RUUA
Ваш аккаунт не активирован. Проверьте почту. 
  1. Работа в Украине
  2. Публикации о работе
  3. Соискателю
  4. Прием на работу
  5. Обов’язкові дії роботодавця, перш ніж допустити нового працівника до роботи

Обов’язкові дії роботодавця, перш ніж допустити нового працівника до роботи

27.10.2020 773
Обов’язкові дії роботодавця, перш ніж допустити нового працівника до роботи

Обов’язкові дії роботодавця, перш ніж допустити нового працівника до роботи

27.10.2020     773

З настанням осені Держпраці анонсували масштабні перевірки роботодавців. За п’ятдесят днів роботи їхньої інспекційної кампанії вималювалась невтішна статистика. Для прикладу, на Миколаївщині практично 80% перевірених роботодавців користуються послугами нелегальних працівників. Як цього не допустити? Розглянемо разом з Jobs.ua, яких кроків потрібно дотримуватися, щоб прийняти працівника на роботу згідно чинного законодавства, а також які фінансові санкції чекають на порушників Кодексу законів про працю.

Обов’язкові дії роботодавця, щоб легально оформити трудові відносини

Окреслимо перш за все основні моменти: працівник в жодному разі не може бути допущений до виконання робочих обов’язків, якщо не укладений трудовий договір, якщо не оформлений наказ про його прийняття на роботу, і якщо роботодавець не подав повідомлення в центральний орган виконавчої влади з питань забезпечення формування та реалізації держполітики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Наймаючи нового працівника на роботу, роботодавець зобов’язаний виконати наступні дії:

  1. Як мінімум за один день до початку роботи поінформувати Державну фіскальну службу про те, що з’явився новий працівник;
  2. Видати наказ про оформлення трудових стосунків, ознайомити з наказом новоприйнятого працівника – обов’язково під підпис;
  3. Надати працівнику всі можливі роз’яснення стосовно його прав та обов’язків. Також роботодавець під розписку повинен повідомити про умови праці на робочому місці, ознайомити з наявністю небезпечних та шкідливих виробничих факторів, якщо такі присутні, поінформувати про ймовірні наслідки їхнього впливу на здоров’я, ознайомити з правами на пільги та компенсацію за роботу в подібних умовах, базуючись на чинному законодавстві та колективному договорі;
  4. Надати новому працівнику робоче місце, простежити, щоб його забезпечили всім необхідним для виконання робочих обов’язків;
  5. Розповісти працівнику про правила внутрішнього трудового розпорядку, ознайомити з колективним договором;
  6. Провести інструктаж із правил охорони праці, протипожежної охорони, а також поінформувати про гігієну праці та виробничу санітарію.

Звичайно, в теперішній ситуації, яка склалася в світі, роботодавець зобов’язаний забезпечити працівника засобами індивідуального захисту (маски, рукавички), а відповідальна за це особа повинна здійснювати заміри температури перед початком кожного робочого дня.

Що ще важливо знати роботодавцю?

Якщо відповідна посада протипоказана за станом здоров’я, з таким громадянином забороняється укладати трудовий договір. Якщо роботодавець використовує нелегальну працю, він ризикує отримати фінансові санкції:

  • За кожного працівника, який працює без укладеного трудового договору – штраф у розмірі 10-ти мін. заробітних плат;
  • В разі створення перешкод інспекторам Держпраці, які здійснюють перевірку, роботодавцю доведеться сплатити штраф у розмірі 16-ти мін. заробітних плат.

Читайте также

  • Зник інтерес до роботи? Ось поради, як підвищити мотивацію21 Февраль, 2025

    Не кожну роботу можна виконувати механічно й рутинно, не піклуючись про мотивацію, натхнення й інші високі матерії. Як діяти в ситуації, коли дійсно зник інтерес до роботи? З’ясовуємо, як підвищити мотивацію, щоб ваша професійна діяльність отримала «друге дихання».

  • Гроші, гени, здоров’я: вміння заробляти передається в спадок?19 Февраль, 2025

    Недавнє комплексне дослідження, яке здійснила низка університетів з усього світу, виявила цікаву річ: зв’язок між генами людини, її здоров’ям і вмінням заробляти гроші. Розбираємося разом із Jobs.ua, в чому полягає суть дослідження, і яке значення воно має для кожного з нас.

  • Що запитати в кандидата, щоб отримати його «так»?17 Февраль, 2025

    Знайти ідеального працівника на важливу посаду не так уже й складно. А от переконати його пристати на вашу пропозицію — ще той квест. В цій статті вчимося ставити правильні, коректні питання кандидату, щоб він погодився на вашу пропозицію.

  • Чому ми полишаємо вивчення англійської на пів дорозі?14 Февраль, 2025

    Ох уже ця англійська! Куди не глянь, в сучасному світі без неї не обійтися. І поки друзі та колеги вільно — чи майже вільно — знають цю прекрасну мову, ви ніяк не зберетеся її вивчити. Знайомо? Якщо так, Jobs.ua пропонує розглянути найпоширеніші проблеми, чому ми кидаємо вчити англійську на пів дорозі.

  • Ключові тренди на робочому місці, які формуватимуть 2025 рік12 Февраль, 2025

    Світовий ринок праці намагається встигати за новітніми трендами, хоча в наш час все змінюється з блискавичною швидкістю. Та все ж спробуємо окреслити ключові тренди 2025-го року, які впливатимуть на робочі місця в усіх куточках світу.


↑ Наверх