RUUA
Ваш аккаунт не активирован. Проверьте почту. 
  1. Работа в Украине
  2. Публикации о работе
  3. Соискателю
  4. Ищем вакансии
  5. Робочі спеціальності vs вища освіта

Робочі спеціальності vs вища освіта

18.01.2019 534Автор: Олександр Мавлідінов
Робочі спеціальності vs вища освіта

Робочі спеціальності vs вища освіта

18.01.2019     534Автор: 

Перекваліфікація рятує українців, які не можуть знайти роботу.

За даними Jobs.ua, минулого року, після проходження перекваліфікації, в країні працевлаштувалося близько 147 000 безробітних громадян.

Ця цифра на 6% більш, ніж у 2017 році, а здійснилося це завдяки розширенню бази вакансій Державної служби зайнятості, яка зросла на 10% та нараховує 1 100 000 одиниць пропозицій.

Низькі заробітні платні та професійний дисбаланс залишаються головними факторами того, що роботу втрачають саме громадяни, що мають вищу освіту. При необхідності закриття таких вакансій, як робочі та подібні до них спеціальності, таким фахівцям дуже складно знайти альтернативу своїм знанням, що допоможе заробити. Й тому, перенавчання на нову спеціальність стає справжнім порятунком, як для людини, так й для ситуації на ринку праці України.

У 2017 році, над цією проблемою працювали 178 професійно-технічних училищ та 52 закладу вищої освіти. Саме на їх базі було створено курси перекваліфікації, які випустили нових слюсарів, швачок, мотористів та інші дуже потрібні нашому ринку спеціальності.

На жаль, у країні й досі залишається тенденція, при якої 75% випускників - це ті, хто здобув вищу освіту, у більшості випадків заради «корочки», й тільки 25% - отримують робочі чи технічні спеціальності, що гарантують знаходження роботи.

Наприклад, в той же час у Європі, це співвідношення кардинально протилежне. 70% молодих людей отримують навички необхідних робочих професій, й тільки 30% здобувають вищу освіту, заздалегідь розуміючи куди вони зможуть застосувати отриманні знання.

Читайте также

  • Як все пам’ятати, а не забувати?22 Октябрь, 2024

    В сучасному ритмі життя, коли треба скрізь встигнути і багато чого зробити, наша пам'ять час від часу дає збій. Не завжди пам'ятаємо, де лежать документи, забуваємо про заплановану зустріч, вийшовши з дому, важко згадуємо, чи вимкнули з розетки праску тощо. А причина такого збою – перевтома, часті хвилювання, і, як не дивно, одноманітність.

  • Читання в юному віці – кар'єра у майбутньому 28 Сентябрь, 2024

    Підвищення по службі чи в іншій діяльності, досягнення популярності, слави тощо – це все кар'єра. А з чого починається це сходження і коли? На це запитання дає відповідь соціолог із Оксфорда Марк Тейлор.

  • Як полегшити вихід на роботу після відпустки? 8 Сентябрь, 2024

    Декілька порад від наших експертів про те, як, повернувшись до роботи, правильно застосувати «відновлений багаж сил».

  • Піднімайся і йди30 Август, 2024

    Впавши, піднімаємося, обтрушуємо одяг, хочемо зробити крок, але біль у забитих колінах не дає ступити. Адже йти треба, хоча б до медпункту. Одні встають і, перемагаючи біль, йдуть далі, а в інших сил вистачає лише до кабінету лікаря або самому перев'язати собі рани, а деякі не можуть навіть піднятися від сильних забитих місць, розчарування та зневіри. Що робити і як допомогти собі?

  • Розміщення вакансій на сайті Jobs.ua19 Август, 2024

    Jobs.ua хоче підтримати Кращих Роботодавців і розширити можливості Шукачам роботи у важку хвилину, тому продовжує працювати в галузі працевлаштування та зберігає знижки і можливість безкоштовного розміщення вакансій для роботодавців.

↑ Наверх