RUUA
Ваш аккаунт не активирован. Проверьте почту. 
  1. Работа в Украине
  2. Публикации о работе
  3. Все о работе
  4. Это важно знать каждому
  5. Навіть у кризис: коли роботу треба змінювати

Навіть у кризис: коли роботу треба змінювати

6.12.2020 449Автор: Олександр Мавлідінов
Навіть у кризис: коли роботу треба змінювати

Навіть у кризис: коли роботу треба змінювати

6.12.2020     449Автор: 

Зміна роботи – відповідальна справа, до якої треба ставитися з усією серйозністю. Питання, чи варто змінювати роботу, коли вона стає такою, що в людини немає ані сил, ані бажання її виконувати – завжди відкрите.

Тим більше, доволі акуратно треба ставитися до думок про зміну роботи в наші непрості часи, розуміючи виклики сьогодення та той статус, в якому перебуває ринок праці світу й України зокрема. Проте, навіть у такі складні часи, існують певні маркери, які просто натякають людині, що їй треба змінити роботу, інакше, вона може отримати лише погіршення ситуації на робочому місці й в її житті цілком.

Підходячи до вирішення питання чи змінювати роботу, треба відверто відповісти собі про причини, які спонукають людину до цього. Звичайно, «втомився працювати», навряд чи стане вагомою причиною, щоб покинути можливість стабільного заробітку.

Але, якщо ви дійсно незадоволені своїм місцем роботи або тим, чим ви маєте на роботі займатися, якщо вас не влаштовує оплата ваших робочих завдань, які доводиться виконувати – не треба терпіти та накопичувати негатив, а треба розібратися з тим, що можна змінити у такий ситуації.

Звичайно, коли розмова з керівником чи колегами може вирішити вашу проблему - не треба поспішати зі зміною місця роботи. У випадках, коли ви впевнені, що нічого не змінити або тих прикладах, які ми вказали нижче – не слід вагатися. Скоріше за все, час змінювати роботу у вашому житті вже дійсно настав.

На роботу, як до пекла

Коли з самого ранку робота не просто викликає неприємні спогади, а стає причиною справжнього страху, з будь-яких причин. Треба серйозно замислитися чи не прийшов час міняти такий спосіб заробітку.

Не треба забувати про важливість такого рішення, як ваше звільнення – приймати його «одразу», ніколи не треба.

Можливо, певна перерва у роботі, на кшталт відпустки, допоможе подивитися на те, що ви робите з боку та оцінити наскільки таке зайняття й справді не для вас. Якщо вас по-справжньому мучить почуття відчаю від факту того, що скоро доведеться повернутися до роботи, можливо думати ще про її зміну вже досить, а самий час діяти.

Гарно однозначно з’ясувати той аспект, який виступає причиною вашого страху перед роботою. Можливо, з цим можна щось зробити, щоб нівелювати негативний вплив на ваше життя. Щоб не робити поспішних кроків, краще скласти список «переваг» та «недоліків» вашої теперішньої роботи та порівняти їх, щоб побачити, що саме з них «переважить».

Лише спосіб заробітку

Працювати заради грошей, коли робота геть не приносить задоволення, але… - звичайно можливо. Але, лише тоді, коли ці гроші варті того, що людина терпітиме, займаючись не своєю справою. В усіх інших випадках, для того щоб робота приносила задоволення, вона має допомагати людині у досягненні її мети. Не важно6 великої чи маленької.

Саме допомога у досягненні такої мети й робить роботу «улюбленою», й у той час, коли така функція роботи вже не працює, людина може не змогти працювати так вдало й далі та має налаштовуватися на нові горизонти «пошуків» свого місця.

«Незносний бос»

Навіть, при існуванні будь-якої негативної ситуації всередині колективу, її, так чи інакше, але можливо виправити. Проте, доволі складно, й іноді – зовсім неможливо виправити відносини з керівником, який виявився «негарною людиною». Принаймні у відношенні до вас.

У таких випадках, коли ви використали усі належні способи «домовитися» із таким тираном, краще розмірковувати над своїм подальшим шляхом у професійному житті аніж залишатися лише для того, щоб ще більше псувати собі нерви.

причини змінити роботу

«Затримка у розвитку»

Звичайно, мова йде про професійне зростання та розвиток людини, у якості професіонала. Буває так, що людина- працівник стає «рабом однієї справи» чи функції та через де-який час розуміє, що більше нічого не зможе осягнути та розраховувати на нові посади на цьому робочому місці їй також, не треба.

Без постійного професійного зростання, будь-який професіонал своєї справи – застаріє у навичках та випаде з обойми затребуваних фахівців. Тож, навіть отримуючи непогані гроші за «одну функцію» - зрозумійте, наскільки довго ви зможете тут працювати та чи не стане у заваді відсутність розвитку та досвіду, якщо ви будете змушені знову шукати роботу.

Звичайно, певний час працювати заради грошей – цілком нормально. Але, треба не перетворювати таку роботу на «постійну», як раз з приводу того, що постійною вона буває доволі не часто.

Не ваша справа

Так, коли робота не цікава – краще їй не займатися. У будь-якому випадку, таке працевлаштування лише згає ваш час на наражатиме на зіткнення з проблемами пошуків будь-якої роботи у майбутньому.

Така причина є найбільш розповсюдженою серед шукачів, що вважають (доволі регулярно), що їм вже час змінювати роботу. Ставлячи у пріоритет щось інше, аніж власну зацікавленість справою, людина, як правило, втрачає більше аніж придбає.

Розглядати «не вашу роботу» як тимчасову можливо лише у випадку, коли ви точно знаєте скільки часу ви маєте тут протриматися та на що ви взагалі чекаєте. В інших випадках – краще одразу шукати роботу, яка стане хоч чимось до вподоби, щоб обумовити появу справжньої зацікавленості у професійному зростанні у цьому напрямку діяльності.

Читайте также


↑ Наверх