UARU
Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
  1. Робота в Україні
  2. Публікації про роботу
  3. Все про роботу
  4. Кар'єра
  5. П’ять ефективних інструментів для розвитку вашої кар’єри та здібностей

П’ять ефективних інструментів для розвитку вашої кар’єри та здібностей

29.09.2022 691Автор: Лоліта Платошкіна
П’ять ефективних інструментів для розвитку вашої кар’єри та здібностей

П’ять ефективних інструментів для розвитку вашої кар’єри та здібностей

29.09.2022     691Автор: 

Безперервний розвиток кар’єри та здібностей на будь-якому етапі вашої діяльності говорить про ваш професійний рух. Кар’єрний розвиток неможливий без прагнення, цілеспрямованості, конкретних дій, що визначають ваш успіх та ріст. Використання наступних п'яти ефективних  інструментів допоможуть вам у розвитку ваших здібностей та розвитку кар’єри, якщо застосовувати їх відповідним чином у професійній діяльності.

П’ять інструментів, що допоможуть розвивати ваші кар’єрні здібності

Застосовуйте наступні інструменти на роботі та в кар’єрі, щоб ефективно скласти власний кар’єрний план та втілити його в життя.

Створення кар’єрної мапи

Для кожної людини кар’єра - це можливість власної самореалізації через професійну діяльність. Планування власної кар’єри краще розпочинати ще при вступі в ВНЗ, визначившись зі сферою діяльності та професійною спрямованістю. На жаль, не всі навчальні заклади беруть активну участь в профорієнтаційній роботі учнів, тому часто планування майбутнього проходить для дітей неусвідомлено. Проте досвід першої роботи дає змогу визначитись з подальшим кар’єрним рухом. Jobs.ua рекомендує в цей час зайнятися створенням кар’єрної мапи, що створений виконувати функцію вашого навігатора при постановці та досягненні вашої мети та цілей. Три основні компоненти, щоб створити кар’єрний план: вибір напрямку й мети розвитку, визначених поетапний шлях розвитку, необхідні ресурси для реалізації.

SWOT-аналіз здібностей

Цікавий інструмент, що запозичений з маркетингу - SWOT. Пропонуємо використати основну суть цього інструменту задля вашого кар’єрного розвитку. SWOT-аналіз визначає ваші: Strength - сильні сторони, Weakness - слабкі позиції, Opportunities - можливості, на які не маєте впливу, Threats - загрози, на які не можете впливати. Як ви вже зрозуміли, інструмент здатен визначити ваші сильні, слабкі сторони, можливості та ресурси, перепони на шляху до вашої мети. Даний інструмент дуже корисний і його можна застосовувати не тільки для аналізу власних здібностей, прикладіть його до будь-якої справи, починання чи задачі - також спрацює.

Кар’єрні консультації

Кар’єрний консультант потрібен час від часу кожному. Це змога для багатьох спеціалістів подивитися на свій професійний шлях з боку, дозволити спеціалісту застосувати власні методи та техніки, щоб допомогти визначити, скорегувати напрямок вашої кар’єри. Багато компаній вже практикують та запрошують кар’єрних консультантів для роботи з командою чи окремо з кожним спеціалістом. Така практика є ефективною і приносить свої дієві результати.

Постановка SMART цілей

Чітко і правильно поставлені цілі вашого розвитку - запорука вашого успіху. Запозичений так само з маркетингу інструмент SMART цілей дозволить вам точно й чітко визначати для себе цілі для подальшого професійного шляху. Ця система цілевизначення включає: Specific - конкретика, Measurable - вимірюваність, Achievable - досяжність, Realistics - реалістичність, Timed - часовий період. Спробуйте використати цю схему для досягнення ваших конкретних цілей.

Допомога та поради ментора чи то наставника

Не забувайте звертатися про допомогу ментора, наставника, більш досвідченого спеціаліста, що працює в компанії довгий час. Просіть поради та діліться власними інформативними пошуками та досвідом.

Читайте також

  • Ключові тренди на робочому місці, які формуватимуть 2025 рік12 лютий, 2025

    Світовий ринок праці намагається встигати за новітніми трендами, хоча в наш час все змінюється з блискавичною швидкістю. Та все ж спробуємо окреслити ключові тренди 2025-го року, які впливатимуть на робочі місця в усіх куточках світу.

  • Бізнес, творчість, штучний інтелект: вчимося зараз, щоб потім не відставати10 лютий, 2025

    Працюєте на творчій ниві і переживаєте за те, як ШІ змінить «баланс сил» у вашій професії? Продаєте товари чи послуги і хочете оптимізувати бізнес процеси з використанням штучного інтелекту? З’ясуємо, як «подружитися» з АІ, щоб не відстати в майбутньому від своїх конкурентів.

  • Що не забути взяти на навчання за кордоном? 9 лютий, 2025

    Нещодавно ми писали, як обрати навчання в магістратурі за кордоном. Сьогодні пропонуємо вашій увазі топову підбірку нагадувань, що взяти з собою, якщо плануєте навчатися в іншій країні.

  • Магістратура за кордоном: де навчатися українцям? 7 лютий, 2025

    Перед українцями, які планують навчатися в магістратурі за кордоном, постають цілком закономірні питання: в якій країні навчатися, який ВНЗ обрати? Університетів сотні, обрати доведеться один. В цій статті ми розкажемо, на які речі треба передусім звернути увагу українцям, які хочуть навчатися в магістратурі за кордоном.

  • Адаптуємось на новій роботі: найдієвіші поради 5 лютий, 2025

    А ви знали, що адаптацію персоналу поділяють на первинну і вторинну? Якщо ні, в цій статті з’ясовуємо відмінності між ними. А також розказуємо найдієвіші поради, як швидко адаптуватися на новій роботі.


Часто шукають

↑ Вгору