Перекваліфікація рятує українців, які не можуть знайти роботу.
За даними Jobs.ua, минулого року, після проходження перекваліфікації, в країні працевлаштувалося близько 147 000 безробітних громадян.
Ця цифра на 6% більш, ніж у 2017 році, а здійснилося це завдяки розширенню бази вакансій Державної служби зайнятості, яка зросла на 10% та нараховує 1 100 000 одиниць пропозицій.
Низькі заробітні платні та професійний дисбаланс залишаються головними факторами того, що роботу втрачають саме громадяни, що мають вищу освіту. При необхідності закриття таких вакансій, як робочі та подібні до них спеціальності, таким фахівцям дуже складно знайти альтернативу своїм знанням, що допоможе заробити. Й тому, перенавчання на нову спеціальність стає справжнім порятунком, як для людини, так й для ситуації на ринку праці України.
У 2017 році, над цією проблемою працювали 178 професійно-технічних училищ та 52 закладу вищої освіти. Саме на їх базі було створено курси перекваліфікації, які випустили нових слюсарів, швачок, мотористів та інші дуже потрібні нашому ринку спеціальності.
На жаль, у країні й досі залишається тенденція, при якої 75% випускників - це ті, хто здобув вищу освіту, у більшості випадків заради «корочки», й тільки 25% - отримують робочі чи технічні спеціальності, що гарантують знаходження роботи.
Наприклад, в той же час у Європі, це співвідношення кардинально протилежне. 70% молодих людей отримують навички необхідних робочих професій, й тільки 30% здобувають вищу освіту, заздалегідь розуміючи куди вони зможуть застосувати отриманні знання.
Поговоримо разом з Jobs.ua на таку делікатну тему, чи варто соромитися «простих» професій, як-от професія касира.
У цьому матеріалі вашій увазі пропонується цікава й подекуди драматична історія злету й занепаду нідерландських техно піонерів, які змінили ландшафт сучасної цивілізації.
Розбираємося, які перспективи пропонує професія психолога в Україні у 2025 році.
Метод Pomodoro допомагає ефективно розподіляти час між робочими завданнями. Сьогодні розберемо «на кісточки» ті можливості, які пропонує ця чудова техніка тайм-менеджменту для ефективного виконання завдань і зосередженої праці.
Якщо кар’єра не рухається, можливо, ви щось робите не так? Причини бувають різні, тому давайте проаналізуємо, якими порадами скористатися, щоб досягати успіху в кар’єрі.