RUUA
Ваш аккаунт не активирован. Проверьте почту. 
  1. Работа в Украине
  2. Публикации о работе
  3. Работодателю
  4. Рынок труда Украины
  5. Нові зарплати українським вчителям

Нові зарплати українським вчителям

12.07.2019 285Автор: Олександр Мавлідінов
Нові зарплати українським вчителям

Нові зарплати українським вчителям

12.07.2019     285Автор: 

Українським вчителям почнуть перераховувати заробітні платні згідно окремої «тарифної сітки».

За інформацією Jobs.ua, у Кабміні остаточно прийняте рішення та готується постанова про скасування єдиної тарифної сітки з оплати вчительської праці.

Міністерство освіти і науки пропонує календарний план щодо виконання тих положень про зміну оплати вчительської праці, що містить в собі закон «Про освіту». Як зазначила пані міністр Лілія Гриневич» дисбаланс, існуючий у заробітних платнях вчителів без стажу та вчителів вищої категорії» має бути скасовано, а «зарплата вчителя, має бути на рівні трьох мінімальних зарплат».

Наразі немає інформації щодо відправної точки з якої має стартувати нові начислення для педагогів, але такі зміни дійсно спроможні змінити ситуацію із педагогічним персоналом на ринку праці країни.

Таку впевненість виказує чимало аналітиків, на думку яких саме суттєве підвищення заробітних плат спроможне вкоротити кількість трудових мігрантів з України та привернути увагу до потрібних але «не популярних» серед шукачів професій.

На даний момент, заробітна платня вчителя без стажу, що викладає у початковій школі у середньому, складає близько шести тисяч гривень на місяць. У той же час, вчителі, які мають вищу категорію та суттєвий стаж роботи на таких самих умовах праці. Розраховують не більш, ніж на 10-11 000 гривень на місяць.

Ситуація з таким нарахуванням зарплат, вже «зробила» непопулярними вчительські професії в очах молоді, тому більшість з випускників філологічних ВНЗ України зізнаються, що обирали навчання заради іноземних мов. Свої знання вчорашні студенти, у більшості збираються використовувати на за фахом, заробляючи у якості перекладачів чи виконуючи інші роботи, де потрібні такі знання.

Саме суттєва різниця між зарплатами «робітничих спеціальностей» та тими, що потребують «вищу спеціальну освіту» відрізняє європейські ринки праці. Там, при популяризації «простих» робочих спеціальностей, все ж таки є помітна градація у заробітних платах між працівниками фізичного та розумового труда. Принаймні, це помітно у принципах погодинного нарахування заробітку.

Можливо таке «розділення» у принципах нарахування заробітних плат на вітчизняному ринку праці, також зможе привернути увагу до багатьох інтелектуальних професій, що є актуальними але е користуються популярністю в українських шукачів.

При існуванні гідної оплати праці фізичної з можливим вибором подальшого навчання задля отримання більш актуальної спеціальності, вітчизняні шукачі мали більше можливостей побудови обраної кар’єри, маючи при цьому й певні гарантії отримання гідних здобутків із часом.

Залишається сподіватися, що ці кроки – початок суттєвих змін до ефективної праці відповідного ринку в Україні. Слідкуємо за новинами та намагаємося розповідати про головне.

Читайте также

  • Осінній сезон без стресу: поради для гармонії та спокою21 Ноябрь, 2024

    Короткий світловий день, холод і осіння мряка впливають на настрій, а втома, апатія і навіть легка депресія — компаньйони гнітючих осінніх днів. Втім, скористайтеся нашими порадами, щоб мінімізувати стрес від перебування в такій непривітній «компанії».

  • Вчитися у всіх, не наслідувати нікого12 Ноябрь, 2024

    Новачок на роботі. До нього завжди придивляються. Від того наскільки новий співробітник уважний, тактовний та обачний залежить, як його прийме колектив, як складатимуться взаємини з керівництвом. Треба докласти чимало зусиль, щоб перше враження було гідним, адже другого шансу може й не бути.

  • Як все пам’ятати, а не забувати?22 Октябрь, 2024

    В сучасному ритмі життя, коли треба скрізь встигнути і багато чого зробити, наша пам'ять час від часу дає збій. Не завжди пам'ятаємо, де лежать документи, забуваємо про заплановану зустріч, вийшовши з дому, важко згадуємо, чи вимкнули з розетки праску тощо. А причина такого збою – перевтома, часті хвилювання, і, як не дивно, одноманітність.

  • Читання в юному віці – кар'єра у майбутньому 28 Сентябрь, 2024

    Підвищення по службі чи в іншій діяльності, досягнення популярності, слави тощо – це все кар'єра. А з чого починається це сходження і коли? На це запитання дає відповідь соціолог із Оксфорда Марк Тейлор.

  • Як полегшити вихід на роботу після відпустки? 8 Сентябрь, 2024

    Декілька порад від наших експертів про те, як, повернувшись до роботи, правильно застосувати «відновлений багаж сил».


↑ Наверх