Фріланс впевнено крокує планетою та все більше роботодавців дозволяють своїм працівникам робити необхідні завдання вдома. Популярність цього методу настільки висока, що до нього вдаються представники навіть тих професій, що ще не так давно здавалися зовсім не пристосованими до таких варіантів.
Проте, відомі й певні проблеми, що виникають під час «домашніх робіт». По-перше, це прокрастинация – тобто неспроможність самоорганізуватися, погані побутові умови та інші «вади».
Спробуємо розглянути, як зробити працю вдома максимально ефективним трудом.
Навіть, якщо ви мешкаєте в однокімнатній квартирі, обладнати хоча б яке робоче місце – перший крок до вдалого виконання своїх завдань без покидання оселі. Загалом, ви маєте знайти найбільш затишне місце, де ви зможете спокійно працювати. Звичайно, там має бути зручний стіл та стілець (але не занадто зручні, щоб не викликати бажання спати) та все інше, що необхідне для вашої роботи. Як правило, така робота поєднана з інтернетом, тож треба зробити так, щоб цей вид зв’язку не зникав та не мав постійних збоїв.
Якщо, такий куточок ви знайшли біля вікна – це ідеальний варіант. Ви будете мати змогу відволікатись від монітору та давати своїм очам відпочити.
Якщо коротко, то ви маєте досягти максимального комфорту. Але, комфорту робочого, який не має нічого спільного із комфортом, що людина облаштовує для відпочинку.
Коли ви вмієте працювати, треба навчитися й відпочивати, виділяючи на це певний час серед роботи. Підготуйте те, що допомагає вам у такому відпочинку. Цікава книга, або музичний інструмент, або будь-що, на що ви здатні відволіктися на короткий час та розслабитися, має бути під рукою та не займати багато часу на пошуки необхідного. Пам’ятайте про небезпеку таких розваг. Не зважаючи на свою необхідність, це все здатне відволікати від роботи, й тому треба вміти контролювати те, скільки часу ви витрачаєте на таке відволікання.
Так, короткочасні спортивні вправи можуть здорово допомогти у виконання будь-якої сидячої роботи. Допоможе у цьому всілякий спортивний інвентар, що пристосований до домашнього використання. Звичайно, якщо вам допомагає лише біг, то доведеться виходити на вулицю. У інших випадках, слід інвестувати у спортивні знаряддя, що будуть невеликими та зможуть надати можливість виконання простих вправ. Поєднання фізичних (розумних) навантажень із діяльністю мозку - гарно впливають на результати роботи.
Слідкуйте за чистотою та порядком у вашому домашньому офісі. Крім вас там ніхто не прибиратиме, тому усе зайве та неактуальне має видалятися регулярно, щоб не перетворити ваш офіс вдома на домашній склад.
Постановка конкретних завдань для себе та «на сьогодні» - гарно допомагає у виконанні роботи поза межами звичного офісного середовища. Розпланував роботу та визначив те, що ви повинні зробити сьогодні, ви зумієте дотриматися належного графіку та не будете потребувати нагляду шефу, якого, до речі, вряд чи знайдете в себе вдома.
Родина не має страждати від того, що ви працюєте вдома. Але, й відволікати вас від роботи, також, не повинна. Одразу поспілкуйтеся зі всіма мешканцями оселі. Вони повинні розуміти, що вас, якби немає вдома, бо ви зайняті справами, які приносять вам здобуток. Чим конкретніше ви заявите такі свої вимоги до близьких, тим рідше вони наважаться відволікати вас по різних побутових дрібницях. А, це, вже найближчим часом продемонструє правильний результат вашої роботи вдома.
Новачок на роботі. До нього завжди придивляються. Від того наскільки новий співробітник уважний, тактовний та обачний залежить, як його прийме колектив, як складатимуться взаємини з керівництвом. Треба докласти чимало зусиль, щоб перше враження було гідним, адже другого шансу може й не бути.
В сучасному ритмі життя, коли треба скрізь встигнути і багато чого зробити, наша пам'ять час від часу дає збій. Не завжди пам'ятаємо, де лежать документи, забуваємо про заплановану зустріч, вийшовши з дому, важко згадуємо, чи вимкнули з розетки праску тощо. А причина такого збою – перевтома, часті хвилювання, і, як не дивно, одноманітність.
Підвищення по службі чи в іншій діяльності, досягнення популярності, слави тощо – це все кар'єра. А з чого починається це сходження і коли? На це запитання дає відповідь соціолог із Оксфорда Марк Тейлор.
Декілька порад від наших експертів про те, як, повернувшись до роботи, правильно застосувати «відновлений багаж сил».
Впавши, піднімаємося, обтрушуємо одяг, хочемо зробити крок, але біль у забитих колінах не дає ступити. Адже йти треба, хоча б до медпункту. Одні встають і, перемагаючи біль, йдуть далі, а в інших сил вистачає лише до кабінету лікаря або самому перев'язати собі рани, а деякі не можуть навіть піднятися від сильних забитих місць, розчарування та зневіри. Що робити і як допомогти собі?