RUUA
Ваш аккаунт не активирован. Проверьте почту. 
  1. Работа в Украине
  2. Публикации о работе
  3. Соискателю
  4. Советы соискателю
  5. Необов'язкові витрати: як контролювати власний бюджет

Необов'язкові витрати: як контролювати власний бюджет

10.11.2019 976Автор: Олександр Мавлідінов
Необов'язкові витрати: як контролювати власний бюджет

Необов'язкові витрати: як контролювати власний бюджет

10.11.2019     976Автор: 

«Де мої гроші?» - таке питання нерідко задає собі людина, нібито нещодавно отримавши зарплатню та не здійснив ніяких суттєвих покупок. При цьому, ми бачимо як «кровно зароблені» таять на очах, залишаючи нас у розмірковуванні куди можна було їх витратити без наявних великих придбань чи сплати необхідних кругленьких сум.

Причиною цього таємничого зникнення, як правило стають неконтрольовані та необов’язкові витрати, що здаються несуттєвими але здатні випорожнити гаманець краще ніж «відпочинок на повну».

Що ж робити для того, щоб позбавитися цього некерованого відтоку власних грошей або, принаймні, зменшити його потужність?

Фіксуйте

Так, ретельне фіксування своїх прибутків та витрат, навіть у межах одного місяця може гарно прояснити картину того, куди зникають ваші гроші. Сьогодні, безліч «розумних» додатків для смартфонів та комп’ютерів здатні допомогти людині у ведінні такої приватної бухгалтерії, тож слід скористатися можливостями інформаційної ери, щоб чітко розуміти у майбутньому, які ваші витрати зайві та можуть бути видалені у подальшому.

Організовуйте

Організувати треба найбільш зручну для себе систему обліку власних фінансів. Тут, знову допоможуть «розумні додатки», а звикнув до користування такою системою, люди зможе краще розпоряджатися грошима. До речі, багато з таких програм мають можливості радити власникам як правильно зберігати гроші та від яких витрат відмовитися.

Де взяти «плюс»?

Може статися так, що витрати на ваші хобі або ще які небудь «необхідні» та одразу й необов’язкові зайняття, ну дуже вам потрібні. Так буває, й це означає, що вам вкрай необхідний додатковий прибуток.

Це не завжди означає знаходження ще однієї роботи, та скоріше за все, має стати при нагоді, будь яким можливим легким способом отримання додаткових грошей. Звичайно, як що ви володієте нерухомістю, яка простоює - її краще здати в оренду, якщо таких зовсім легких шляхів немає, вам залишається думати про те, де взяти потрібне. Але, у будь-якому разі не слід користуватися необачливими кредитами або намагатися зробити гроші шляхом, що може бути розцінений, як незаконний або аморальний.

зайві витрати

Заощаджуйте

Такий вид зберігання грошей, щоб витратити їх у майбутньому, найбільш розповсюджений. Щоб не стикатися із проблемами коли грошей не вистачає навіть на життя, складіть список того, що буде мотивувати вас заощаджувати.

Коли бачиш те, на що залюбки витратиш заощаджені гроші, набагато простіше втриматися від зайвих витрат, розуміючи заради чого ти зараз утерпиш від того чи іншого необов’язкового бажання.

Постановка пріоритетів у питань витрат, також є гарною допомогою у питаннях заощадження. Розуміючи те, на що необхідно або можна витрачати та суми таких витрат, краще регулювати увесь обіг фінансів у своєму гаманці.

Банк у допомогу

НІ! Жодних кредитувань без зайвих потреб! Мається на увазі заведення власної картки на яку можна відправляти «зайві» гроші. Не маючи при собі надлишків готівки, людина краще зупиняє себе саму у різних необдуманих витратах. Щодо кредитів взагалі – ця система в нашої країні далека від ідеалу та не може похвалитися розумними відсотками на їх повернення. Тому, кредитування повинне бути вирахуваним та здійснюватися лише у необхідних випадках та на такі суми, які ви дійсно спроможні виплачувати не лишаючи себе грошей, що вкрай необхідні вам для простого існування.

Розумні покупки

Багато фахівців з фінансів радять не купувати нічого «зараз та тут». Навіть, якщо ви палите та не збираєтесь кидати цю шкідливу звичку, краще закупати цигарки у супермаркеті, максимально «на місяць», ретельно вираховуючи суми, що для цього потрібні. Також слід зробити й з робочими обідами, й з іншими терміновими витратами. Не купуючи нічого «на вулиці» та прораховуючи кожну затрачену гривню, ви скоріше зможете заощадити на те, що вам дійсно потрібне. До того ж, купуючи оптом, ви скоріше побачите розмір витрат. Та, якщо мова йдеться про ти самі цигарки, це може стати гарним прикладом «поганих витрат» та привести вас до реальних спроб кинути палити. Ну, а це, в же гарний бонус до ваших вдалих заощаджень.

Читайте также

  • Як полегшити вихід на роботу після відпустки? 8 Сентябрь, 2024

    Декілька порад від наших експертів про те, як, повернувшись до роботи, правильно застосувати «відновлений багаж сил».

  • Піднімайся і йди30 Август, 2024

    Впавши, піднімаємося, обтрушуємо одяг, хочемо зробити крок, але біль у забитих колінах не дає ступити. Адже йти треба, хоча б до медпункту. Одні встають і, перемагаючи біль, йдуть далі, а в інших сил вистачає лише до кабінету лікаря або самому перев'язати собі рани, а деякі не можуть навіть піднятися від сильних забитих місць, розчарування та зневіри. Що робити і як допомогти собі?

  • Розміщення вакансій на сайті Jobs.ua19 Август, 2024

    Jobs.ua хоче підтримати Кращих Роботодавців і розширити можливості Шукачам роботи у важку хвилину, тому продовжує працювати в галузі працевлаштування та зберігає знижки і можливість безкоштовного розміщення вакансій для роботодавців.

  • Як стати дата-аналітиком і чим він займається22 Декабрь, 2023

    Пропонуємо вам познайомитися з перспективною сучасною професією, яка допомагає компаніям приймати рішення на основі даних, а не інтуїтивно.

  • Новорічні знижки на сайт Jobs.ua22 Декабрь, 2023

    Jobs.ua хоче привітати вас з наступаючим Новим 2024 роком і порадувати новорічними святковими знижками!

↑ Наверх