Кожному з нас так чи інакше знайома «понеділкова хандра», тобто небажання прокидатися в понеділок вранці та збиратися на роботу. Навіть для фрілансерів ранок понеділка далеко не завжди є легким та комфортним на підйом. А що вже казати про всіх інших людей, яким потрібно починати робочий тиждень за межами дому? Нова концепція, яку нещодавно популяризувала тіктокерка Маріса Джо, сподобається співробітникам, але не бізнесу. Чому так – дізнайтеся в матеріалі від Jobs.ua.
Якщо коротко, це означає наступне: ви виходите в понеділок на роботу не для того, щоб надриватися над робочими завданнями. А щоб виконати необхідний мінімум і відпочивати. Що цікаво, «мінімальний понеділок» на роботі може розпочинатися трохи пізніше, якщо врахувати весь той час, який адепти цієї концепції приділятимуть ранковим ритуалам із догляду за собою.
Сама ж Маріса Джо характеризує суть «мінімальних понеділків» так: це виконання найменшого обсягу роботи, який потрібно виконати саме цього дня.
Відео Маріси Джо завірусилися в ТікТоці невдовзі після їхньої появи. Про це свідчить хоча б той факт, що хештег #bareminimummondays набрав більше двох мільйонів переглядів. Якщо зазирнете на її сторінку в ТікТоці, в неї є навіть спеціальний плейлист, де зібрані всі відео, присвячені новому тренду.
Нова тенденція надихає популярну тіктокерку розпочинати робочий тиждень без психологічного тиску. Як і без усієї тієї метушні, якою супроводжуються робочі понеділки. Для Маріси Джо концепція «мінімального понеділку» – це ефективний спосіб протидії стресу та вигоранню. Сама тіктокерка порівнює цю практику з тенденцією тихих звільнень, про які наш портал писав не так давно.
Складно поки що сказати, наскільки новий тренд приживеться в середовищі бізнесу. Але можна з упевненістю стверджувати, що вірусний тренд Маріси Джо є лише одним в списку новомодних тенденцій, які пробують по-новому переосмислити робоче місце сучасної людини в постпандемічному світі. Так само з упевненістю можна стверджувати, що підхоплення співробітниками цього тренду не надто сподобається роботодавцям. І справді, хто з роботодавців пристане на те, щоб працівники в понеділок фактично «чілили» на роботі?
З іншого боку, «мінімалістичні понеділки» – чудовий запобіжник проти професійного вигорання. А показник вигорання серед працівників, між іншим, минулого року сягнув рекордних показників. І це попри те, що перехід до віддаленої роботи мав би запобігти цьому прикрому явищу. Але багато співробітників і надалі перевтомлюються, вигорають і масово йдуть з роботи.
Звичайно, ми говоримо про світові тенденції в сфері праці, адже в нашій країні дещо інша ситуація. Для більшості українців мати зараз роботу – за щастя, як вважаєте? А якщо їхня робота ще й добре оплачується – це взагалі космос. Адже такий стан справ дає можливість не лише забезпечувати себе і свою сім’ю всім необхідним, а й активно донатити на ЗСУ.
Не кожну роботу можна виконувати механічно й рутинно, не піклуючись про мотивацію, натхнення й інші високі матерії. Як діяти в ситуації, коли дійсно зник інтерес до роботи? З’ясовуємо, як підвищити мотивацію, щоб ваша професійна діяльність отримала «друге дихання».
Недавнє комплексне дослідження, яке здійснила низка університетів з усього світу, виявила цікаву річ: зв’язок між генами людини, її здоров’ям і вмінням заробляти гроші. Розбираємося разом із Jobs.ua, в чому полягає суть дослідження, і яке значення воно має для кожного з нас.
Знайти ідеального працівника на важливу посаду не так уже й складно. А от переконати його пристати на вашу пропозицію — ще той квест. В цій статті вчимося ставити правильні, коректні питання кандидату, щоб він погодився на вашу пропозицію.
Ох уже ця англійська! Куди не глянь, в сучасному світі без неї не обійтися. І поки друзі та колеги вільно — чи майже вільно — знають цю прекрасну мову, ви ніяк не зберетеся її вивчити. Знайомо? Якщо так, Jobs.ua пропонує розглянути найпоширеніші проблеми, чому ми кидаємо вчити англійську на пів дорозі.
Світовий ринок праці намагається встигати за новітніми трендами, хоча в наш час все змінюється з блискавичною швидкістю. Та все ж спробуємо окреслити ключові тренди 2025-го року, які впливатимуть на робочі місця в усіх куточках світу.