Вчера Нацбанк ввел в обращение 1-гривневые монеты, посвященные Евро-2012. Тираж обещают огромный — 5 миллионов штук, в отличие от выпущенных ранее денежек к Евро, которых отчеканили в разы меньше. Напомним: в декабре прошлого года вышло 10 монет, посвященных чемпионату в целом и городам, принимающим Евро — пять из нейзильбера (номинал 5 гривен, тираж по 100 тысяч штук каждая, коллекционная цена 22 гривни) и пять из серебра (номинал 10 и 20 гривни, тираж по 15 тысяч штук, цена десятки около 600 гривен, двадцатки свыше 1000 гривен).
«Единички» поступят не в продажу, а в обращение, так как они не коллекционные, а разменные, и их цена равна номиналу. Но эксперты ожидают, что на нумизматических рынках они уже завтра появятся по 3—5 гривен за штуку. Сейчас в обращении находится 6 разновидностей «железных» гривен-единичек. В обращении встречаются две — с большой единицей на обратной стороне и гербом на лицевой и с портретом князя Владимира. А вот денежки, посвященные освобождению Украины, а также 60-и 65-летию Победы, почти все осели в коллекциях.
Короткий світловий день, холод і осіння мряка впливають на настрій, а втома, апатія і навіть легка депресія — компаньйони гнітючих осінніх днів. Втім, скористайтеся нашими порадами, щоб мінімізувати стрес від перебування в такій непривітній «компанії».
Новачок на роботі. До нього завжди придивляються. Від того наскільки новий співробітник уважний, тактовний та обачний залежить, як його прийме колектив, як складатимуться взаємини з керівництвом. Треба докласти чимало зусиль, щоб перше враження було гідним, адже другого шансу може й не бути.
В сучасному ритмі життя, коли треба скрізь встигнути і багато чого зробити, наша пам'ять час від часу дає збій. Не завжди пам'ятаємо, де лежать документи, забуваємо про заплановану зустріч, вийшовши з дому, важко згадуємо, чи вимкнули з розетки праску тощо. А причина такого збою – перевтома, часті хвилювання, і, як не дивно, одноманітність.
Підвищення по службі чи в іншій діяльності, досягнення популярності, слави тощо – це все кар'єра. А з чого починається це сходження і коли? На це запитання дає відповідь соціолог із Оксфорда Марк Тейлор.
Декілька порад від наших експертів про те, як, повернувшись до роботи, правильно застосувати «відновлений багаж сил».