RUUA
Ваш аккаунт не активирован. Проверьте почту. 
  1. Работа в Украине
  2. Публикации о работе
  3. Соискателю
  4. Все о резюме
  5. Пункти, які можна видалити з резюме

Пункти, які можна видалити з резюме

9.11.2020 615
Пункти, які можна видалити з резюме

Пункти, які можна видалити з резюме

9.11.2020     615

Здається, при складанні резюме немає нічого складного. Все, що потрібно зробити – це правильно подати відомості про себе у форматі «лаконічно і точно». Це дійсно так, тому обтяжувати його зайвою інформацією не варто. Отже, які пункти можна видалити з резюме, щоб гарантовано привернути увагу потенційного роботодавця?

«Зайвий» досвід і «зайве» навчання

Деякі люди до того полюбляють зловживати зайвими відомостями в резюме, що вказують школу (чи школи), у якій навчалися, навчальні програми, які не мають жодного стосунку до майбутньої професійної діяльності, перераховувати всі можливі тренінги, які були пройдені ними за періоди роботи на всіх попередніх місцях. Кажуть, маслом кашу не зіпсуєш, але насправді ще й як можна зіпсувати! Тому як вчинити правильно? Для кожної конкретної професії краще вказати найактуальніше. Застарілі курси та тренінги не потрібно зазначати.

Те ж саме стосується досвіду роботи. Якщо він не «підсилює» ваші ділові якості для конкретної посади, то вказувати його не обов’язково. Підробітки за часів юності також не потрібно зазначати в своєму резюме, як і тимчасові проекти, якщо вони не становлять особливу цінність для омріяної роботи.

В тому випадку, якщо ви можете похвалитися тривалою професійною біографією, розписувати детально ті обов’язки, якими ви займалися на всіх попередніх роботах, теж немає сенсу. Можна прискіпливо розписати одну-дві останні позиції, а по всіх попередніх пройтися коротко, зазначивши і вказавши тільки вартісні здобутки.

Рухаємося далі, бо це ще не всі пункти, які можна видалити з резюме.

Неточно сформульована ціль, або ж їх декілька

Забудьте про такі формулювання-штампи, як «хочу знайти перспективну роботу в компанії, яка динамічно розвивається». Це досить туманно сформульована фраза, яка не несе жодної конкретики. Та й майбутньому роботодавцю вона не пояснить ні ваші сподівання, ні ваші амбіції.

Зворотній бік – це перерахувати кілька цілей, особливо якщо вони переслідують кардинально різні професії. Для спеціаліста, який буде знайомитися з вашим резюме, це означатиме, що шукач роботи й сам до пуття не знає, що він хоче. Особисто ви хотіли б прийняти таку людину на роботу? Навряд чи. Тому, якщо шукаєте вакансії за різними спеціальностями, краще адаптуйте резюме для кожного окремого випадку.

Некоректна фотографія і зайві контакти

Найкраще фото для цього важливого документу – це світлина високої якості, зроблена в діловому стилі. Всі інші формати не підійдуть: ксерокопії з паспорту, селфі чи весільні фотографії. Виняток можуть становити хіба що творчі професії, і тут креативний підхід зможе зіграти вам на руку.

Селфі


Зловживати зайвими контактами не варто. Вкажіть основні – свій мобільний номер, адресу поштової скриньки. Не зайвими буде залишити посилання на свої сторінки у соцмережах. Але вказувати всі наявні свої номери теж не потрібно, як і не потрібно давати посилання на ті сторінки, які ви давно не ведете. Чи додавати «для галочки» домашню адресу? Можна, але не обов’язково.

Не розпиляйтеся про свої захоплення

Мати чудове хобі або навіть декілька – це прекрасно. Але не потрібно занадто докладно розповідати про кожне з них. Хоча компанії в більшості випадках хочуть мати достатнє уявлення про особистість кандидата, але зловживати надмірними подробицями про свої хобі – це далеко не найкращий хід. Розкажіть про свої захоплення лаконічно, прикрасивши їх кількома виразними деталями, і цього буде цілком достатньо.

