Друзі, з 16 липня в Україні чинності набирає мовний закон «Про функціонування української мови як державної». Це стане для багатьох російськомовних українців, які ще не змінили мову, поштовхом поступово переступити цей бар’єр. До речі, війна й агресія окупантів стало непоганим мотивом для багатьох перейти добровільно повністю на рідну мову. Така тенденція ще раз доводить згуртованість та єдність українців як ніколи.
Мовний закон стосується лише мови офіційного спілкування, публічних заходів тощо, зокрема інформування очільниками держустанов про події на фронті чи ситуацію в регіонах, і ніяк не стосується побутової розмовної ситуації. Сюди підпадають й ті, хто має власний бізнес й інформує, обслуговує, надає послуги. Звертаємо вашу увагу й на розміщення вакансій і резюме на рекрутингових сайтах, порталах та інших ресурсах. Запрошуємо всіх роботодавців і здобувачів в написанні оголошень переходити тільки на українську мову викладу і перевірити оголошення на відповідність дотримання Законів. Якщо ви готуєте резюме декількома мовами, на кшталт, українська/англійська, то основа мова викладу українська повинна йти першою і бути за обсягом тексту не менше за другу мову.
Недотримання Закону про мову буде вимагати юридичну відповідальність та штрафи. А саме, статті 188-52 та 188-53, які будуть застосовуватись від 16.07.2022 р. і будуть містити санкцію у вигляді накладення штрафу від 3400 до 5100 гривень або попередження, якщо порушення вчинене вперше. Вони передбачають юридично адміністративні порушення і вимагають відповідальності.
Й від 8 500 до 11 900 гривень за повторне порушення протягом року.
Накладаються також й штрафи розміром від 1700 до 3400 гривень на посадових осіб за невиконання законних вимог Уповноваженого із захисту державної мови під час здійснення ним держконтролю за застосування державної мови. Кошти за подібні штрафи порушень будуть надходити в державні місцеві бюджети. Процедура накладання адміністративної відповідальності за провинність досить проста.
До речі, воно, так само як будь-яке адміністративне порушення, може бути оскаржене в суді.
Також зазначається, що робити, якщо ваше право на отримання послуг та інформації державною мовою було порушене:
Тому ще раз закликаємо роботодавців та здобувачів перевірити документи та налаштування для відповідного відображення контенту на сайті в Особистому кабінеті.
В сучасному ритмі життя, коли треба скрізь встигнути і багато чого зробити, наша пам'ять час від часу дає збій. Не завжди пам'ятаємо, де лежать документи, забуваємо про заплановану зустріч, вийшовши з дому, важко згадуємо, чи вимкнули з розетки праску тощо. А причина такого збою – перевтома, часті хвилювання, і, як не дивно, одноманітність.
Підвищення по службі чи в іншій діяльності, досягнення популярності, слави тощо – це все кар'єра. А з чого починається це сходження і коли? На це запитання дає відповідь соціолог із Оксфорда Марк Тейлор.
Декілька порад від наших експертів про те, як, повернувшись до роботи, правильно застосувати «відновлений багаж сил».
Впавши, піднімаємося, обтрушуємо одяг, хочемо зробити крок, але біль у забитих колінах не дає ступити. Адже йти треба, хоча б до медпункту. Одні встають і, перемагаючи біль, йдуть далі, а в інших сил вистачає лише до кабінету лікаря або самому перев'язати собі рани, а деякі не можуть навіть піднятися від сильних забитих місць, розчарування та зневіри. Що робити і як допомогти собі?
Jobs.ua хоче підтримати Кращих Роботодавців і розширити можливості Шукачам роботи у важку хвилину, тому продовжує працювати в галузі працевлаштування та зберігає знижки і можливість безкоштовного розміщення вакансій для роботодавців.