UARU
Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
  1. Робота в Україні
  2. Публікації про роботу
  3. Шукачу
  4. Прийом на роботу
  5. Обов’язкові дії роботодавця, перш ніж допустити нового працівника до роботи

Обов’язкові дії роботодавця, перш ніж допустити нового працівника до роботи

27.10.2020 752
Обов’язкові дії роботодавця, перш ніж допустити нового працівника до роботи

Обов’язкові дії роботодавця, перш ніж допустити нового працівника до роботи

27.10.2020     752

З настанням осені Держпраці анонсували масштабні перевірки роботодавців. За п’ятдесят днів роботи їхньої інспекційної кампанії вималювалась невтішна статистика. Для прикладу, на Миколаївщині практично 80% перевірених роботодавців користуються послугами нелегальних працівників. Як цього не допустити? Розглянемо разом з Jobs.ua, яких кроків потрібно дотримуватися, щоб прийняти працівника на роботу згідно чинного законодавства, а також які фінансові санкції чекають на порушників Кодексу законів про працю.

Обов’язкові дії роботодавця, щоб легально оформити трудові відносини

Окреслимо перш за все основні моменти: працівник в жодному разі не може бути допущений до виконання робочих обов’язків, якщо не укладений трудовий договір, якщо не оформлений наказ про його прийняття на роботу, і якщо роботодавець не подав повідомлення в центральний орган виконавчої влади з питань забезпечення формування та реалізації держполітики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Наймаючи нового працівника на роботу, роботодавець зобов’язаний виконати наступні дії:

  1. Як мінімум за один день до початку роботи поінформувати Державну фіскальну службу про те, що з’явився новий працівник;
  2. Видати наказ про оформлення трудових стосунків, ознайомити з наказом новоприйнятого працівника – обов’язково під підпис;
  3. Надати працівнику всі можливі роз’яснення стосовно його прав та обов’язків. Також роботодавець під розписку повинен повідомити про умови праці на робочому місці, ознайомити з наявністю небезпечних та шкідливих виробничих факторів, якщо такі присутні, поінформувати про ймовірні наслідки їхнього впливу на здоров’я, ознайомити з правами на пільги та компенсацію за роботу в подібних умовах, базуючись на чинному законодавстві та колективному договорі;
  4. Надати новому працівнику робоче місце, простежити, щоб його забезпечили всім необхідним для виконання робочих обов’язків;
  5. Розповісти працівнику про правила внутрішнього трудового розпорядку, ознайомити з колективним договором;
  6. Провести інструктаж із правил охорони праці, протипожежної охорони, а також поінформувати про гігієну праці та виробничу санітарію.

Звичайно, в теперішній ситуації, яка склалася в світі, роботодавець зобов’язаний забезпечити працівника засобами індивідуального захисту (маски, рукавички), а відповідальна за це особа повинна здійснювати заміри температури перед початком кожного робочого дня.

Що ще важливо знати роботодавцю?

Якщо відповідна посада протипоказана за станом здоров’я, з таким громадянином забороняється укладати трудовий договір. Якщо роботодавець використовує нелегальну працю, він ризикує отримати фінансові санкції:

  • За кожного працівника, який працює без укладеного трудового договору – штраф у розмірі 10-ти мін. заробітних плат;
  • В разі створення перешкод інспекторам Держпраці, які здійснюють перевірку, роботодавцю доведеться сплатити штраф у розмірі 16-ти мін. заробітних плат.

Читайте також

  • Вчитися у всіх, не наслідувати нікого12 листопад, 2024

    Новачок на роботі. До нього завжди придивляються. Від того наскільки новий співробітник уважний, тактовний та обачний залежить, як його прийме колектив, як складатимуться взаємини з керівництвом. Треба докласти чимало зусиль, щоб перше враження було гідним, адже другого шансу може й не бути.

  • Як все пам’ятати, а не забувати?22 жовтень, 2024

    В сучасному ритмі життя, коли треба скрізь встигнути і багато чого зробити, наша пам'ять час від часу дає збій. Не завжди пам'ятаємо, де лежать документи, забуваємо про заплановану зустріч, вийшовши з дому, важко згадуємо, чи вимкнули з розетки праску тощо. А причина такого збою – перевтома, часті хвилювання, і, як не дивно, одноманітність.

  • Читання в юному віці – кар'єра у майбутньому 28 вересень, 2024

    Підвищення по службі чи в іншій діяльності, досягнення популярності, слави тощо – це все кар'єра. А з чого починається це сходження і коли? На це запитання дає відповідь соціолог із Оксфорда Марк Тейлор.

  • Як полегшити вихід на роботу після відпустки? 8 вересень, 2024

    Декілька порад від наших експертів про те, як, повернувшись до роботи, правильно застосувати «відновлений багаж сил».

  • Піднімайся і йди30 серпень, 2024

    Впавши, піднімаємося, обтрушуємо одяг, хочемо зробити крок, але біль у забитих колінах не дає ступити. Адже йти треба, хоча б до медпункту. Одні встають і, перемагаючи біль, йдуть далі, а в інших сил вистачає лише до кабінету лікаря або самому перев'язати собі рани, а деякі не можуть навіть піднятися від сильних забитих місць, розчарування та зневіри. Що робити і як допомогти собі?

↑ Вгору