Ви знайшли роботу своєї мрії та склали ідеальне резюме для відправки роботодавцю. Цілком зрозуміло, що ви бажаєте якомога швидше відправити його, щоб скласти конкуренцію іншим здобувачам за цією вакансією. Здавалося б, залишилось тільки нажати кнопку, щоб відправити резюме. Проте, як навчає мудра приказка: “Поспішиш, людей насмішиш”. Приділіть ще трохи часу, щоб перевірити своє резюме, себе та компанію, куди бажаєте працевлаштуватися.
Чому не слід відправляти резюме, як тільки ви закінчили його написання:
воно може містити багато типографічних та орфографічних помилок,
ви забули доповнити додатковою інформацію, яку просив в вакансії роботодавець,
ви мало знаєте інформації про компанію, куди відправляєте резюме,
ви не запитали друзів та не подивились відгуки про компанію.
Тож перевірте наступні базові пункти перед відправкою резюме роботодавцю. Ви здивуєтеся, дізнавшись, скільки неочевидних помилок можна знайти в ідеальному, на перший погляд документі.
Навіть така інформація, як місце роботи може зіграти важливу роль у прийнятті вашого рішення щодо майбутньої роботи. Більшість спеціалістів намагаються обрати роботу неподалік від дому. Невелика кількість людей готові віддати перевагу роботі, що знаходиться віддалено від дома за рахунок більшої заробітної плати. Але перш ніж приймати таке рішення, радимо зважити всі “за” й всі “проти”. Від місця роботи також залежить і вид зайнятості. Час пандемії диктує свої нові умови роботи, які не можна не брати до уваги. Стаціонарна робота досі в перевазі, але значна кількість спеціалістів шукають саме віддалений тип зайнятості. Це зручно тим, що спеціаліст самостійно може будувати свій робочий час і не їздити в офіс без потреби, що значно економить час і гроші. Комбінований тип зайнятості також існує й робить гнучкими умови співробітництва.
Ви дописали своє резюме, а тепер маєте змогу ще раз перевірити всю зазначену вами інформацію в графі уміння. Це саме та частина резюме, яку роботодавець буде вивчати з особливою пильністю, опираючись на зазначені вимоги в вакансії. Резюме може бути ідеальним саме собою, але при цьому виявитися не узгодженим з вимогами роботодавця. Дві однакові вакансії в різних компаніях можуть вимагати від вас внесення повних змін до вже готового резюме. Ще раз уважно прочитайте опис вакансії та виділіть у своєму резюме моменти, які роботодавець може вважати найбільш важливими саме для своєї компанії.Слід ще раз перевірити відповідність ваших навичок зазначеним вимогам роботодавця. Якщо маєте що доповнити, обов’язково внесіть навички та вкажіть рівень оволодіння. Це допоможе вам скласти ідеальне резюме індивідуально під компанію, що вас цікавить; а також оцінити, чи зможете ви конкурувати з іншими здобувачами за вашою професією.
Перш ніж відправляти резюме, зверніть увагу, чи додали ви хоч якісь документи до документа. Дуже часто роботодавці самі зазначають в вакансії, що надають перевагу резюме з портфоліо чи рекомендаційними листами. Тому, якщо ви маєте змогу роздобути подібні документи, або попросити минулих роботодавців, то скористайтесь цією можливістю. Вони можуть допомогти вам здобути роботу вашої мрії. Якщо ви також маєте приклади ваших статей на інших ресурсах чи додаткові сертифікати пройдених курсів за наявною вакансією, також рекомендуємо вказати чи додати до резюме.
Ваше резюме дописано, але не нехтуйте можливістю ще раз перевірити грамотність документа. Як мінімум, ви можете перевірити орфографію онлайн за допомогою зручних сервісів, як максимум - попросити друга чи близьку людину ще раз зі сторони перечитати та перевірити все написане. Дуже часто це допомагає виявити не тільки орфографічні помилки, а й помітити недостачу деяких розділів документа.
Складно підійти до перевірки резюме одразу, як тільки ви його закінчили. Ефект замиленого ока діє в цей час. Тому рекомендуємо вам одразу не відправляти резюме за адресою роботодавця, а відволіктися й з новими силами перечитати його. Ви зможете побачити деякі моменти резюме зовсім під іншим кутом зору.
