RUUA
Ваш аккаунт не активирован. Проверьте почту. 
  1. Работа в Украине
  2. Публикации о работе
  3. Работодателю
  4. В помощь HR
  5. Рекрутерам на замітку: як писати вакансії, щоб привабити достойних кандидатів?

Рекрутерам на замітку: як писати вакансії, щоб привабити достойних кандидатів?

27.02.2023 519
Рекрутерам на замітку: як писати вакансії, щоб привабити достойних кандидатів?

Рекрутерам на замітку: як писати вакансії, щоб привабити достойних кандидатів?

27.02.2023     519

Мабуть, кожен рекрутер мріє про те, щоб персонал відшукувався легко, позиції закривалися швидко, а кандидати були достойними людьми і сумлінними працівниками. Звичайно, це утопічна ідея, бо хіба буває щось ідеальне в житті? Але шанси на приваблення достойних кандидатів збільшаться, якщо рекрутер навчиться створювати цікаві тексти до опису вакансій. Які тут можуть бути цікаві ідеї – читайте в матеріалі від Jobs.ua.

Грамотність – це чудово, але…

Бездоганний текст, написаний без граматичних, орфографічних чи будь-яких інших помилок – це чудово, але є одне «але». Щоб привернути увагу здобувача, примусити його затриматись, вчитуватися у вашу вакансію, зацікавитися вашою компанією – одного бездоганного тексту недостатньо. Опис вакансії написаний добре, якщо викликає емпатичну реакцію. Тому й не дивно, що роботодавці частіше звертають увагу на творчо продумані та написані резюме.

Тоді чому рекрутерам не робити те саме?

Сухість і шаблонність краще залишити для звітів

Погодьтеся, потенційний кандидат швидше зверне увагу на дотепно написану вакансію, ніж на стандартний перелік робочих обов’язків. А якщо опис вакансії змусить його посміхнутися – це ще плюс один бал до креативності та оригінальності рекрутера (а може, навіть і не один). І навіть якщо про вашу компанію пошукач почув уперше, шанси на те, що він погуглить про неї, збільшуються в рази.

І цьому є цілком логічне пояснення. Будь-якій адекватній людині з амбіціями та інтелектом хочеться не просто працювати, не просто ходити на роботу і отримувати за це зарплату – а ще й працювати з цікавими і творчими людьми.

Отже, дотепність і креатив. Але з цими речами треба поводитися акуратно, щоб не перегнути палицю. Добре те, що в міру, чи не так?

Зазначте про бонуси та переваги

Про цей важливий аспект роботи теж не забудьте зазначити у вакансії. Буде дуже добре для вас як рекрутера і для вашої компанії, якщо цей список буде на декілька пунктів довшим, ніж у компанії-конкурента. Творіть цей пункт в описі до вакансії під гаслом «Згадати все»: оплачувані обіди, переваги вашої медичної страховки, безкоштовні уроки англійської, зал та комфортний офіс тощо.

Чесність теж вітається

Звичайно, лукавити з усіма згаданими вище моментами краще не треба. Оптимальний варіант – чесно повідати здобувачу в описі вакансії, що ви очікуєте від нього. І що може дати ваша компанія взамін життєвого часу цієї людини і її професійних навичок. Розкажіть й те, скільки в майбутньому займає етап навчання чи адаптації.

Орієнтуйтесь на цей шаблон

Навіть створюючи найдотепніший опис вакансії в світі, орієнтуйтеся на ось цей шаблон:

  • Спершу поінформуйте про вашу компанію та бренд,
  • Посадові обов’язки кандидата,
  • Вимоги до нього (куди ж без них?),
  • Переваги роботи у вашій компанії,
  • Бонуси та кар’єрні можливості для майбутнього працівника.

Візуал і SEO – ще два плюсики до кожної вакансії

А щоб вакансія легко індексувалася пошуковими системами, рекрутер – або сам, або з допомогою SEO-спеціаліста – повинен грамотно розбавити опис вакансії ключовими словами та фразами. Зловживати ними не потрібно, але якщо ви маєте бодай трохи уявлення про специфіку роботи SEO-спеціаліста, ви й так це знаєте.

Не забуваємо про візуальну складову в описі вакансії, якщо це доцільно. Візуальні ефекти підвищать впізнаваність бренду і привабити достойних кандидатів. Що нам, зрештою, й потрібно.

Читайте также

  • Осінній сезон без стресу: поради для гармонії та спокою21 Ноябрь, 2024

    Короткий світловий день, холод і осіння мряка впливають на настрій, а втома, апатія і навіть легка депресія — компаньйони гнітючих осінніх днів. Втім, скористайтеся нашими порадами, щоб мінімізувати стрес від перебування в такій непривітній «компанії».

  • Вчитися у всіх, не наслідувати нікого12 Ноябрь, 2024

    Новачок на роботі. До нього завжди придивляються. Від того наскільки новий співробітник уважний, тактовний та обачний залежить, як його прийме колектив, як складатимуться взаємини з керівництвом. Треба докласти чимало зусиль, щоб перше враження було гідним, адже другого шансу може й не бути.

  • Як все пам’ятати, а не забувати?22 Октябрь, 2024

    В сучасному ритмі життя, коли треба скрізь встигнути і багато чого зробити, наша пам'ять час від часу дає збій. Не завжди пам'ятаємо, де лежать документи, забуваємо про заплановану зустріч, вийшовши з дому, важко згадуємо, чи вимкнули з розетки праску тощо. А причина такого збою – перевтома, часті хвилювання, і, як не дивно, одноманітність.

  • Читання в юному віці – кар'єра у майбутньому 28 Сентябрь, 2024

    Підвищення по службі чи в іншій діяльності, досягнення популярності, слави тощо – це все кар'єра. А з чого починається це сходження і коли? На це запитання дає відповідь соціолог із Оксфорда Марк Тейлор.

  • Як полегшити вихід на роботу після відпустки? 8 Сентябрь, 2024

    Декілька порад від наших експертів про те, як, повернувшись до роботи, правильно застосувати «відновлений багаж сил».


↑ Наверх