Роботу можуть отримати не тільки люди… а й тварини. Звичайно, зарплату за це вони не отримають, та й скільки їм потрібно – корм і прихисток, щоб укритися від негоди. І дрібка людської любові, якщо пощастить.
В цьому відношенні поталанило безпритульних котам Чикаґо, адже одне з найбільших міст США зіткнулося з навалою гризунів, і вирішити цю проблему можуть власники пухнастої шерсті та хвостів. Jobs.ua поцікавилися цим питанням, адже проблема безпритульних тварин турбує багатьох небайдужих людей.
Чикаґо – третє за величиною місто США, агломерація міста невпинно зростає. Будуються нові житлові будинки, які приваблюють до себе щурів. Втім, гризунів приваблює не тільки це – в мегаполісі рештки їжі можна відшукати без проблем.
Збільшення популяції міських щурів – проблема великих міст, тому волонтери, які всерйоз переймаються проблемами безпритульних тварин, вирішили розшукувати безпритульних котів і не присипляти їх, а віддавати місцевим бізнесменам на роботу. Коти ловлять гризунів, але іноді вистачає однієї присутності кота. Річ у тому, що коти виділяють феромони, які відлякують шкідників. Тому такі «наймані працівники» можуть лише їсти і спати, а їхня роботу буде виконуватися сама собою.
Питання боротьби з гризунами є актуальним для аграріїв, які зберігають у зерносховищах велику кількість зерна. Та й не тільки для них – і заклади громадського харчування, і пивоварні з їхніми зерновими запасами, яке необхідне для виготовлення хмільних напоїв – для них це питання теж є вкрай актуальним. А для мешканців багатоквартирних будинків це питання хіба не є актуальним? Адже в своїх підвалах мешканці багатоповерхівок зберігають їстівні припаси. Та й для власників будь-якого житла це питання є актуальним, бо гризуни можуть проникати в будинки по системах вентиляції, вони здатні вишукувати найменші шпарини та отвори, щоб пролізти всередину.
До речі, з цієї ж причини український фермер Олександр Єременко із села Олексіївка (Херсонська область) найняв до себе на роботу… близько тридцяти котів. Обов’язки їхні зрозумілі – відловлювати гризунів, а в якості винагороди вони отримують котячий корм. Як запевняє фермер, після появи котів гризуни з території бази відпочинку поділися.
Коти – доволі розумні тварини, і їх можна натренувати для багатьох речей. Наприклад, щоб слідкував за малюком, не дозволяв йому вибиратися з манежу чи наближатися до підвіконня. Адже трапляються нещасні випадки, коли батьки забувають про прочинене вікно, а малюк в цей час залишається без догляду. Кіт, який сидітиме на підвіконні, не дозволить дитині вибратися на підвіконня.
Тому взяти до себе додому «на службу» кота – доволі цікава ідея. Та й про них – тобто про безпритульних тварин – більше нема кому потурбуватися, тільки нам, людям. Вони не можуть в нас попросити про допомогу – ви задумувались колись про це? Людям в цьому відношенні легше – як би їм не було важко, але вони можуть попросити ближнього про допомогу. Безпритульні тварини – ні. Вони можуть лише жалібно дивитися в очі людей, шукаючи там порятунку.
Короткий світловий день, холод і осіння мряка впливають на настрій, а втома, апатія і навіть легка депресія — компаньйони гнітючих осінніх днів. Втім, скористайтеся нашими порадами, щоб мінімізувати стрес від перебування в такій непривітній «компанії».
Новачок на роботі. До нього завжди придивляються. Від того наскільки новий співробітник уважний, тактовний та обачний залежить, як його прийме колектив, як складатимуться взаємини з керівництвом. Треба докласти чимало зусиль, щоб перше враження було гідним, адже другого шансу може й не бути.
В сучасному ритмі життя, коли треба скрізь встигнути і багато чого зробити, наша пам'ять час від часу дає збій. Не завжди пам'ятаємо, де лежать документи, забуваємо про заплановану зустріч, вийшовши з дому, важко згадуємо, чи вимкнули з розетки праску тощо. А причина такого збою – перевтома, часті хвилювання, і, як не дивно, одноманітність.
Підвищення по службі чи в іншій діяльності, досягнення популярності, слави тощо – це все кар'єра. А з чого починається це сходження і коли? На це запитання дає відповідь соціолог із Оксфорда Марк Тейлор.
Декілька порад від наших експертів про те, як, повернувшись до роботи, правильно застосувати «відновлений багаж сил».