З настанням осені Держпраці анонсували масштабні перевірки роботодавців. За п’ятдесят днів роботи їхньої інспекційної кампанії вималювалась невтішна статистика. Для прикладу, на Миколаївщині практично 80% перевірених роботодавців користуються послугами нелегальних працівників. Як цього не допустити? Розглянемо разом з Jobs.ua, яких кроків потрібно дотримуватися, щоб прийняти працівника на роботу згідно чинного законодавства, а також які фінансові санкції чекають на порушників Кодексу законів про працю.
Окреслимо перш за все основні моменти: працівник в жодному разі не може бути допущений до виконання робочих обов’язків, якщо не укладений трудовий договір, якщо не оформлений наказ про його прийняття на роботу, і якщо роботодавець не подав повідомлення в центральний орган виконавчої влади з питань забезпечення формування та реалізації держполітики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.
Наймаючи нового працівника на роботу, роботодавець зобов’язаний виконати наступні дії:
Звичайно, в теперішній ситуації, яка склалася в світі, роботодавець зобов’язаний забезпечити працівника засобами індивідуального захисту (маски, рукавички), а відповідальна за це особа повинна здійснювати заміри температури перед початком кожного робочого дня.
Якщо відповідна посада протипоказана за станом здоров’я, з таким громадянином забороняється укладати трудовий договір. Якщо роботодавець використовує нелегальну працю, він ризикує отримати фінансові санкції:
Не кожну роботу можна виконувати механічно й рутинно, не піклуючись про мотивацію, натхнення й інші високі матерії. Як діяти в ситуації, коли дійсно зник інтерес до роботи? З’ясовуємо, як підвищити мотивацію, щоб ваша професійна діяльність отримала «друге дихання».
Недавнє комплексне дослідження, яке здійснила низка університетів з усього світу, виявила цікаву річ: зв’язок між генами людини, її здоров’ям і вмінням заробляти гроші. Розбираємося разом із Jobs.ua, в чому полягає суть дослідження, і яке значення воно має для кожного з нас.
Знайти ідеального працівника на важливу посаду не так уже й складно. А от переконати його пристати на вашу пропозицію — ще той квест. В цій статті вчимося ставити правильні, коректні питання кандидату, щоб він погодився на вашу пропозицію.
Ох уже ця англійська! Куди не глянь, в сучасному світі без неї не обійтися. І поки друзі та колеги вільно — чи майже вільно — знають цю прекрасну мову, ви ніяк не зберетеся її вивчити. Знайомо? Якщо так, Jobs.ua пропонує розглянути найпоширеніші проблеми, чому ми кидаємо вчити англійську на пів дорозі.
Світовий ринок праці намагається встигати за новітніми трендами, хоча в наш час все змінюється з блискавичною швидкістю. Та все ж спробуємо окреслити ключові тренди 2025-го року, які впливатимуть на робочі місця в усіх куточках світу.