Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
 1. Робота в Україні
 2. Публікації про роботу
 3. Новини України і світу
 4. Новини

Нові вимоги безпеки до робочих місць з ПК

22.05.2018 270Автор: Лолита Платошкина
Нові вимоги безпеки до робочих місць з ПК

Нові вимоги безпеки до робочих місць з ПК

22.05.2018     270Автор: 

Велика кількість українських компаній вже давно перейшла на якісну техніку та апаратуру, яка значно спрощує та полегшує щоденну роботу працівників. Комп’ютер - один з основних девайсів, який забезпечує якісне управління всіх робочих процесів. Саме тому українські компанії намагаються максимально забезпечити компанію такими приладами.

18 травня в “Офіційному віснику України” був оприлюднений наказ Мінсоцполітики від 14 лютого 201 року, який затверджував вимоги до роботи працівників за екранними пристроями. Ці вимоги поширюються на всіх суб’єктів господарювання не залежно від видів діяльності.

Тож роботодавець повинен заздалегідь подбати про виконання цього наказу та підготувати відповідність робочих місць всім вимогам. Нижче ви можете ознайомитись із основними вимогами до екранних пристроїв.

Вимоги безпеки робочих місць з екранними пристроями

Робочий простір повинен відповідати всім вимогам комфорту на робочому місці, не утрудняти рухи працівника, та надавати можливість змінювати робоче положення. Робочий стіл повинен бути відповідного розміру та не створювати низьку відбивну здатність, не допускати гнучкість.

Освітлення робочого місця повинно бути відповідне і створювати контраст між екраном і освітленням чи денним світлом. Роботодавець повинен забезпечити допустимий рівень випромінювання від екранного пристрою.

Робоче крісло повинно бути гнучким і надавати здатність працівнику з комп’ютером займати зручне положення та вільно рухатись. Працівник повинен мати можливість регулювати сидіння по висоті, нахилу, та передбачити підніжку.

Основні вимоги до екранних пристроїв

1.Зображення на екрані повинно бути чітким, без миготінь чи інших порушень.

2.Слід обирати той екран, що легко та вільно повертається та нахиляється відповідно потребам працівника.

3.Не слід розташовувати екран таким чином, щоб він відблискував або відбивав світло.

4.Покриття клавіатури повинно бути матовим, щоб так само не відблискувати світло або не відзеркалювати.

5.Клавіатура повинна бути відокремлена від екрана та бути автономною.

Вимоги цілком логічні та суттєві. Кожен українець має право на комфортні умови роботи. Мінсоцполітика сподівається цим Наказом привнести відповідні роз’яснення та улагодити відношення працівник-роботодавець.

Читайте також

 • Робочі спеціальності vs вища освіта18 січень, 2019

  У країні й досі залишається тенденція, при якої 75% випускників - це ті, хто здобув вищу освіту, у більшості випадків заради «корочки»

 • Ошибки сотрудников на пути развития17 січень, 2019

  Эффективная команда работников подразумевает под собой каждого профессионально развитого сотрудника, ведь именно такого специалиста хочет видеть любой работодатель в компании. Несомненно, каждая рабочая единица должна стремиться к оттачиванию своих профессиональных способностей и постоянному постижению новых знаний и умений.

 • Ищем работу, не имея требуемого опыта: первые шаги молодых специалистов16 січень, 2019

  Тенденция к приему на работу молодых специалистов, которые реально хотят разобраться в работе и стать профессионалами сегодня развивается, как никогда

 • Украина развивает новые альтернативные технологии трендовых направлений15 січень, 2019

  Главными направлениями конкурса, в которых ожидают свежие идеи, стали актуальные сферы современной экономики

 • Чи корисний вільний графік роботи для здоров'я14 січень, 2019

  Про вільний графік роботи мріє багато фахівців. Це зручно тим, що ти сам можеш будувати свій розклад і не залежати від колег або інших умовностей. На жаль, не всі фахівці можуть дозволити собі вільне відвідування і не тільки через те, що підібрати роботу з вільним графіком дуже складно, але ще і через те, що вона не завжди корисна для здоров'я.

↑ Вгору