UARU
Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
  1. Робота в Україні
  2. Публікації про роботу
  3. Шукачу
  4. Поради шукачу
  5. Необов'язкові витрати: як контролювати власний бюджет

Необов'язкові витрати: як контролювати власний бюджет

10.11.2019 1035Автор: Олександр Мавлідінов
Необов'язкові витрати: як контролювати власний бюджет

Необов'язкові витрати: як контролювати власний бюджет

10.11.2019     1035Автор: 

«Де мої гроші?» - таке питання нерідко задає собі людина, нібито нещодавно отримавши зарплатню та не здійснив ніяких суттєвих покупок. При цьому, ми бачимо як «кровно зароблені» таять на очах, залишаючи нас у розмірковуванні куди можна було їх витратити без наявних великих придбань чи сплати необхідних кругленьких сум.

Причиною цього таємничого зникнення, як правило стають неконтрольовані та необов’язкові витрати, що здаються несуттєвими але здатні випорожнити гаманець краще ніж «відпочинок на повну».

Що ж робити для того, щоб позбавитися цього некерованого відтоку власних грошей або, принаймні, зменшити його потужність?

Фіксуйте

Так, ретельне фіксування своїх прибутків та витрат, навіть у межах одного місяця може гарно прояснити картину того, куди зникають ваші гроші. Сьогодні, безліч «розумних» додатків для смартфонів та комп’ютерів здатні допомогти людині у ведінні такої приватної бухгалтерії, тож слід скористатися можливостями інформаційної ери, щоб чітко розуміти у майбутньому, які ваші витрати зайві та можуть бути видалені у подальшому.

Організовуйте

Організувати треба найбільш зручну для себе систему обліку власних фінансів. Тут, знову допоможуть «розумні додатки», а звикнув до користування такою системою, люди зможе краще розпоряджатися грошима. До речі, багато з таких програм мають можливості радити власникам як правильно зберігати гроші та від яких витрат відмовитися.

Де взяти «плюс»?

Може статися так, що витрати на ваші хобі або ще які небудь «необхідні» та одразу й необов’язкові зайняття, ну дуже вам потрібні. Так буває, й це означає, що вам вкрай необхідний додатковий прибуток.

Це не завжди означає знаходження ще однієї роботи, та скоріше за все, має стати при нагоді, будь яким можливим легким способом отримання додаткових грошей. Звичайно, як що ви володієте нерухомістю, яка простоює - її краще здати в оренду, якщо таких зовсім легких шляхів немає, вам залишається думати про те, де взяти потрібне. Але, у будь-якому разі не слід користуватися необачливими кредитами або намагатися зробити гроші шляхом, що може бути розцінений, як незаконний або аморальний.

зайві витрати

Заощаджуйте

Такий вид зберігання грошей, щоб витратити їх у майбутньому, найбільш розповсюджений. Щоб не стикатися із проблемами коли грошей не вистачає навіть на життя, складіть список того, що буде мотивувати вас заощаджувати.

Коли бачиш те, на що залюбки витратиш заощаджені гроші, набагато простіше втриматися від зайвих витрат, розуміючи заради чого ти зараз утерпиш від того чи іншого необов’язкового бажання.

Постановка пріоритетів у питань витрат, також є гарною допомогою у питаннях заощадження. Розуміючи те, на що необхідно або можна витрачати та суми таких витрат, краще регулювати увесь обіг фінансів у своєму гаманці.

Банк у допомогу

НІ! Жодних кредитувань без зайвих потреб! Мається на увазі заведення власної картки на яку можна відправляти «зайві» гроші. Не маючи при собі надлишків готівки, людина краще зупиняє себе саму у різних необдуманих витратах. Щодо кредитів взагалі – ця система в нашої країні далека від ідеалу та не може похвалитися розумними відсотками на їх повернення. Тому, кредитування повинне бути вирахуваним та здійснюватися лише у необхідних випадках та на такі суми, які ви дійсно спроможні виплачувати не лишаючи себе грошей, що вкрай необхідні вам для простого існування.

Розумні покупки

Багато фахівців з фінансів радять не купувати нічого «зараз та тут». Навіть, якщо ви палите та не збираєтесь кидати цю шкідливу звичку, краще закупати цигарки у супермаркеті, максимально «на місяць», ретельно вираховуючи суми, що для цього потрібні. Також слід зробити й з робочими обідами, й з іншими терміновими витратами. Не купуючи нічого «на вулиці» та прораховуючи кожну затрачену гривню, ви скоріше зможете заощадити на те, що вам дійсно потрібне. До того ж, купуючи оптом, ви скоріше побачите розмір витрат. Та, якщо мова йдеться про ти самі цигарки, це може стати гарним прикладом «поганих витрат» та привести вас до реальних спроб кинути палити. Ну, а це, в же гарний бонус до ваших вдалих заощаджень.

Читайте також

  • Тривожні сигнали: 5 рис, які мають насторожити рекрутера17 грудень, 2024

    Так склалося, що в процесі найму більше прийнято звертати увагу на вміння і сильні сторони кандидата. Професійні досягнення і досвід — це чудово, але рекрутер не може знати апріорі, якою людиною є кандидат перед ним. Нижче спробуємо з’ясувати, які риси кандидата мають насторожити рекрутера.

  • Токсичні колеги: 7 життєвих уроків, які працюють на вас11 грудень, 2024

    Токсичні люди становлять більшу проблему, ніж здається на перший погляд. Вони можуть перетворити улюблену роботу на справжнісіньке пекло. Звичайно, якщо працюють поруч з нами. В цій статті пропонуємо поміркувати над життєвими уроками, які можна отримати від спілкування з токсичними колегами.

  • Робота над помилками (у спілкуванні) 8 грудень, 2024

    Окрім того, як і що ми говоримо, важливу роль у спілкуванні відіграють міміка, рухи руками, постановка тіла. Але, на жаль, ми часто забуваємо про це, та й особливого значення не надаємо. А даремно. Від того, як ми поводимося на співбесіді, переговорах, ділових зустрічах, може залежати наша кар'єра.

  • Покоління зумерів: розвінчуємо міфи про їхній підхід до роботи і життя 4 грудень, 2024

    Від попередніх поколінь зумери відрізняються передусім посиленим прагненням до життєвого балансу, гнучкості й свободи у виборі роботи. Та чи варто сприймати на ринку праці їхню амбітність як недолік? Давайте поміркуємо над цим питанням, а ще спробуємо розвінчати міфи про їхній підхід до роботи і життя.

  • Безперебійна робота під час блекаутів: як адаптуватися компаніям та працівникам28 листопад, 2024

    Часті блекаути й аварійні відключення електроенергії висувають нові стандарти до енергонезалежності. Причому як власного житла, так і бізнесу. Дізнайтеся, як компаніям і співробітникам потурбуватися про безперебійну роботу під час блекаутів.


Часто шукають

↑ Вгору