Не віправляйте резюме в компанію ніколи, доки не перечитаєте його вголос. Тільки уявіть, при читанні резюме про себе, залишаються непоміченими багато помилок. А ось читання вголос навпаки, виявляє повтори, дивні конструкції, які на письмі виглядали цілком непомітними. Читайте резюме вголос, а ще краще перед аудієнцією. Це додатково допоможе вам провести репетицію вашої співбесіди.
Рівень зарплати в резюме - не менш важливий пункт. Вказавши розмір зарплати ви одразу відсієте всіх роботодавців з низьким рівнем зарплати, а це значить зекономите собі час та зусилля. Деякі здобувачі не знають, вказати меншу заробітну плату, щоб не відлякувати роботодавця, чи більшу, щоб мати змогу поторгуватися на співбесіді. Не зазначаючи заробітну плату в резюме, ви ставите себе під загрозу марних дзвінків та зустрічей на співбесіді.
Багато хто зі здобувачів не вважають цей пункт важливим для внесення в резюме. Але інколи саме він впливає на майбутній рівень вашої заробітної плати, а також на те, з ким і як ви будете в майбутньому співпрацювати. До речі, знання англійської та ї рівень, є основною вимогою вакансій IT-сфери.
Надумали відправляти резюме в компанію вашої мрії, не забудьте почитати та перевірити відгуки про компанію минулих роботодавців. Добре, що існують ресурси, які допомагають відстежити рейтинги та популярність компаній в Україні. Звертайте увагу не тільки на погані відгуки, а на хороші. У вас може скластися враження, що хороші відгуки пишуть підсадні люди, що акцентують увагу на перевагах. Але і з цієї інформації можна отримати користь і скласти враження про персонал, обстановку та умови співпраці.
В справі пошуку роботи знадобляються будь-які методи, а тому сарафанне радіо ніхто не скасовував. Посрашуйте своїх друзів та знайомих, особливо тих, хто працює в подібній сфері діяльності. Вони здатні розповісти більше, ніж ви можете дізнатися з інтернету. До речі, наявність спільних друзів також може зіграти свою послугу, повідомивши рекрутера, що друг чи подруга рекомендували цю компанію, бо працювали в ній. Так ви можете заручитись підтримкою друзів, яким також можуть зателефонувати для отримання рекомендацій.
Що не кажіть, а друкований документ приймається всюди в будь-який час. До того ж, електронний документ може загубитися, на відміну від друкованого, що стане вам допомогою в такій ситуації. До речі, друкований документ здатен виявити недоліки та неточності, які в електронному резюме звичайним зором помітити неможливо.
Всім відомо це емоційне бажання скоріше відправити готове резюме, але не поспішайте цього робити. Jobs.ua наполегливо рекомендує перш ніж відправляти резюме роботодавцю, перевірити документ на наявність декількох вищевказаних важливих моментів. Це допоможе вам виявити слабкі місця та обійтись від зайвих помилок.
Удачі та натхнення при складанні резюме для нової роботи.
Короткий світловий день, холод і осіння мряка впливають на настрій, а втома, апатія і навіть легка депресія — компаньйони гнітючих осінніх днів. Втім, скористайтеся нашими порадами, щоб мінімізувати стрес від перебування в такій непривітній «компанії».
Новачок на роботі. До нього завжди придивляються. Від того наскільки новий співробітник уважний, тактовний та обачний залежить, як його прийме колектив, як складатимуться взаємини з керівництвом. Треба докласти чимало зусиль, щоб перше враження було гідним, адже другого шансу може й не бути.
В сучасному ритмі життя, коли треба скрізь встигнути і багато чого зробити, наша пам'ять час від часу дає збій. Не завжди пам'ятаємо, де лежать документи, забуваємо про заплановану зустріч, вийшовши з дому, важко згадуємо, чи вимкнули з розетки праску тощо. А причина такого збою – перевтома, часті хвилювання, і, як не дивно, одноманітність.
Підвищення по службі чи в іншій діяльності, досягнення популярності, слави тощо – це все кар'єра. А з чого починається це сходження і коли? На це запитання дає відповідь соціолог із Оксфорда Марк Тейлор.
Декілька порад від наших експертів про те, як, повернувшись до роботи, правильно застосувати «відновлений багаж сил».