RUUA
Ваш аккаунт не активирован. Проверьте почту. 
  1. Работа в Украине
  2. Публикации о работе
  3. Соискателю
  4. Советы соискателю
  5. На що звернути увагу працевлаштовуючись під час війни

На що звернути увагу працевлаштовуючись під час війни

15.05.2022 506Автор: Лоліта Платошкіна
На що звернути увагу працевлаштовуючись під час війни

На що звернути увагу працевлаштовуючись під час війни

15.05.2022     506Автор: 

Друзі, живемо в непростий час війни та змін. Все це гіркий, але корисний досвід, що проник в усі сфери нашого життя, в тому числі в рекрутинг. За період останніх місяців ми винесли багато корисних уроків, які здатні уникнути багато проблемних ситуацій в майбутньому. Сьогодні на Jobs.ua говоримо про те, які уроки нам піднесла нова реальність, які необхідно засвоїти, щоб працевлаштування приносило якомога менше незручностей.

Поради здобувачам при працевлаштуванні під час війни

Воєнні дії примусили роботодавців переглянути не тільки відносини з робітником, але декому навіть перебудувати власний бізнес на користь країні. На жаль, в таких умовах не всі роботодавці змогли утримати зобов'язання виплат зарплат штату робітників, хоча саме таку установу диктував Уряд для підтримки українського бізнесу. До того ж держава обіцяла і виконала повною мірою обіцянку у вигляді грошових виплат 6500 гривень офіційно працевлаштованим, та ФОПам, що перебувають на території активних бойових дій. На жаль, неоформлені співробітники, які втратили частину доходу через війну, не змогли скористатися цими виплатами. А це значить, щоб перестрахуватися здобувачу надалі необхідно шукати роботу з офіційним працевлаштуванням. Це не тільки захищає права працівників, але й відповідає європейським стандартам чесного, відкритого та прозорого бізнесу.

Під час війни майже всі компанії та бізнес перейшли на дистанційну форму роботи. В нас вже був цікавий досвід дистанційної роботи локдаунів, але віддалена робота під жахливими гучними вибухами - те ще випробування. І з боку роботодавця, і з боку співробітника головною вимогу продуктивної роботи є грамотно налагоджений зв’язок між співробітниками, а також забезпечення всіма ресурсами для співпраці. З боку роботодавця це зручне безпечне місце та комп’ютер з доступом до інтернету. З боку роботодавця це доступи до ресурсів компанії (сайтів, бази тощо), а також програм, через які виконується робота. Не всім вдасться оперативно та якісно підлаштуватися під нові обставини, проте забезпечення цими ресурсами значно полегшує пристосування співробітників. А звідси ще одна вагома порада всім здобувачам. Намагайтесь розвивати в собі навички швидкого пристосування до обставин, навіть якщо цими обставинами є дистанційна робота.

Війна в Україні ще більше зосередила нашу увагу на тому, що просто необхідно мати певну кількість заощаджень на такі скрутні часи. Це можливі будь-які способи накопичення, або навіть відкладання 10% від суми вашої заробітної плати кожний місяць. Тобто вся заробітна плата не повинна повністю уходити на закриття життєвих потреб, щоб жити гідно, не влізати в борги чи кредити. А тому треба шукати таку роботу, щоб перекривала ваші звичайні потреби і забезпечувала вас та вашу сім’ю достатньою мірою.

Всі, хто мав змогу виїхати за кордон в цей час зіткнулись з додатковими проблемами: відсутність знання мови, відсутність достатньої кваліфікації для пошуку роботи на місці тощо. А тому сучасному спеціалісту необхідно розвиватися та навчатися постійно, вкладаючи в себе та свої знання. 


Пам’ятайте ці уроки, та застосовуйте їх у власному досвіді працевлаштування.

Читайте также

  • Магістратура за кордоном: де навчатися українцям? 7 Февраль, 2025

    Перед українцями, які планують навчатися в магістратурі за кордоном, постають цілком закономірні питання: в якій країні навчатися, який ВНЗ обрати? Університетів сотні, обрати доведеться один. В цій статті ми розкажемо, на які речі треба передусім звернути увагу українцям, які хочуть навчатися в магістратурі за кордоном.

  • Адаптуємось на новій роботі: найдієвіші поради 5 Февраль, 2025

    А ви знали, що адаптацію персоналу поділяють на первинну і вторинну? Якщо ні, в цій статті з’ясовуємо відмінності між ними. А також розказуємо найдієвіші поради, як швидко адаптуватися на новій роботі.

  • Як успішно запустити YouTube-канал в 2025 році? 3 Февраль, 2025

    YouTube пропонує безліч можливостей для зростання і заробітку. Але тільки якщо знати, що робити. Нещодавно ми писали, як зацікавити дитину фрилансом, а сьогодні повідаємо корисні поради, як успішно запустити власний YouTube-канал в 2025 році.

  • Найпоширеніші дискримінаційні питання на співбесідах: як діяти, якщо запитують не про роботу29 Январь, 2025

    Прояви дискримінації на співбесідах зазвичай не вибиваються зі стандартного кола питань. Хоча іноді HR-спеціалісти можуть і здивувати. Сьогодні з’ясовуємо, як відповідати кандидату в подібних ситуаціях.

  • Як зацікавити дитину фрилансом?27 Январь, 2025

    Ще в часи пандемії фрилансерські заробітки для багатьох українців стали справжнім порятунком. Відтак чимало батьків усвідомили просту істину: потрібно не лише вчити дітей фінансовій грамотності, а й зацікавлювати дитину фрилансом. Як це робити? Детальніше читайте в статті. 


↑ Наверх