Уповноважений польського уряду з питань українських біженців Павел Шефернакер поспілкувався нещодавно з «Польською агенцією праці». Під час бесіди з їхнім представником була приділена увага комплексу питань, пов’язаних з українськими втікачами від війни. Портал з працевлаштування Jobs.ua підготував для вас короткий виклад з того найважливішого, що прозвучало в їхній розмові.
Головний меседж, який стосувався українських біженців, полягає в наступному: польський уряд планує поступово обмежувати допомогу нашим біженцям. До такого рішення тамтешніх урядовців підштовхнуло, зокрема, не зовсім прозоре ставлення частини біженців до польських соцвиплат. Справа в тому, що чимала кількість наших громадян, які рятувалися від війни в Польщі, за останні місяці вже знайшли роботу і могли б самі сплачувати за своє проживання. Однак вони цього не роблять, що, в свою чергу, створює додатковий тиск на польський бюджет і, відповідно, платників податків.
Павел Шефернакер зазначив, що Польща всіляко допомагала і продовжить допомагати біженцям, але зловживати допомогою теж не потрібно. Для цього планується настільки ущільнити і переглянути систему виплат, щоб не ставалося жодної патології в питанні виплати допомоги. Пан Шефернакер цілком справедливо зауважив, що ті біженці, які вже встигли працевлаштуватися, можуть принаймні частину виплат з оренди житла, оплати комунальних послуг тощо – взяти на себе.
Але якщо людина перетнула кордон нещодавно, їй не потрібно хвилюватися стосовно цих питань наступні 120 днів: проживання в центрах тимчасового утримання буде для неї безкоштовним. А за цей час не знайде роботу тільки дуже лінива і немотивована людина.
Відповідні зміни до закону про допомогу нашим громадянам, зазначив пан уповноважений, хочуть встигнути запровадити до січня 2023-го року, щоб із 1 січня вони набрали чинності.
Дорікати польському уряду за майбутнє урізання допомоги українським біженцям – це було б нерозумно і недалекоглядно. Польща – один з наших найближчих і найвірніших союзників, і їхня допомога нашій країні просто неоціненна. Поглянемо, скільки отримують біженці з України станом на сьогодні:
Окрім цього, польський уряд виплачує певну суму, а саме 40 злотих в день з розрахунку на одну особу, тим сім’ям та організаціям, які розмістили в себе українських біженців. Цю виплату отримують й ті польські громадяни, які прийняли в себе біженців із грудними дітьми (до 12 міс.), а також жінки, у яких троє і більше дітей. Не відкидаємо також допомогу польських громадян, які чудово усвідомлюють, якої підтримки та розуміння потребують українські біженці.
В цій статті ви дізнаєтесь, що робити, якщо мозок відмовляється працювати та, як запустити його в короткий час, коли він так вам потрібен.
Вміння правильно зчитувати та інтерпретувати емоції інших людей, а також реагувати на них, впливає на успіх в багатьох сферах життя. І якщо емоційний інтелект настільки важливий в житті кожного, давайте з’ясуємо, як він допомагає в роботі.
Управління змінами - це процес постійного коригування напрямку діяльності організації, завдань, оновлення її структури та пошуку нових можливостей.
Українці все більше довіряють та перекладають певні робочі задачі чат-ботам, штучному інтелекту та автоматизації.
Деякі люди й справді народжуються надзвичайно обдарованими. Але правда полягає в тому, що креативні навички можна й треба розвивати, адже це запорука успіху – як у повсякденному житті, так і на робочому місці. У цій статті розповімо, як посилити творчі навички і розвинути креативність.