RUUA
Ваш аккаунт не активирован. Проверьте почту. 
  1. Работа в Украине
  2. Публикации о работе
  3. Новости Украины и мира
  4. Блог Jobs.ua
  5. Робота в святкові дні – це вимушена необхідність чи прагнення тримати себе в формі?

Робота в святкові дні – це вимушена необхідність чи прагнення тримати себе в формі?

10.01.2022 572
Робота в святкові дні – це вимушена необхідність чи прагнення тримати себе в формі?

Робота в святкові дні – це вимушена необхідність чи прагнення тримати себе в формі?

10.01.2022     572

Кожен з нас по-різному ставиться до новорічно-різдвяних свят. Для когось це гостра необхідність поповнити внутрішні ресурси організму та розділити святкові дні з близькими людьми, а для когось сезон новорічних свят сприймається досить байдуже. Ще хтось просто любить виконувати свою роботу, і робитиме це навіть у святкові дні. До речі, а ви знали, що письменник Стівен Кінг не працює всього лиш двічі на рік – на Різдво і власний день народження? Власне, це один із секретів його плодючості, як і дві тисячі слів на день. Що ж, його працьовитості можна тільки позаздрити, але давайте повернемося до теми нашої статті.

Портал з працевлаштування та пошуку роботи Jobs.ua в останній місяць минулого року провів опитування серед користувачів сайту на одну делікатну тему. Питання звучало так: «Під час новорічних свят Ви будете вимушені працювати чи плануєте відпочивати?»

Думки користувачів, які взяли участь в опитуванні, розділилися. За перший варіант відповіді на це питання «Працюватиму, у мене це робочі дні» висловилися майже третина респондентів (32%). За другий варіант «Буду працювати, а відпочивати зможу лише на державні свята» віддали свої голоси майже половина опитаних – 47%. І найменше голосів набрав третій варіант відповіді: «Планую довгі вихідні (1-2 тижні)»; цей варіант відповіді підтримали всього лиш 21% відвідувачів, які забажали взяти участь в голосуванні.

Але навіть з такого лаконічного опитування вимальовується цікава і, можливо, подекуди невтішна тенденція: більшість громадян так чи інакше працюватимуть у святкові дні. Звісно, не забуваючи про відпочинок, але все ж робота від настання сезону зимових свят нікуди не поділася у представників багатьох професій. Навпаки, для значної частини населення сезон свят, як літній, так і зимовий – це можливість підзаробити на всіх напрямках: виробництві і доставці товару, святкових урочистостях і наданні найрізноманітніших послуг – від перевезення вантажів до стрижки і манікюру.

А які навантаження відчувають працівники поштових відділень чи продуктових супермаркетів, менеджери онлайн-магазинів? Всі ми закуплялися перед святами і онлайн, і офлайн, вистоюючи довгі черги в магазинах і перед Новим роком, і перед Різдвом. По суті, зітхнути від надмірного навантаження представники усіх цих професій зможуть лише після Водохреща – тобто після свята, який завершує зимовий цикл релігійних свят. Наступне велике свято, коли працівники багатьох сфер діяльності відчують додаткові робочі навантаження, буде вже навесні (мова, звісно, про Пасху, яка цьогоріч святкується 24 квітня).

Ну а повноцінний відпочинок на новорічно-різдвяні свята запланували лише п’ята частина від усіх бажаючих, хто взяв участь в опитуванні. Сподіваємося, їм вистачило цього часу, щоб повноцінно відпочити і поповнити ті внутрішні ресурси організму, які ми зазвичай віддаємо робочим будням.

Читайте также

  • Осінній сезон без стресу: поради для гармонії та спокою21 Ноябрь, 2024

    Короткий світловий день, холод і осіння мряка впливають на настрій, а втома, апатія і навіть легка депресія — компаньйони гнітючих осінніх днів. Втім, скористайтеся нашими порадами, щоб мінімізувати стрес від перебування в такій непривітній «компанії».

  • Вчитися у всіх, не наслідувати нікого12 Ноябрь, 2024

    Новачок на роботі. До нього завжди придивляються. Від того наскільки новий співробітник уважний, тактовний та обачний залежить, як його прийме колектив, як складатимуться взаємини з керівництвом. Треба докласти чимало зусиль, щоб перше враження було гідним, адже другого шансу може й не бути.

  • Як все пам’ятати, а не забувати?22 Октябрь, 2024

    В сучасному ритмі життя, коли треба скрізь встигнути і багато чого зробити, наша пам'ять час від часу дає збій. Не завжди пам'ятаємо, де лежать документи, забуваємо про заплановану зустріч, вийшовши з дому, важко згадуємо, чи вимкнули з розетки праску тощо. А причина такого збою – перевтома, часті хвилювання, і, як не дивно, одноманітність.

  • Читання в юному віці – кар'єра у майбутньому 28 Сентябрь, 2024

    Підвищення по службі чи в іншій діяльності, досягнення популярності, слави тощо – це все кар'єра. А з чого починається це сходження і коли? На це запитання дає відповідь соціолог із Оксфорда Марк Тейлор.

  • Як полегшити вихід на роботу після відпустки? 8 Сентябрь, 2024

    Декілька порад від наших експертів про те, як, повернувшись до роботи, правильно застосувати «відновлений багаж сил».


↑ Наверх