UARU
Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
  1. Робота в Україні
  2. Публікації про роботу
  3. Роботодавцю
  4. Ринок праці України
  5. Проведення весняно-польових робіт в умовах воєнного стану: що потрібно знати?

Проведення весняно-польових робіт в умовах воєнного стану: що потрібно знати?

28.04.2022 440
Проведення весняно-польових робіт в умовах воєнного стану: що потрібно знати?

Проведення весняно-польових робіт в умовах воєнного стану: що потрібно знати?

28.04.2022     440

Міністерство аграрної політики України розробило комплекс заходів, спрямованих на забезпечення продовольчої безпеки нашої країни. Серед таких заходів, зокрема, рекомендації для аграріїв щодо вчасного та безпечного проведення весняно-польових робіт в умовах воєнного стану. Портал з пошуку роботи та працевлаштування Jobs.ua дізнавався, які основні положення розроблених Мінагрополітики рекомендацій.

Чому це важливо?

На жаль, уже відомі випадки, коли сільськогосподарська техніка наїжджала на міни, залишені російськими окупантами. Приміром, 27 квітня на Київщині під час польових робіт підірвався трактор. На щастя, водій трактора вижив, а от трактору не пощастило – його фактично розірвало надвоє. І це не поодинокий випадок: 14 квітня на Чернігівщині на міні підірвався трактор з причепом. Тракторист, на жаль, загинув на місці. Тому найперше і найважливіше, що потрібно запам’ятати жителям Чернігівщини, Харківщини, Сумщини та Київщини – не пересуватися сільськогосподарським транспортом узбіччями, лісосмугами та нерозораними полями, адже вони можуть бути заміновані. Нагадуємо, що при виявленні підозрілих предметів негайно телефонуйте ДСНС або в поліцію, але в жодному разі не торкайтеся цих предметів. В такій ситуації повинні працювати професіонали.

Рекомендації Мінагрополітики – основні положення

Для забезпечення усіх належних умов праці під час проведення весняно-польових робіт в умовах бойових (воєнних) дій агропідприємствам рекомендовано дотримуватися наступних заходів безпеки:

  1. Перш ніж проводити весняно-польові роботи, керівники агропідприємств разом із працівниками ДСНС та поліції повинні здійснити перевірку сільськогосподарських угідь та прилеглих до них ділянок на наявність мін, нерозірваних снарядів, вибухових пристроїв та інших підозрілих предметів, які можуть становити загрозу життю працівникам;
  2. Щоб забезпечити доставку, транспортування усіх необхідних матеріалів до місць виконання польових робіт, робітники ознайомлюються з безпечними маршрутами, відхилятися від яких не рекомендовано;
  3. Обробляти поля потрібно в умовах достатньої видимості, тобто у денний час;
  4. Працівники агропідприємств, які відповідають за охорону праці, проводять з робітниками відповідні інструктажі;
  5. Сільськогосподарська техніка та обладнання, які вирушають «в поля», повинні бути технічно справними.

Що робити, якщо на полі чи біля поля виявлено підозрілий предмет?

Дотримуйтеся чіткого алгоритму дій, якщо на території сільськогосподарських угідь виявлено щось підозріле:

  • Не гаючи часу, телефонуєте за номером 101 (служба порятунку) або 102 (поліція);
  • Попереджаєте перехожих та місцевих мешканців про можливу небезпеку;
  • Очікуйте на прибуття працівників рятувальної служби та поліції, позначте небезпечне місце та віддаліться на безпечну відстань, не менше 100 метрів;
  • В жодному разі не торкайтесь предмета, не пересувайте його і не пробуйте здійснювати на нього будь-який вплив (звуковий, світловий, тепловий чи механічний). Пам’ятайте, нехтування правилами безпеки можуть нести загрозу життю.

Читайте також

  • Вчитися у всіх, не наслідувати нікого12 листопад, 2024

    Новачок на роботі. До нього завжди придивляються. Від того наскільки новий співробітник уважний, тактовний та обачний залежить, як його прийме колектив, як складатимуться взаємини з керівництвом. Треба докласти чимало зусиль, щоб перше враження було гідним, адже другого шансу може й не бути.

  • Як все пам’ятати, а не забувати?22 жовтень, 2024

    В сучасному ритмі життя, коли треба скрізь встигнути і багато чого зробити, наша пам'ять час від часу дає збій. Не завжди пам'ятаємо, де лежать документи, забуваємо про заплановану зустріч, вийшовши з дому, важко згадуємо, чи вимкнули з розетки праску тощо. А причина такого збою – перевтома, часті хвилювання, і, як не дивно, одноманітність.

  • Читання в юному віці – кар'єра у майбутньому 28 вересень, 2024

    Підвищення по службі чи в іншій діяльності, досягнення популярності, слави тощо – це все кар'єра. А з чого починається це сходження і коли? На це запитання дає відповідь соціолог із Оксфорда Марк Тейлор.

  • Як полегшити вихід на роботу після відпустки? 8 вересень, 2024

    Декілька порад від наших експертів про те, як, повернувшись до роботи, правильно застосувати «відновлений багаж сил».

  • Піднімайся і йди30 серпень, 2024

    Впавши, піднімаємося, обтрушуємо одяг, хочемо зробити крок, але біль у забитих колінах не дає ступити. Адже йти треба, хоча б до медпункту. Одні встають і, перемагаючи біль, йдуть далі, а в інших сил вистачає лише до кабінету лікаря або самому перев'язати собі рани, а деякі не можуть навіть піднятися від сильних забитих місць, розчарування та зневіри. Що робити і як допомогти собі?

↑ Вгору