Велика кількість українських компаній вже давно перейшла на якісну техніку та апаратуру, яка значно спрощує та полегшує щоденну роботу працівників. Комп’ютер - один з основних девайсів, який забезпечує якісне управління всіх робочих процесів. Саме тому українські компанії намагаються максимально забезпечити компанію такими приладами.
18 травня в “Офіційному віснику України” був оприлюднений наказ Мінсоцполітики від 14 лютого 201 року, який затверджував вимоги до роботи працівників за екранними пристроями. Ці вимоги поширюються на всіх суб’єктів господарювання не залежно від видів діяльності.
Тож роботодавець повинен заздалегідь подбати про виконання цього наказу та підготувати відповідність робочих місць всім вимогам. Нижче ви можете ознайомитись із основними вимогами до екранних пристроїв.
Робочий простір повинен відповідати всім вимогам комфорту на робочому місці, не утрудняти рухи працівника, та надавати можливість змінювати робоче положення. Робочий стіл повинен бути відповідного розміру та не створювати низьку відбивну здатність, не допускати гнучкість.
Освітлення робочого місця повинно бути відповідне і створювати контраст між екраном і освітленням чи денним світлом. Роботодавець повинен забезпечити допустимий рівень випромінювання від екранного пристрою.
Робоче крісло повинно бути гнучким і надавати здатність працівнику з комп’ютером займати зручне положення та вільно рухатись. Працівник повинен мати можливість регулювати сидіння по висоті, нахилу, та передбачити підніжку.
1.Зображення на екрані повинно бути чітким, без миготінь чи інших порушень.
2.Слід обирати той екран, що легко та вільно повертається та нахиляється відповідно потребам працівника.
3.Не слід розташовувати екран таким чином, щоб він відблискував або відбивав світло.
4.Покриття клавіатури повинно бути матовим, щоб так само не відблискувати світло або не відзеркалювати.
5.Клавіатура повинна бути відокремлена від екрана та бути автономною.
Вимоги цілком логічні та суттєві. Кожен українець має право на комфортні умови роботи. Мінсоцполітика сподівається цим Наказом привнести відповідні роз’яснення та улагодити відношення працівник-роботодавець.
Пропонуємо вам зануритися в історію появи сенсаційної іграшки, а також з’ясувати, в чому полягає секрет її популярності.
Ігри цікаво не лише грати, а й розробляти. Вас приваблює сфера геймдеву, хочете спробувати себе в розробці комп’ютерних чи мобільних ігор? Давайте поговоримо на цікаву тему, а саме з чого розпочати в геймдеві новачку.
Кризові ситуації через біль і його долання дають потенціал для росту. Розглянемо разом з Jobs.ua, як за допомогою хобі та нових ідей адаптуватися до викликів сьогодення.
Бути захопленим своєю роботою — безумовно, це добре. Прагнути успіху і повсякчас зростати в своїх досягненнях — теж добре. Але чи існує та грань, за якою трудоголізм починає приносити більше шкоди, аніж користі?
Вивчити англійську за допомогою штучного інтелекту за 90 днів — вигадка чи реальність? Відповімо на це питання на порталі працевлаштування Jobs.ua, а заодно розглянемо набір корисних підказок, щоб вивчати іноземну мову швидше, ніж у додатках.