UARU
Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
  1. Робота в Україні
  2. Публікації про роботу
  3. Шукачу
  4. Прийом на роботу
  5. Обов’язкові дії роботодавця, перш ніж допустити нового працівника до роботи

Обов’язкові дії роботодавця, перш ніж допустити нового працівника до роботи

27.10.2020 764
Обов’язкові дії роботодавця, перш ніж допустити нового працівника до роботи

Обов’язкові дії роботодавця, перш ніж допустити нового працівника до роботи

27.10.2020     764

З настанням осені Держпраці анонсували масштабні перевірки роботодавців. За п’ятдесят днів роботи їхньої інспекційної кампанії вималювалась невтішна статистика. Для прикладу, на Миколаївщині практично 80% перевірених роботодавців користуються послугами нелегальних працівників. Як цього не допустити? Розглянемо разом з Jobs.ua, яких кроків потрібно дотримуватися, щоб прийняти працівника на роботу згідно чинного законодавства, а також які фінансові санкції чекають на порушників Кодексу законів про працю.

Обов’язкові дії роботодавця, щоб легально оформити трудові відносини

Окреслимо перш за все основні моменти: працівник в жодному разі не може бути допущений до виконання робочих обов’язків, якщо не укладений трудовий договір, якщо не оформлений наказ про його прийняття на роботу, і якщо роботодавець не подав повідомлення в центральний орган виконавчої влади з питань забезпечення формування та реалізації держполітики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Наймаючи нового працівника на роботу, роботодавець зобов’язаний виконати наступні дії:

  1. Як мінімум за один день до початку роботи поінформувати Державну фіскальну службу про те, що з’явився новий працівник;
  2. Видати наказ про оформлення трудових стосунків, ознайомити з наказом новоприйнятого працівника – обов’язково під підпис;
  3. Надати працівнику всі можливі роз’яснення стосовно його прав та обов’язків. Також роботодавець під розписку повинен повідомити про умови праці на робочому місці, ознайомити з наявністю небезпечних та шкідливих виробничих факторів, якщо такі присутні, поінформувати про ймовірні наслідки їхнього впливу на здоров’я, ознайомити з правами на пільги та компенсацію за роботу в подібних умовах, базуючись на чинному законодавстві та колективному договорі;
  4. Надати новому працівнику робоче місце, простежити, щоб його забезпечили всім необхідним для виконання робочих обов’язків;
  5. Розповісти працівнику про правила внутрішнього трудового розпорядку, ознайомити з колективним договором;
  6. Провести інструктаж із правил охорони праці, протипожежної охорони, а також поінформувати про гігієну праці та виробничу санітарію.

Звичайно, в теперішній ситуації, яка склалася в світі, роботодавець зобов’язаний забезпечити працівника засобами індивідуального захисту (маски, рукавички), а відповідальна за це особа повинна здійснювати заміри температури перед початком кожного робочого дня.

Що ще важливо знати роботодавцю?

Якщо відповідна посада протипоказана за станом здоров’я, з таким громадянином забороняється укладати трудовий договір. Якщо роботодавець використовує нелегальну працю, він ризикує отримати фінансові санкції:

  • За кожного працівника, який працює без укладеного трудового договору – штраф у розмірі 10-ти мін. заробітних плат;
  • В разі створення перешкод інспекторам Держпраці, які здійснюють перевірку, роботодавцю доведеться сплатити штраф у розмірі 16-ти мін. заробітних плат.

Читайте також

  • Вітаємо вас із Різдвом Христовим та Новим роком!23 грудень, 2024

    Дорогі партнери, колеги, друзі!

    Щиро вітаємо вас із Різдвом Христовим та Новим роком!


  • Новорічні знижки на сайт Jobs.ua23 грудень, 2024

    Шановні клієнти!
    Напередодні нового року пропонуємо знижки на період з 23 грудня по 31 січня.

  • Тривожні сигнали: 5 рис, які мають насторожити рекрутера17 грудень, 2024

    Так склалося, що в процесі найму більше прийнято звертати увагу на вміння і сильні сторони кандидата. Професійні досягнення і досвід — це чудово, але рекрутер не може знати апріорі, якою людиною є кандидат перед ним. Нижче спробуємо з’ясувати, які риси кандидата мають насторожити рекрутера.

  • Токсичні колеги: 7 життєвих уроків, які працюють на вас11 грудень, 2024

    Токсичні люди становлять більшу проблему, ніж здається на перший погляд. Вони можуть перетворити улюблену роботу на справжнісіньке пекло. Звичайно, якщо працюють поруч з нами. В цій статті пропонуємо поміркувати над життєвими уроками, які можна отримати від спілкування з токсичними колегами.

  • Робота над помилками (у спілкуванні) 8 грудень, 2024

    Окрім того, як і що ми говоримо, важливу роль у спілкуванні відіграють міміка, рухи руками, постановка тіла. Але, на жаль, ми часто забуваємо про це, та й особливого значення не надаємо. А даремно. Від того, як ми поводимося на співбесіді, переговорах, ділових зустрічах, може залежати наша кар'єра.


Часто шукають

↑ Вгору