Чи оговтався ваш бізнес після першого шоку війни? Багато роботодавців підлаштовують свій бізнес під нові умови сьогодення, намагаються врівноважити власну корисність країні та здобуток. Все це вимагає нових підходів до керування, переформотування команди та найму спеціалістів в команду. Звісно ж слід закривати свої потреби тут і зараз, та й про перспективу на майбутнє також слід думати. Саме тому при підборі спеціалістів в команду менеджери з персоналу орієнтуються на тих спеціалістів, які витратять найменше часу на включення в роботу.
Хоч роботодавці й шукають спеціалістів з досвідом, запити здобувачів йде на пошук роботи без досвіду. Понад 40% спеціалістів різних галузей втратили місце роботи, вимушені були залишити свої домівки та евакуюватися в інші міста чи країни. Тому вони шукають різні можливості і різні вакансії для власного виживання. На жаль, біржа праці може запропонувати релевантні вакансії не всім, хто звертається про допомогу. Тому багато спеціалістів залишається в статусі пошуку.
Ще одна особливість - посилилась конкуренція на закордонні проекти. Всі ті, хто раніше відкладав співпрацю з закордонними замовниками, наважились і вийшли на міжнародний рівень, чим посилили конкуренцію. Тимчасовий прихисток в різних європейських країнах також надав можливість спробувати себе в різних проектах.
Події останніх місяців змістили пріоритетність здобувачів в сторону стабільних, прибуткових компаній з чіткою проукраїнською позицією.
Виникла потреба в мультифункціональних спеціалістах, що в своїй сфері чи напрямку можуть виконувати паралельно різну роботу під завдання чи проект на випадок випадіння когось з проекту тощо.
Оцініть та перевірте ресурси
Перш ніж розміщувати вакансію, проаналізуйте та запитайте у команди, чи може хтось тимчасово чи фрілансом закрити це завдання чи вакансію. Багато хто зі спеціалістів в пошуку додаткового заробітку готові підхопити та долучитися до виконання. Це дешевше, це швидше, енергоресурс спеціаліста вам вже відомий.
Оцініть вартість пропозиції
1. Перевірте вартість на ринку праці на сьогодні.
2. Оцініть різницю між зарплатами в команді та середньостатистичною на ринку праці.
3. Оцініть наскільки важливий наразі такий спеціаліст.
4. Закриваючи вакансію, звертайте увагу на відповідність рівня та кількості скілів заробітній платі, що будете пропонувати.
Визначіть під який ринок ви будете шукати спеціаліста
Якщо ви шукаєте спеціаліста під закордонні проекти, то звертайте уваги на рівень знання аноземної мови чи проходження курсів іноземних мов. Наявність цього скілу значну спрощує та пришвидшує співпрацю зі спеціалістом.
Підготуйте план першого етапу співбесіди-онлайн
Підберіть перелік питань як загальних, так і під кожного окремого спеціаліста (ті, що ви хотіли уточнити саме у нього). Утримайтесь від психологічного типу співбесіди. Проте обов’язково запропонуйте взяти на виконання тестове завдання для перевірки скілів.
Працюєте на творчій ниві і переживаєте за те, як ШІ змінить «баланс сил» у вашій професії? Продаєте товари чи послуги і хочете оптимізувати бізнес процеси з використанням штучного інтелекту? З’ясуємо, як «подружитися» з АІ, щоб не відстати в майбутньому від своїх конкурентів.
Нещодавно ми писали, як обрати навчання в магістратурі за кордоном. Сьогодні пропонуємо вашій увазі топову підбірку нагадувань, що взяти з собою, якщо плануєте навчатися в іншій країні.
Перед українцями, які планують навчатися в магістратурі за кордоном, постають цілком закономірні питання: в якій країні навчатися, який ВНЗ обрати? Університетів сотні, обрати доведеться один. В цій статті ми розкажемо, на які речі треба передусім звернути увагу українцям, які хочуть навчатися в магістратурі за кордоном.
А ви знали, що адаптацію персоналу поділяють на первинну і вторинну? Якщо ні, в цій статті з’ясовуємо відмінності між ними. А також розказуємо найдієвіші поради, як швидко адаптуватися на новій роботі.
YouTube пропонує безліч можливостей для зростання і заробітку. Але тільки якщо знати, що робити. Нещодавно ми писали, як зацікавити дитину фрилансом, а сьогодні повідаємо корисні поради, як успішно запустити власний YouTube-канал в 2025 році.