Перекваліфікація рятує українців, які не можуть знайти роботу.
За даними Jobs.ua, минулого року, після проходження перекваліфікації, в країні працевлаштувалося близько 147 000 безробітних громадян.
Ця цифра на 6% більш, ніж у 2017 році, а здійснилося це завдяки розширенню бази вакансій Державної служби зайнятості, яка зросла на 10% та нараховує 1 100 000 одиниць пропозицій.
Низькі заробітні платні та професійний дисбаланс залишаються головними факторами того, що роботу втрачають саме громадяни, що мають вищу освіту. При необхідності закриття таких вакансій, як робочі та подібні до них спеціальності, таким фахівцям дуже складно знайти альтернативу своїм знанням, що допоможе заробити. Й тому, перенавчання на нову спеціальність стає справжнім порятунком, як для людини, так й для ситуації на ринку праці України.
У 2017 році, над цією проблемою працювали 178 професійно-технічних училищ та 52 закладу вищої освіти. Саме на їх базі було створено курси перекваліфікації, які випустили нових слюсарів, швачок, мотористів та інші дуже потрібні нашому ринку спеціальності.
На жаль, у країні й досі залишається тенденція, при якої 75% випускників - це ті, хто здобув вищу освіту, у більшості випадків заради «корочки», й тільки 25% - отримують робочі чи технічні спеціальності, що гарантують знаходження роботи.
Наприклад, в той же час у Європі, це співвідношення кардинально протилежне. 70% молодих людей отримують навички необхідних робочих професій, й тільки 30% здобувають вищу освіту, заздалегідь розуміючи куди вони зможуть застосувати отриманні знання.
Не кожну роботу можна виконувати механічно й рутинно, не піклуючись про мотивацію, натхнення й інші високі матерії. Як діяти в ситуації, коли дійсно зник інтерес до роботи? З’ясовуємо, як підвищити мотивацію, щоб ваша професійна діяльність отримала «друге дихання».
Недавнє комплексне дослідження, яке здійснила низка університетів з усього світу, виявила цікаву річ: зв’язок між генами людини, її здоров’ям і вмінням заробляти гроші. Розбираємося разом із Jobs.ua, в чому полягає суть дослідження, і яке значення воно має для кожного з нас.
Знайти ідеального працівника на важливу посаду не так уже й складно. А от переконати його пристати на вашу пропозицію — ще той квест. В цій статті вчимося ставити правильні, коректні питання кандидату, щоб він погодився на вашу пропозицію.
Ох уже ця англійська! Куди не глянь, в сучасному світі без неї не обійтися. І поки друзі та колеги вільно — чи майже вільно — знають цю прекрасну мову, ви ніяк не зберетеся її вивчити. Знайомо? Якщо так, Jobs.ua пропонує розглянути найпоширеніші проблеми, чому ми кидаємо вчити англійську на пів дорозі.
Світовий ринок праці намагається встигати за новітніми трендами, хоча в наш час все змінюється з блискавичною швидкістю. Та все ж спробуємо окреслити ключові тренди 2025-го року, які впливатимуть на робочі місця в усіх куточках світу.