Міносвіти активно готується до початку нового навчального року, намагаючись найефективніше адаптуватися до нових умов функціонування освітнього процесу. Jobs.ua дізнавалися, які зміни в системі освіти анонсовані на даний час МОН.
По-перше, «коригувальне навчання». В Міністерстві освіти порадили школам з початком навчання акцентувати увагу на перевірці знань, які були отримані учнями дистанційно з моменту запровадження карантину. Причому оцінки за подібні контрольні роботи МОН не рекомендують заносити в класний журнал, а відповідно до отриманих результатів скоординувати зусилля вчителів щодо актуалізації окремих тем, систематизації отриманих минулого навчального року знань та умінь.
Тривалість «коригувального навчання» кожен вчитель може визначити самостійно, спланувавши його з урахуванням досвіду, отриманого за період дистанційного навчання, що дозволить вчителям вносити деякі корективи до навчального плану після здійснення діагностичних перевірок.
По-друге, вчителі отримали можливість здійснювати календарно-тематичне та поурочне планування в довільній формі, використовуючи електронні чи друковані джерела. В Міносвіти наголосили, що встановлення універсальних стандартів є неприпустимим, адже ситуація з перебігом пандемії коронавірусу відрізняється в кожному населеному пункті, в кожній області, тому підігнати всі педагогічні колективи країни під одні навчальні стандарти буде неможливо. МОН підкреслили, що педагоги мають право вільно обирати ті чи інші освітні програми, форми навчання. Вчителі також зможуть переносити теми уроків та визначати кількість годин, які необхідно витратити на ознайомлення з окремими темами.
На сайті МОН можна завантажити документ з усіма рекомендаціями для вчителів, як ефективно здійснити «коригувальне навчання», і взагалі – як ефективно спланувати педагогічну роботу в 2020/2021 навчальному році.
По-третє, що стосується вищої освіти: в Кабміні запевнили, що вищі навчальні заклади зможуть самостійно обирати форму навчання. Як уже повідомлялося, в усіх карантинних зонах, окрім червоної, учні і студенти зможуть навчатися, але з врахуванням деяких моментів. Прем’єр-міністр Денис Шмигаль зауважив, що початок навчання бажано рознести на різні дати, а яку форму навчання обрати – очну, дистанційну чи змішану – це вже вирішувати окремо взятому вузу. Дати навчання анонсуються наступні:
До речі, школярам і студентам дозволили не одягати маски під час занять. Але заходити в школи та університети, пересуватися коридорами можна тільки в них. Керівникам навчальних закладів рекомендовано розробити маршрути пересувань по учбових корпусах, задіявши всі наявні входи в приміщення, щоб попередити скупчення людей.
З приходом Трампа в Овальний кабінет очікуються зміни в багатьох сферах американського життя. Маск і Рамасвамі нещодавно заявили, що віддалена робота була «привілеєм ковідного часу», а в 2025 році федеральні службовці повинні відвідувати офіс п’ять днів на тиждень. Наскільки правдивими є їхні судження, і що загалом в перспективі може змінитися цьогоріч на американському ринку праці, з’ясовували Jobs.ua.
Прояви дискримінації на співбесідах зазвичай не вибиваються зі стандартного кола питань. Хоча іноді HR-спеціалісти можуть і здивувати. Сьогодні з’ясовуємо, як відповідати кандидату в подібних ситуаціях.
Ще в часи пандемії фрилансерські заробітки для багатьох українців стали справжнім порятунком. Відтак чимало батьків усвідомили просту істину: потрібно не лише вчити дітей фінансовій грамотності, а й зацікавлювати дитину фрилансом. Як це робити? Детальніше читайте в статті.
Робочі зустрічі не завжди минають ефективно, бажані результати залежать від низки факторів. Чому так відбувається і як цьому запобігти, — читайте в статті.
Насправді це серйозна проблема багатьох людей, тобто вміння працювати з власною агресією. З’ясуємо разом з Jobs.ua, як правильно працювати з агресією і знайти їй краще застосування, аніж ображати одне одного в соцмережах.