Велика кількість українських компаній вже давно перейшла на якісну техніку та апаратуру, яка значно спрощує та полегшує щоденну роботу працівників. Комп’ютер - один з основних девайсів, який забезпечує якісне управління всіх робочих процесів. Саме тому українські компанії намагаються максимально забезпечити компанію такими приладами.
18 травня в “Офіційному віснику України” був оприлюднений наказ Мінсоцполітики від 14 лютого 201 року, який затверджував вимоги до роботи працівників за екранними пристроями. Ці вимоги поширюються на всіх суб’єктів господарювання не залежно від видів діяльності.
Тож роботодавець повинен заздалегідь подбати про виконання цього наказу та підготувати відповідність робочих місць всім вимогам. Нижче ви можете ознайомитись із основними вимогами до екранних пристроїв.
Робочий простір повинен відповідати всім вимогам комфорту на робочому місці, не утрудняти рухи працівника, та надавати можливість змінювати робоче положення. Робочий стіл повинен бути відповідного розміру та не створювати низьку відбивну здатність, не допускати гнучкість.
Освітлення робочого місця повинно бути відповідне і створювати контраст між екраном і освітленням чи денним світлом. Роботодавець повинен забезпечити допустимий рівень випромінювання від екранного пристрою.
Робоче крісло повинно бути гнучким і надавати здатність працівнику з комп’ютером займати зручне положення та вільно рухатись. Працівник повинен мати можливість регулювати сидіння по висоті, нахилу, та передбачити підніжку.
1.Зображення на екрані повинно бути чітким, без миготінь чи інших порушень.
2.Слід обирати той екран, що легко та вільно повертається та нахиляється відповідно потребам працівника.
3.Не слід розташовувати екран таким чином, щоб він відблискував або відбивав світло.
4.Покриття клавіатури повинно бути матовим, щоб так само не відблискувати світло або не відзеркалювати.
5.Клавіатура повинна бути відокремлена від екрана та бути автономною.
Вимоги цілком логічні та суттєві. Кожен українець має право на комфортні умови роботи. Мінсоцполітика сподівається цим Наказом привнести відповідні роз’яснення та улагодити відношення працівник-роботодавець.
Змінюватися в кращий бік, безперечно, варто. Та чи треба прив’язуватися до конкретної дати — Нового року, понеділка, першого числа? Спробуємо розібратися в цій статті.
В наш час недостатньо просто йти в ногу з часом. Потрібні інновації, щоб досягати успіху в бізнесі чи кар’єрі. А щоб створювати інновації, потрібні люди з інноваційним мисленням. Простіше кажучи, лідери. Розбираємося, як «прокачати» силу людських зв’язків у 2025 році, бо це справжній каталізатор майбутніх здобутків.
Опанування технік саморегуляції, пошук власних ресурсів для відновлення енергії стають справжнім викликом сьогодення. Розвиток таких навичок є критично важливим скілом для підтримки ментального здоров’я. Ми підібрали для вас дієві поради, як підтримати працівників під час кризи.
Робота HR-спеціаліста містить чимало викликів. Трапляється так, що кандидат технічно підкований на всі сто, але із soft skills спостерігаються проблеми. Що треба знати досвідченому HR-фахівцю, щоб коректно відмовити кандидату?
Кандидати не люблять виконувати тестові завдання, факт. Цьому є цілком логічне пояснення: банально витрачений час. Якщо не візьмуть на роботу, цей час буде змарновано. Тож давайте розберемося, тестові завдання це все-таки перевірка здібностей чи безкоштовна праця на недобросовісного роботодавця?