RUUA
Ваш аккаунт не активирован. Проверьте почту. 
  1. Работа в Украине
  2. Публикации о работе
  3. Работодателю
  4. Рынок труда Украины
  5. Проведення весняно-польових робіт в умовах воєнного стану: що потрібно знати?

Проведення весняно-польових робіт в умовах воєнного стану: що потрібно знати?

28.04.2022 450
Проведення весняно-польових робіт в умовах воєнного стану: що потрібно знати?

Проведення весняно-польових робіт в умовах воєнного стану: що потрібно знати?

28.04.2022     450

Міністерство аграрної політики України розробило комплекс заходів, спрямованих на забезпечення продовольчої безпеки нашої країни. Серед таких заходів, зокрема, рекомендації для аграріїв щодо вчасного та безпечного проведення весняно-польових робіт в умовах воєнного стану. Портал з пошуку роботи та працевлаштування Jobs.ua дізнавався, які основні положення розроблених Мінагрополітики рекомендацій.

Чому це важливо?

На жаль, уже відомі випадки, коли сільськогосподарська техніка наїжджала на міни, залишені російськими окупантами. Приміром, 27 квітня на Київщині під час польових робіт підірвався трактор. На щастя, водій трактора вижив, а от трактору не пощастило – його фактично розірвало надвоє. І це не поодинокий випадок: 14 квітня на Чернігівщині на міні підірвався трактор з причепом. Тракторист, на жаль, загинув на місці. Тому найперше і найважливіше, що потрібно запам’ятати жителям Чернігівщини, Харківщини, Сумщини та Київщини – не пересуватися сільськогосподарським транспортом узбіччями, лісосмугами та нерозораними полями, адже вони можуть бути заміновані. Нагадуємо, що при виявленні підозрілих предметів негайно телефонуйте ДСНС або в поліцію, але в жодному разі не торкайтеся цих предметів. В такій ситуації повинні працювати професіонали.

Рекомендації Мінагрополітики – основні положення

Для забезпечення усіх належних умов праці під час проведення весняно-польових робіт в умовах бойових (воєнних) дій агропідприємствам рекомендовано дотримуватися наступних заходів безпеки:

  1. Перш ніж проводити весняно-польові роботи, керівники агропідприємств разом із працівниками ДСНС та поліції повинні здійснити перевірку сільськогосподарських угідь та прилеглих до них ділянок на наявність мін, нерозірваних снарядів, вибухових пристроїв та інших підозрілих предметів, які можуть становити загрозу життю працівникам;
  2. Щоб забезпечити доставку, транспортування усіх необхідних матеріалів до місць виконання польових робіт, робітники ознайомлюються з безпечними маршрутами, відхилятися від яких не рекомендовано;
  3. Обробляти поля потрібно в умовах достатньої видимості, тобто у денний час;
  4. Працівники агропідприємств, які відповідають за охорону праці, проводять з робітниками відповідні інструктажі;
  5. Сільськогосподарська техніка та обладнання, які вирушають «в поля», повинні бути технічно справними.

Що робити, якщо на полі чи біля поля виявлено підозрілий предмет?

Дотримуйтеся чіткого алгоритму дій, якщо на території сільськогосподарських угідь виявлено щось підозріле:

  • Не гаючи часу, телефонуєте за номером 101 (служба порятунку) або 102 (поліція);
  • Попереджаєте перехожих та місцевих мешканців про можливу небезпеку;
  • Очікуйте на прибуття працівників рятувальної служби та поліції, позначте небезпечне місце та віддаліться на безпечну відстань, не менше 100 метрів;
  • В жодному разі не торкайтесь предмета, не пересувайте його і не пробуйте здійснювати на нього будь-який вплив (звуковий, світловий, тепловий чи механічний). Пам’ятайте, нехтування правилами безпеки можуть нести загрозу життю.

Читайте также

  • Тривожні сигнали: 5 рис, які мають насторожити рекрутера17 Декабрь, 2024

    Так склалося, що в процесі найму більше прийнято звертати увагу на вміння і сильні сторони кандидата. Професійні досягнення і досвід — це чудово, але рекрутер не може знати апріорі, якою людиною є кандидат перед ним. Нижче спробуємо з’ясувати, які риси кандидата мають насторожити рекрутера.

  • Токсичні колеги: 7 життєвих уроків, які працюють на вас11 Декабрь, 2024

    Токсичні люди становлять більшу проблему, ніж здається на перший погляд. Вони можуть перетворити улюблену роботу на справжнісіньке пекло. Звичайно, якщо працюють поруч з нами. В цій статті пропонуємо поміркувати над життєвими уроками, які можна отримати від спілкування з токсичними колегами.

  • Робота над помилками (у спілкуванні) 8 Декабрь, 2024

    Окрім того, як і що ми говоримо, важливу роль у спілкуванні відіграють міміка, рухи руками, постановка тіла. Але, на жаль, ми часто забуваємо про це, та й особливого значення не надаємо. А даремно. Від того, як ми поводимося на співбесіді, переговорах, ділових зустрічах, може залежати наша кар'єра.

  • Покоління зумерів: розвінчуємо міфи про їхній підхід до роботи і життя 4 Декабрь, 2024

    Від попередніх поколінь зумери відрізняються передусім посиленим прагненням до життєвого балансу, гнучкості й свободи у виборі роботи. Та чи варто сприймати на ринку праці їхню амбітність як недолік? Давайте поміркуємо над цим питанням, а ще спробуємо розвінчати міфи про їхній підхід до роботи і життя.

  • Безперебійна робота під час блекаутів: як адаптуватися компаніям та працівникам28 Ноябрь, 2024

    Часті блекаути й аварійні відключення електроенергії висувають нові стандарти до енергонезалежності. Причому як власного житла, так і бізнесу. Дізнайтеся, як компаніям і співробітникам потурбуватися про безперебійну роботу під час блекаутів.


↑ Наверх