюме чи вакансію

Мовний закон: ще одна причина перевірити власне резюме чи вакансію

14.07.2022 380Автор: Лоліта Платошкіна
Мовний закон: ще одна причина перевірити власне резюме чи вакансію

Мовний закон: ще одна причина перевірити власне резюме чи вакансію

14.07.2022     380Автор: 

Друзі, з 16 липня в Україні чинності набирає мовний закон «Про функціонування української мови як державної». Це стане для багатьох російськомовних українців, які ще не змінили мову, поштовхом поступово переступити цей бар’єр. До речі, війна й агресія окупантів стало непоганим мотивом для багатьох перейти добровільно повністю на рідну мову. Така тенденція ще раз доводить згуртованість та єдність українців як ніколи.

Мовний закон стосується лише мови офіційного спілкування, публічних заходів тощо, зокрема інформування очільниками держустанов про події на фронті чи ситуацію в регіонах, і ніяк не стосується побутової розмовної ситуації. Сюди підпадають й ті, хто має власний бізнес й інформує, обслуговує, надає послуги. Звертаємо вашу увагу й на розміщення вакансій і резюме на рекрутингових сайтах, порталах та інших ресурсах. Запрошуємо всіх роботодавців і здобувачів в написанні оголошень переходити тільки на українську мову викладу і перевірити оголошення на відповідність дотримання Законів. Якщо ви готуєте резюме декількома мовами, на кшталт, українська/англійська, то основа мова викладу українська повинна йти першою і бути за обсягом тексту не менше за другу мову.

Юридична відповідальність за недотримання Закону про мову

Недотримання Закону про мову буде вимагати юридичну відповідальність та штрафи. А саме, статті 188-52 та 188-53, які будуть застосовуватись від 16.07.2022 р. і будуть містити санкцію у вигляді накладення штрафу від 3400 до 5100 гривень або попередження, якщо порушення вчинене вперше. Вони передбачають юридично адміністративні порушення і вимагають відповідальності.

Й від 8 500 до 11 900 гривень за повторне порушення протягом року.

Накладаються також й штрафи розміром від 1700 до 3400 гривень на посадових осіб за невиконання законних вимог Уповноваженого із захисту державної мови під час здійснення ним держконтролю за застосування державної мови. Кошти за подібні штрафи порушень будуть надходити в державні місцеві бюджети. Процедура накладання адміністративної відповідальності за провинність досить проста.

  1. Фіксується факт порушення. Відповідальна особа може робити копії розмов чи фіксувати за допомогою скрінів в мережі.
  2. Складається протокол порушення. Протокол будуть вручати безпосередньо порушнику, де буде зазначено місце, де і як він може сплатити штраф.
  3. Сплата штрафу за порушення.

До речі, воно, так само як будь-яке адміністративне порушення, може бути оскаржене в суді.

Також зазначається, що робити, якщо ваше право на отримання послуг та інформації державною мовою було порушене:

  • Попросити про обслуговування державною мовою.
  • У разі відмови працівника, звернутися до керівника закладу, або на гарячу лінію.
  • Якщо вам знову відмовлено, зафіксуйте факт відмови на відео, аудіо або за допомогою свідків.
  • Подати скаргу або заповнити спеціальну форму на сайті Уповноваженого.

Тому ще раз закликаємо роботодавців та здобувачів перевірити документи та налаштування для відповідного відображення контенту на сайті в Особистому кабінеті.

Читайте также

  • Трамп, Маск і ринок праці США: що зміниться в 2025 році?31 Январь, 2025

    З приходом Трампа в Овальний кабінет очікуються зміни в багатьох сферах американського життя. Маск і Рамасвамі нещодавно заявили, що віддалена робота була «привілеєм ковідного часу», а в 2025 році федеральні службовці повинні відвідувати офіс п’ять днів на тиждень. Наскільки правдивими є їхні судження, і що загалом в перспективі може змінитися цьогоріч на американському ринку праці, з’ясовували Jobs.ua.

  • Найпоширеніші дискримінаційні питання на співбесідах: як діяти, якщо запитують не про роботу29 Январь, 2025

    Прояви дискримінації на співбесідах зазвичай не вибиваються зі стандартного кола питань. Хоча іноді HR-спеціалісти можуть і здивувати. Сьогодні з’ясовуємо, як відповідати кандидату в подібних ситуаціях.

  • Як зацікавити дитину фрилансом?27 Январь, 2025

    Ще в часи пандемії фрилансерські заробітки для багатьох українців стали справжнім порятунком. Відтак чимало батьків усвідомили просту істину: потрібно не лише вчити дітей фінансовій грамотності, а й зацікавлювати дитину фрилансом. Як це робити? Детальніше читайте в статті. 

  • Основні причини неефективності робочих зустрічей і способи їх усунення24 Январь, 2025

    Робочі зустрічі не завжди минають ефективно, бажані результати залежать від низки факторів. Чому так відбувається і як цьому запобігти, — читайте в статті.

  • Правильно працюємо з агресією: важливі принципи екологічної комунікації22 Январь, 2025

    Насправді це серйозна проблема багатьох людей, тобто вміння працювати з власною агресією. З’ясуємо разом з Jobs.ua, як правильно працювати з агресією і знайти їй краще застосування, аніж ображати одне одного в соцмережах.


↑ Наверх