Уявимо ситуацію – ви надіслали резюме кільком компаніям, пройшли співбесіди. Минає трохи часу, у відповідь вам надходить декілька пропозицій. Зрозуміло, що ви оберете найкращий варіант для себе, а решту пропозицій проігноруєте. Але чи варто ігнорувати «дзвінок ввічливості»? Можливо, краще перестрахуватися на майбутнє і коректно відмовитися від роботи? Портал з працевлаштування Jobs.ua має поради для всіх потенційних кандидатів, як вчинити найкраще в такій ситуації.
Ми не можемо знати, як у майбутньому повернеться наше життя. Тому спалювати мости і псувати враження про себе аж ніяк не потрібно. Можливо, доля в майбутньому знову зведе вас із цією компанією, а зіпсоване про вас враження як про неввічливого претендента залишиться в роботодавця. Тому приділіть увагу цьому питанню. Тим паче, багато часу це у вас не відбере.
Якщо ми говоримо про формат стосунків «роботодавець – найманий працівник», то обидві сторони рівноправні. Оскільки для роботодавців це норма – відмовляти кандидатам, то й для останніх є так само нормально відхиляти пропозицію з працевлаштування. Тому що той факт, що ви успішно пройшли співбесіду, ще не означає, що ви у будь-якому випадку «підпишетесь» на цю роботу.
Цілком зрозуміло, чому кандидати уникають контактувати з роботодавцем щодо відмови. Річ у тому, що деякі роботодавці негативно реагують на відмову. Але цілком імовірно, що такі роботодавці негативно реагують і на прохання про відпустку, або ж на прохання про підвищення зарплатні. Але нехай це залишається на їхній совісті, тому що працювати в компанії, яку очолює людина з такими уявленнями про робочі взаємини, теж непростий виклик.
Якщо ви прийняли таке рішення, тобто коректно відмовитися від роботи, не відкладайте його надовго. Мине день-другий, і ви, можливо, забудете про це. А з кожним новим днем буде важче примусити себе це зробити. Тим паче, ви ж не хочете почути роздратовані слова від роботодавця «А не можна було раніше про це повідомити? Через вас я можу втратити іншого цінного кандидата».
Словом, вирішили – зробіть одразу.
Обирати вам, звичайно. Але телефонна розмова залишить про вас набагато краще враження. Та й на тому боці знатимуть, що ви ввічлива і пунктуальна людина, бо не полінувались зателефонувати та перепросити про свою відмову.
Щодо комунікації: розписувати в деталях причини свого рішення не потрібно. Скажіть щось на зразок: «Поміркувавши над вашою пропозицією, я був змушений відхилити її і прийняти офер від іншої компанії». Швидше за все, вас почнуть розпитувати про ту іншу пропозицію, в чому вона виявилася кращою і т.д. Заздалегідь продумайте відповіді на подібні питання. Не забудьте щиро подякувати за витрачені на вас час та зусилля. Наостанок побажайте рекрутеру всього найкращого. Тепер ви з чистою совістю можете завершити розмову.
Як бачите, насправді нічого складного. По суті, це справа кількох хвилин, і найскладніше – це наважитися на цю розмову.
Короткий світловий день, холод і осіння мряка впливають на настрій, а втома, апатія і навіть легка депресія — компаньйони гнітючих осінніх днів. Втім, скористайтеся нашими порадами, щоб мінімізувати стрес від перебування в такій непривітній «компанії».
Новачок на роботі. До нього завжди придивляються. Від того наскільки новий співробітник уважний, тактовний та обачний залежить, як його прийме колектив, як складатимуться взаємини з керівництвом. Треба докласти чимало зусиль, щоб перше враження було гідним, адже другого шансу може й не бути.
В сучасному ритмі життя, коли треба скрізь встигнути і багато чого зробити, наша пам'ять час від часу дає збій. Не завжди пам'ятаємо, де лежать документи, забуваємо про заплановану зустріч, вийшовши з дому, важко згадуємо, чи вимкнули з розетки праску тощо. А причина такого збою – перевтома, часті хвилювання, і, як не дивно, одноманітність.
Підвищення по службі чи в іншій діяльності, досягнення популярності, слави тощо – це все кар'єра. А з чого починається це сходження і коли? На це запитання дає відповідь соціолог із Оксфорда Марк Тейлор.
Декілька порад від наших експертів про те, як, повернувшись до роботи, правильно застосувати «відновлений багаж сил».