UARU
Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
  1. Робота в Україні
  2. Публікації про роботу
  3. Новини України і світу
  4. Новини
  5. Польський уряд поступово обмежуватиме допомогу працевлаштованим українцям

Польський уряд поступово обмежуватиме допомогу працевлаштованим українцям

19.10.2022 283
Польський уряд поступово обмежуватиме допомогу працевлаштованим українцям

Польський уряд поступово обмежуватиме допомогу працевлаштованим українцям

19.10.2022     283

Уповноважений польського уряду з питань українських біженців Павел Шефернакер поспілкувався нещодавно з «Польською агенцією праці». Під час бесіди з їхнім представником була приділена увага комплексу питань, пов’язаних з українськими втікачами від війни. Портал з працевлаштування Jobs.ua підготував для вас короткий виклад з того найважливішого, що прозвучало в їхній розмові.

Що розповів уповноважений польській агенції праці?

Головний меседж, який стосувався українських біженців, полягає в наступному: польський уряд планує поступово обмежувати допомогу нашим біженцям. До такого рішення тамтешніх урядовців підштовхнуло, зокрема, не зовсім прозоре ставлення частини біженців до польських соцвиплат. Справа в тому, що чимала кількість наших громадян, які рятувалися від війни в Польщі, за останні місяці вже знайшли роботу і могли б самі сплачувати за своє проживання. Однак вони цього не роблять, що, в свою чергу, створює додатковий тиск на польський бюджет і, відповідно, платників податків.

Павел Шефернакер зазначив, що Польща всіляко допомагала і продовжить допомагати біженцям, але зловживати допомогою теж не потрібно. Для цього планується настільки ущільнити і переглянути систему виплат, щоб не ставалося жодної патології в питанні виплати допомоги. Пан Шефернакер цілком справедливо зауважив, що ті біженці, які вже встигли працевлаштуватися, можуть принаймні частину виплат з оренди житла, оплати комунальних послуг тощо – взяти на себе.

Але якщо людина перетнула кордон нещодавно, їй не потрібно хвилюватися стосовно цих питань наступні 120 днів: проживання в центрах тимчасового утримання буде для неї безкоштовним. А за цей час не знайде роботу тільки дуже лінива і немотивована людина.

Відповідні зміни до закону про допомогу нашим громадянам, зазначив пан уповноважений, хочуть встигнути запровадити до січня 2023-го року, щоб із 1 січня вони набрали чинності.

Яку допомогу отримують українські біженці станом на сьогодні?

Дорікати польському уряду за майбутнє урізання допомоги українським біженцям – це було б нерозумно і недалекоглядно. Польща – один з наших найближчих і найвірніших союзників, і їхня допомога нашій країні просто неоціненна. Поглянемо, скільки отримують біженці з України станом на сьогодні:

  • Одноразова допомога, яка становить 300 злотих (станом на середину жовтня це майже 2 тис. 260 грн.);
  • Щомісячна допомога на неповнолітню дитину – 500 злотих (відповідно, майже 3 тис. 700 грн.).

Окрім цього, польський уряд виплачує певну суму, а саме 40 злотих в день з розрахунку на одну особу, тим сім’ям та організаціям, які розмістили в себе українських біженців. Цю виплату отримують й ті польські громадяни, які прийняли в себе біженців із грудними дітьми (до 12 міс.), а також жінки, у яких троє і більше дітей. Не відкидаємо також допомогу польських громадян, які чудово усвідомлюють, якої підтримки та розуміння потребують українські біженці.

Читайте також

  • Вчитися у всіх, не наслідувати нікого12 листопад, 2024

    Новачок на роботі. До нього завжди придивляються. Від того наскільки новий співробітник уважний, тактовний та обачний залежить, як його прийме колектив, як складатимуться взаємини з керівництвом. Треба докласти чимало зусиль, щоб перше враження було гідним, адже другого шансу може й не бути.

  • Як все пам’ятати, а не забувати?22 жовтень, 2024

    В сучасному ритмі життя, коли треба скрізь встигнути і багато чого зробити, наша пам'ять час від часу дає збій. Не завжди пам'ятаємо, де лежать документи, забуваємо про заплановану зустріч, вийшовши з дому, важко згадуємо, чи вимкнули з розетки праску тощо. А причина такого збою – перевтома, часті хвилювання, і, як не дивно, одноманітність.

  • Читання в юному віці – кар'єра у майбутньому 28 вересень, 2024

    Підвищення по службі чи в іншій діяльності, досягнення популярності, слави тощо – це все кар'єра. А з чого починається це сходження і коли? На це запитання дає відповідь соціолог із Оксфорда Марк Тейлор.

  • Як полегшити вихід на роботу після відпустки? 8 вересень, 2024

    Декілька порад від наших експертів про те, як, повернувшись до роботи, правильно застосувати «відновлений багаж сил».

  • Піднімайся і йди30 серпень, 2024

    Впавши, піднімаємося, обтрушуємо одяг, хочемо зробити крок, але біль у забитих колінах не дає ступити. Адже йти треба, хоча б до медпункту. Одні встають і, перемагаючи біль, йдуть далі, а в інших сил вистачає лише до кабінету лікаря або самому перев'язати собі рани, а деякі не можуть навіть піднятися від сильних забитих місць, розчарування та зневіри. Що робити і як допомогти собі?


Часто шукають

↑ Вгору