Уповноважений польського уряду з питань українських біженців Павел Шефернакер поспілкувався нещодавно з «Польською агенцією праці». Під час бесіди з їхнім представником була приділена увага комплексу питань, пов’язаних з українськими втікачами від війни. Портал з працевлаштування Jobs.ua підготував для вас короткий виклад з того найважливішого, що прозвучало в їхній розмові.
Головний меседж, який стосувався українських біженців, полягає в наступному: польський уряд планує поступово обмежувати допомогу нашим біженцям. До такого рішення тамтешніх урядовців підштовхнуло, зокрема, не зовсім прозоре ставлення частини біженців до польських соцвиплат. Справа в тому, що чимала кількість наших громадян, які рятувалися від війни в Польщі, за останні місяці вже знайшли роботу і могли б самі сплачувати за своє проживання. Однак вони цього не роблять, що, в свою чергу, створює додатковий тиск на польський бюджет і, відповідно, платників податків.
Павел Шефернакер зазначив, що Польща всіляко допомагала і продовжить допомагати біженцям, але зловживати допомогою теж не потрібно. Для цього планується настільки ущільнити і переглянути систему виплат, щоб не ставалося жодної патології в питанні виплати допомоги. Пан Шефернакер цілком справедливо зауважив, що ті біженці, які вже встигли працевлаштуватися, можуть принаймні частину виплат з оренди житла, оплати комунальних послуг тощо – взяти на себе.
Але якщо людина перетнула кордон нещодавно, їй не потрібно хвилюватися стосовно цих питань наступні 120 днів: проживання в центрах тимчасового утримання буде для неї безкоштовним. А за цей час не знайде роботу тільки дуже лінива і немотивована людина.
Відповідні зміни до закону про допомогу нашим громадянам, зазначив пан уповноважений, хочуть встигнути запровадити до січня 2023-го року, щоб із 1 січня вони набрали чинності.
Дорікати польському уряду за майбутнє урізання допомоги українським біженцям – це було б нерозумно і недалекоглядно. Польща – один з наших найближчих і найвірніших союзників, і їхня допомога нашій країні просто неоціненна. Поглянемо, скільки отримують біженці з України станом на сьогодні:
Окрім цього, польський уряд виплачує певну суму, а саме 40 злотих в день з розрахунку на одну особу, тим сім’ям та організаціям, які розмістили в себе українських біженців. Цю виплату отримують й ті польські громадяни, які прийняли в себе біженців із грудними дітьми (до 12 міс.), а також жінки, у яких троє і більше дітей. Не відкидаємо також допомогу польських громадян, які чудово усвідомлюють, якої підтримки та розуміння потребують українські біженці.
Не кожну роботу можна виконувати механічно й рутинно, не піклуючись про мотивацію, натхнення й інші високі матерії. Як діяти в ситуації, коли дійсно зник інтерес до роботи? З’ясовуємо, як підвищити мотивацію, щоб ваша професійна діяльність отримала «друге дихання».
Недавнє комплексне дослідження, яке здійснила низка університетів з усього світу, виявила цікаву річ: зв’язок між генами людини, її здоров’ям і вмінням заробляти гроші. Розбираємося разом із Jobs.ua, в чому полягає суть дослідження, і яке значення воно має для кожного з нас.
Знайти ідеального працівника на важливу посаду не так уже й складно. А от переконати його пристати на вашу пропозицію — ще той квест. В цій статті вчимося ставити правильні, коректні питання кандидату, щоб він погодився на вашу пропозицію.
Ох уже ця англійська! Куди не глянь, в сучасному світі без неї не обійтися. І поки друзі та колеги вільно — чи майже вільно — знають цю прекрасну мову, ви ніяк не зберетеся її вивчити. Знайомо? Якщо так, Jobs.ua пропонує розглянути найпоширеніші проблеми, чому ми кидаємо вчити англійську на пів дорозі.
Світовий ринок праці намагається встигати за новітніми трендами, хоча в наш час все змінюється з блискавичною швидкістю. Та все ж спробуємо окреслити ключові тренди 2025-го року, які впливатимуть на робочі місця в усіх куточках світу.