RUUA
Ваш аккаунт не активирован. Проверьте почту. 
  1. Работа в Украине
  2. Публикации о работе
  3. Все о работе
  4. Ваше здоровье
  5. Проблема вигорання в ІТ – як їй протидіяти?

Проблема вигорання в ІТ – як їй протидіяти?

13.07.2022 299
Проблема вигорання в ІТ – як їй протидіяти?

Проблема вигорання в ІТ – як їй протидіяти?

13.07.2022     299

Як ви вже здогадалися, на титульній світлині зображено кота програміста. Як бачите, навіть кіт програміста позіхає, дивлячись на нескінченні рядки коду, які «накодив» його власник. Гаразд, жарти жартами, а портал з працевлаштування Jobs.ua пропонує обговорити таку важливу тему, як проблема вигорання ІТ-спеціалістів і як їй протидіяти.

Згідно статистики, більшість людей так чи інакше зіткнуться з професійним вигоранням. Це дуже неприємна проблема, і від неї не застрахований ніхто. Помиляються ті, хто думають, що програмістав в цьому плані казково пощастило. Мовляв, сидиш собі в комфортному офісі чи працюєш собі віддалено, і кожного дня видаєш на ура сотні і тисячі рядочків коду. Це так, якщо робота просувається творчо і натхненно. А якщо ні? Якщо немає настрою писати код, і одна думка про редактор коду і нескінченні рядочки тегів HTML та опису їхніх властивостей в CSS викликають рвотний рефлекс (це якщо ми про фронтент-девелоперів говоримо)? Як тоді давати раду з вигоранням ІТ-спеціалістам?

Пропонуємо розібратися в цьому питанні.

В чому полягає причина?

Варто згадати саме за професійне вигорання в розробників, чому воно виникає. Досить часто це причина надмірного перепрацювання і захоплення своєю професією. Коли людина бачить, що їй подобається писати код, подобається робити «магію» з нуля, вона захоплюється цією справою, і реально кодить понад міру. А що багато – це не надто добре, чи не так? Ось так воно й відбувається в кінці-кінців – людина сама себе виснажує, і одна лиш думка про кодування чи нові проекти викликає в неї відчуження, а не бажання покинути все і засісти за вивчення проекту і написання коду.

Тому перший ворог розробника – його надмірне бажання перепрацьовувати. Звісно, можна спробувати, але всіх грошей на світі ніколи не заробиш. Як і всіх проектів не переробиш.

Ви є надто відповідальним? Готуйтеся до вигорання

Частіше вигорають ті працівники, які є за своєю природою, характером більш відповідальними людьми. Так, простіше у всіх відношеннях живеться людям-халтурщикам, які «тяп-ляп – і готово!». Тому якщо ви гіпервідповідальна людина, почитайте книги з практики стоїцизму (така давня грецька філософія, як жити легко і не брати все підряд до свого серця), або дзен-будизму – щоб не втрачати продуктивності та концентрації, працюючи і живучи в більш розслабленому темпі. Звісно, в хорошому значення цього слова.

Відсутність фінансової подушки

Ще один важливий фактор, який може призвести до значного стресу і, як його наслідок, до вигорання – це відсутність фінансових заощаджень. Без фінансової подушки, без відкладених коштів людина відчуває тривогу та переживання за майбутнє, тому не забувайте, що цей пункт можна нейтралізувати тільки в один спосіб – мати фінансові та інші активи (нерухомість, цінні речі і цінні папери і т.д.).

Терміново беріть відпустку

Вигорання – це серйозна проблема, її не варто ігнорувати. Якщо відчуваєте в собі симптоми вигорання, беріть відпустку на 1-2 тижні, а якщо проблема сильно запущена – то на 3-4 тижні мінімум. Звичайно, це не означає, що в цей час ви просто відлежуватиметесь на дивані (хоча такий варіант теж прийнятний, якщо людина відчуває, що їй потрібно саме це). Найкраще, звісно – змінити вид діяльності на цей час, взагалі забути за програмування.

А після кількох тижнів відпустки самі побачите, як повернеться бажання кодити і програмувати.

Читайте также

  • Осінній сезон без стресу: поради для гармонії та спокою21 Ноябрь, 2024

    Короткий світловий день, холод і осіння мряка впливають на настрій, а втома, апатія і навіть легка депресія — компаньйони гнітючих осінніх днів. Втім, скористайтеся нашими порадами, щоб мінімізувати стрес від перебування в такій непривітній «компанії».

  • Вчитися у всіх, не наслідувати нікого12 Ноябрь, 2024

    Новачок на роботі. До нього завжди придивляються. Від того наскільки новий співробітник уважний, тактовний та обачний залежить, як його прийме колектив, як складатимуться взаємини з керівництвом. Треба докласти чимало зусиль, щоб перше враження було гідним, адже другого шансу може й не бути.

  • Як все пам’ятати, а не забувати?22 Октябрь, 2024

    В сучасному ритмі життя, коли треба скрізь встигнути і багато чого зробити, наша пам'ять час від часу дає збій. Не завжди пам'ятаємо, де лежать документи, забуваємо про заплановану зустріч, вийшовши з дому, важко згадуємо, чи вимкнули з розетки праску тощо. А причина такого збою – перевтома, часті хвилювання, і, як не дивно, одноманітність.

  • Читання в юному віці – кар'єра у майбутньому 28 Сентябрь, 2024

    Підвищення по службі чи в іншій діяльності, досягнення популярності, слави тощо – це все кар'єра. А з чого починається це сходження і коли? На це запитання дає відповідь соціолог із Оксфорда Марк Тейлор.

  • Як полегшити вихід на роботу після відпустки? 8 Сентябрь, 2024

    Декілька порад від наших експертів про те, як, повернувшись до роботи, правильно застосувати «відновлений багаж сил».


↑ Наверх