RUUA
Ваш аккаунт не активирован. Проверьте почту. 
  1. Работа в Украине
  2. Публикации о работе
  3. Работодателю
  4. Рынок труда Украины
  5. Поради, як підтримати свій бізнес під час війни

Поради, як підтримати свій бізнес під час війни

4.05.2022 522
Поради, як підтримати свій бізнес під час війни

Поради, як підтримати свій бізнес під час війни

4.05.2022     522

Всі ми розуміємо, що ведення бізнесу сильно постраждало під час війни. Але як підтримати свій бізнес, щоб мати змогу надалі працювати і отримувати прибуток, платити податки та допомагати економіці? Портал з працевлаштування та пошуку роботи Jobs.ua підготував для підприємців декілька актуальних порад.

Турбота про працівників

Маємо надію, що всі ваші працівники в безпеці. Безперечно, дехто з них був змушений покинути домівку та припинити роботу в офісі. Ще хтось опинився в лавах ЗСУ чи тероборони, а хтось, можливо, активно волонтерить. Ваше завдання – не заважати їм, а навпаки – проявити турботу про своїх працівників. Якщо можете, допоможіть бійцям, а тим працівникам, які волонтерять – не чиніть перепон.

Для працівників, які перейшли на віддалену роботу, організуйте комфортні умови праці та налагодьте ефективну комунікацію. Бажано, щоб уся взаємодія команди відбувалася в одному місці, щоб працівники могли оперативно обмінюватися порадами і звертатися один до одного за допомогою.

Якщо можете уникнути скорочення штату – не звільняйте працівників!

Безперечно, зарплати працівників для будь-якого бізнесу становлять значну частину витрат. Але не поспішайте скорочувати персонал чи зменшувати їм зарплату. Звичайно, навряд чи вдасться повністю уникнути таких кроків, але пошукайте вихід. Приміром, поспілкуйтеся з членами команди та визначте для себе, чим вони будуть корисні вашому бізнесу, якщо їхні прямі завдання наразі не є актуальними.

Спробуйте підшукати роботу кожному, а вдячні працівники, будьте певні, не полишать вашу компанію в скрутний для неї час. Звісно, вам видніше, яка ситуація наразі склалася у вашому бізнесі, але постарайтеся таки підшукати варіанти збереження штату.

Переорієнтація на інші ринки

Так, ми всі розуміємо ситуацію: війна призвела до того, що прибутки впали майже в усіх сферах бізнесу. Але в такому разі спробуйте взяти приціл на суміжні з вашою ніші на українському ринку. Можливо, вам вдасться налагодити виробництво нових продуктів або надавати нові послуги.

Спробуйте також налагодити партнерські зв’язки з іншими компаніями. Особливо із закордонними. Звичайно, з нуля це буде зробити непросто, і набагато легше в нових реаліях почуваються ті компанії, які працювали поза межами України ще до початку війни. Але зважте ось на яку річ: багато закордонних компаній охоче підуть назустріч українцям хоча б із міркувань допомоги. Зараз весь світ намагається нам допомогти, і ви маєте чудову можливість скористатися цим собі на благо.

Комунікуйте з партнерами

Зробіть все для того, щоб об’єднати свої зусилля із зусиллями партнерів, щоб запускати нові проєкти та підтримувати поточні на плаву. Чудово, якщо ваші партнери сприятимуть у працевлаштуванні ваших працівників, які були змушені евакуюватися за кордон або в більш безпечні області України. Не забувайте, що ваші партнери по бізнесу – це могутня сила, і грамотна комунікація з ними принесе вам чимало нових можливостей.

Читайте также


↑ Наверх