Як відомо, не помиляється лише той. Хто взагалі нічого не робить. Тож, скоєння певних помилок підчас виконання своєї роботи, в принципі, доволі стандартна та ,навіть, нормальна ситуація. Правда, не всі помилки можна легко виправити й сама людина, яка скоїла невірні дії може сильно переживати цей факт, намагатися зберегти власний авторитет та розгубившись, наробити цілу купу супутніх помилок, які назавжди зіпсують її «рейтинг» в очах колег та керівництва.
Складна «побудова» психіки та емоційно-нервових аспектів людини, не лише робить нас такими, якими ми є, надаючи здатність до емпатії, проявів почуттів та отримання певних емоцій. Зворотнім боком є саме «хибне сприймання» різних ситуацій та висловлювань, помилкове прийняття їх у якості образ та суто на власну адресу, людиною, яка природньо намагається захистити власну гідність, приватну сферу, репутацію, тощо. Проте, не зважаючи на таку «нормальність» нашого реагування на скоєння помилок та намагання «виправдувати» себе, хоча би у власних очах, часто призводить до виникнення численних конфліктів на роботі ,які наражають працівника на отримання негативного ефекту від своїх власних дій.
Не зважаючи на таке «протиріччя», ситуація зовсім не патова, й уникнути суттєвих проблем та не потрапляти в такі незручні ситуації, цілком можливо.
Треба навчитися правильно дивитися на такі ситуації, гідно та миттєво реагувати на них, притому, реагувати самостійно, не чекаючи доки на скоєну помилку зверне увагу, хтось сторонній.
Сподіваємось, що рекомендації від фахівців соціологів та психологів, які зібрано нижче, допоможуть вам опанувати неприємний стан потрапляння у ситуацію зі скоєнням помилок підчас виконання своїх робочих обов’язків.
По-перше, треба визнати, що як ні намагайся, а зовсім виключити помилки з робочого та побутового життя, людина просто не в змозі. Тож, ідеальних робітників, як й людей взагалі, просто не буває, а ті помилки, які ми скоюємо, мають ставати певним «уроком» та «платою» за те, що ми отримуємо необхідний, зокрема, на роботі, життєвий та професійний досвід.
Наші невдачі мають загартовувати нас, та якщо подивитися на найбільш видатних успішних людей в історії людства, можна сміливо сказати, що всі вони починали в якості справжніх «невдахів», постійно скоюючи помилки на початку свого шляху до мети та цілей.
Допомогло таким людям, у тому числі й те, щовони зуміли зрозуміти, як необхідно вміти визнавати неправоту, та як швидко й ефективно «працювати» з тим, що вони отримали.
Звичайно, помилки бувають різними, поділяючись на побутові, рутинні помилки, й на доволі суттєві, які здатні нанести чималої шкоди не лише винуватцю їх появи.
Працюючи на будь-якій роботі, ми можемо помилятися випадково, роблячи щось механічно або не встигнувши зрозуміти чого від нас вимагає особа або ситуація. Сплутані листи, які випадково надіслані клієнту, наприклад, навіть, не маючи важливого змісту, можуть стати неприємною ознакою неуважності чи непрофесійності усієї компанії чи організації. Відповідь клієнту, яка була недоречною або далекою від суті питання, та з’явилися завдяки дезорієнтації працівника, плутанина у строках здачі роботи та інші рутинні помилки можуть минутися без наслідків, а можуть й стати проблемою, яку потрібно вирішувати.
У будь-якому разі, робітник, який помилився в чомусь простому та не складному завданні, відчуває розпач, певний стид та одразу сам ставитиме себе на місця повного невдахи, який не зміг впоратися із простою роботою. Як то кажуть, «для мавп».
Однак, перед тим, як «посипати голову попілом» та готуватися до «втрати обличчя» в колективі, краще одразу зробити певні висновки, які допоможуть уникнути повторення помилки в майбутньому.
Наприклад, до наданої ситуації, людина, яка помилилася може:
Коли таке вдалося – добре, але, навіть, якщо ситуація не виправлена – не біда. Треба без паніки та поспіху, але своєчасно повідомити про випадок керівнику. Зробити це самостійно, при цьому не забути зауважити й таку інформацію:
Така поведінка покаже, що ви є чесним робітником, людиною, яка може працювати у позаштатних ситуаціях, відповідальною людиною та маєте професійну «далекозорість».
Але, помилки бувають не лише рутинними та побутовими. Якби то не прозвучало, але треба не боятися серйозних помилок, а навчитися певним чином «використовувати» власні помилки, інформацію про які правильно та своєчасно доводити до керівництва.
Іноді, час грає важливу роль, й скоївши помилку, яка може суттєво вплинути на стан речей у всій компанії та її роботі, необхідно не гаяти час, й одразу, повідомити про це своє керівництво.
При цьому, просто бігти зі страхом на обличчі не слід, приходити треба, маючи хоча би умовний, але план дій по виправленню помилки, яка сталася за вашою провиною.
Спочатку:
Лише зараз, можна говорити й про причини виникнення помилки. При цьому, необхідно уточнювати й аспекти розуміння вашої провини, й зроблені висновки, й конкретні кроки по передбаченню такої помилки у майбутньому.
Серед колективів відомих та ефективних компаній, існує тенденція спокійного «розбору» помилок, скоєних працівниками. Така практика дозволяє докладно розібрати ситуацію, знайти ключові моменти виникнення помилки, вчитися іншим уникати подібних помилок у майбутній роботі.
Опанування технік саморегуляції, пошук власних ресурсів для відновлення енергії стають справжнім викликом сьогодення. Розвиток таких навичок є критично важливим скілом для підтримки ментального здоров’я. Ми підібрали для вас дієві поради, як підтримати працівників під час кризи.
Робота HR-спеціаліста містить чимало викликів. Трапляється так, що кандидат технічно підкований на всі сто, але із soft skills спостерігаються проблеми. Що треба знати досвідченому HR-фахівцю, щоб коректно відмовити кандидату?
Кандидати не люблять виконувати тестові завдання, факт. Цьому є цілком логічне пояснення: банально витрачений час. Якщо не візьмуть на роботу, цей час буде змарновано. Тож давайте розберемося, тестові завдання це все-таки перевірка здібностей чи безкоштовна праця на недобросовісного роботодавця?
Дорогі партнери, колеги, друзі!
Щиро вітаємо вас із Різдвом Христовим та Новим роком!
Шановні клієнти!
Напередодні нового року пропонуємо знижки на період з 23 грудня по 31 січня.