Уникайте кліше, розповідаючи про свої особисті якості

Якщо ви охарактеризуєте себе словами «креативний, відповідальний, стресостійкий», це мало що повідає роботодавцю про вашу особистість. Так пишуть про себе майже всі кандидати. Щоб виділитися на їхньому фоні, краще опишіть в своєму резюме, як саме ці якості проявлялися в конкретних випадках. Навести відповідні приклади і описати їх власними словами – так ви гарантовано привернете до себе увагу.

Приватне життя

Якщо на співбесіді рекрутер може розпитати вас про ваші політичні погляди, родину чи релігійні переконання, то в резюме не є доречним вказувати ці відомості. Якщо є відповідні графи в СV (сімейний стан, є діти чи ні), зазначте все коротко і без зайвих подробиць.

Рекомендації

Серед інших пунктів, які можна видалити з резюме, варто назвати зайві рекомендації. Звичайно, рекомендації ніколи не будуть зайвими, але не треба вказувати всіх рекомендувачів та їхні контактні дані, особливо якщо ви попередньо не зв’язувалися з ними і не отримали від них згоду. Чи варто додавати схвальні відгуки про власні здобутки? Теж ні. А от зайвим не буде зазначити, що за відповідним проханням будуть представлені необхідні рекомендації.

Видаліть все зайве із портфоліо

Це теж один із пунктів, які можна видалити з резюме. В кожному портфоліо знайдуться роботи, які вже втратили свою актуальність. Не забудьте перед додаванням посилання на нього оновити і видалити застарілі проекти. Це буде як мінімум виявом поваги до тих людей, які знайомитимуться з відомостями про ваші досягнення.

Інше

Що ще можна видалити з резюме? Довгі і беззмістовні речення, шаблонні конструкції, професійний сленг та зловживання займенником «я». Пам’ятайте, що про власні таланти краще розповідати через конкретні приклади, а не обмежуватися пишномовними фразами, який гарний і красивий кандидат прийшов влаштовуватися на роботу. Неправдиву інформацію теж не потрібно вказувати, якщо не хочете, щоб цей неприємний момент відкрився у майбутньому. Балів до вашого авторитету це точно не додасть.

Читайте также

  • Вчитися у всіх, не наслідувати нікого12 Ноябрь, 2024

    Новачок на роботі. До нього завжди придивляються. Від того наскільки новий співробітник уважний, тактовний та обачний залежить, як його прийме колектив, як складатимуться взаємини з керівництвом. Треба докласти чимало зусиль, щоб перше враження було гідним, адже другого шансу може й не бути.

  • Як все пам’ятати, а не забувати?22 Октябрь, 2024

    В сучасному ритмі життя, коли треба скрізь встигнути і багато чого зробити, наша пам'ять час від часу дає збій. Не завжди пам'ятаємо, де лежать документи, забуваємо про заплановану зустріч, вийшовши з дому, важко згадуємо, чи вимкнули з розетки праску тощо. А причина такого збою – перевтома, часті хвилювання, і, як не дивно, одноманітність.

  • Читання в юному віці – кар'єра у майбутньому 28 Сентябрь, 2024

    Підвищення по службі чи в іншій діяльності, досягнення популярності, слави тощо – це все кар'єра. А з чого починається це сходження і коли? На це запитання дає відповідь соціолог із Оксфорда Марк Тейлор.

  • Як полегшити вихід на роботу після відпустки? 8 Сентябрь, 2024

    Декілька порад від наших експертів про те, як, повернувшись до роботи, правильно застосувати «відновлений багаж сил».

  • Піднімайся і йди30 Август, 2024

    Впавши, піднімаємося, обтрушуємо одяг, хочемо зробити крок, але біль у забитих колінах не дає ступити. Адже йти треба, хоча б до медпункту. Одні встають і, перемагаючи біль, йдуть далі, а в інших сил вистачає лише до кабінету лікаря або самому перев'язати собі рани, а деякі не можуть навіть піднятися від сильних забитих місць, розчарування та зневіри. Що робити і як допомогти собі?

↑ Наверх