RUUA
Ваш аккаунт не активирован. Проверьте почту. 
  1. Работа в Украине
  2. Публикации о работе
  3. Все о работе
  4. Карьера
  5. П’ять ефективних інструментів для розвитку вашої кар’єри та здібностей

П’ять ефективних інструментів для розвитку вашої кар’єри та здібностей

29.09.2022 688Автор: Лоліта Платошкіна
П’ять ефективних інструментів для розвитку вашої кар’єри та здібностей

П’ять ефективних інструментів для розвитку вашої кар’єри та здібностей

29.09.2022     688Автор: 

Безперервний розвиток кар’єри та здібностей на будь-якому етапі вашої діяльності говорить про ваш професійний рух. Кар’єрний розвиток неможливий без прагнення, цілеспрямованості, конкретних дій, що визначають ваш успіх та ріст. Використання наступних п'яти ефективних  інструментів допоможуть вам у розвитку ваших здібностей та розвитку кар’єри, якщо застосовувати їх відповідним чином у професійній діяльності.

П’ять інструментів, що допоможуть розвивати ваші кар’єрні здібності

Застосовуйте наступні інструменти на роботі та в кар’єрі, щоб ефективно скласти власний кар’єрний план та втілити його в життя.

Створення кар’єрної мапи

Для кожної людини кар’єра - це можливість власної самореалізації через професійну діяльність. Планування власної кар’єри краще розпочинати ще при вступі в ВНЗ, визначившись зі сферою діяльності та професійною спрямованістю. На жаль, не всі навчальні заклади беруть активну участь в профорієнтаційній роботі учнів, тому часто планування майбутнього проходить для дітей неусвідомлено. Проте досвід першої роботи дає змогу визначитись з подальшим кар’єрним рухом. Jobs.ua рекомендує в цей час зайнятися створенням кар’єрної мапи, що створений виконувати функцію вашого навігатора при постановці та досягненні вашої мети та цілей. Три основні компоненти, щоб створити кар’єрний план: вибір напрямку й мети розвитку, визначених поетапний шлях розвитку, необхідні ресурси для реалізації.

SWOT-аналіз здібностей

Цікавий інструмент, що запозичений з маркетингу - SWOT. Пропонуємо використати основну суть цього інструменту задля вашого кар’єрного розвитку. SWOT-аналіз визначає ваші: Strength - сильні сторони, Weakness - слабкі позиції, Opportunities - можливості, на які не маєте впливу, Threats - загрози, на які не можете впливати. Як ви вже зрозуміли, інструмент здатен визначити ваші сильні, слабкі сторони, можливості та ресурси, перепони на шляху до вашої мети. Даний інструмент дуже корисний і його можна застосовувати не тільки для аналізу власних здібностей, прикладіть його до будь-якої справи, починання чи задачі - також спрацює.

Кар’єрні консультації

Кар’єрний консультант потрібен час від часу кожному. Це змога для багатьох спеціалістів подивитися на свій професійний шлях з боку, дозволити спеціалісту застосувати власні методи та техніки, щоб допомогти визначити, скорегувати напрямок вашої кар’єри. Багато компаній вже практикують та запрошують кар’єрних консультантів для роботи з командою чи окремо з кожним спеціалістом. Така практика є ефективною і приносить свої дієві результати.

Постановка SMART цілей

Чітко і правильно поставлені цілі вашого розвитку - запорука вашого успіху. Запозичений так само з маркетингу інструмент SMART цілей дозволить вам точно й чітко визначати для себе цілі для подальшого професійного шляху. Ця система цілевизначення включає: Specific - конкретика, Measurable - вимірюваність, Achievable - досяжність, Realistics - реалістичність, Timed - часовий період. Спробуйте використати цю схему для досягнення ваших конкретних цілей.

Допомога та поради ментора чи то наставника

Не забувайте звертатися про допомогу ментора, наставника, більш досвідченого спеціаліста, що працює в компанії довгий час. Просіть поради та діліться власними інформативними пошуками та досвідом.

Читайте также

  • Магістратура за кордоном: де навчатися українцям? 7 Февраль, 2025

    Перед українцями, які планують навчатися в магістратурі за кордоном, постають цілком закономірні питання: в якій країні навчатися, який ВНЗ обрати? Університетів сотні, обрати доведеться один. В цій статті ми розкажемо, на які речі треба передусім звернути увагу українцям, які хочуть навчатися в магістратурі за кордоном.

  • Адаптуємось на новій роботі: найдієвіші поради 5 Февраль, 2025

    А ви знали, що адаптацію персоналу поділяють на первинну і вторинну? Якщо ні, в цій статті з’ясовуємо відмінності між ними. А також розказуємо найдієвіші поради, як швидко адаптуватися на новій роботі.

  • Як успішно запустити YouTube-канал в 2025 році? 3 Февраль, 2025

    YouTube пропонує безліч можливостей для зростання і заробітку. Але тільки якщо знати, що робити. Нещодавно ми писали, як зацікавити дитину фрилансом, а сьогодні повідаємо корисні поради, як успішно запустити власний YouTube-канал в 2025 році.

  • Найпоширеніші дискримінаційні питання на співбесідах: як діяти, якщо запитують не про роботу29 Январь, 2025

    Прояви дискримінації на співбесідах зазвичай не вибиваються зі стандартного кола питань. Хоча іноді HR-спеціалісти можуть і здивувати. Сьогодні з’ясовуємо, як відповідати кандидату в подібних ситуаціях.

  • Як зацікавити дитину фрилансом?27 Январь, 2025

    Ще в часи пандемії фрилансерські заробітки для багатьох українців стали справжнім порятунком. Відтак чимало батьків усвідомили просту істину: потрібно не лише вчити дітей фінансовій грамотності, а й зацікавлювати дитину фрилансом. Як це робити? Детальніше читайте в статті. 


↑ Наверх