В одній з польських лікарень майбутнє уже настало: в «робочий штат» прийняли декількох роботів. То чи забирають такі ро́боти-помічники робочі місця у людей чи все-таки ні? Давайте з’ясуємо разом із Jobs.ua.
Розроблений польським стартапом робот доволі симпатичний, із стилізованими котячими вухами; на дисплеї привітно світиться котяча мордочка, тому маленькі пацієнти польської лікарні мимоволі всміхатимуться, дивлячись на роботизованого помічника. Такий робот-помічник, окрім своїх інших функцій, виконує найголовнішу – допомагає зменшити стрес у дітей від перебування в лікарняних палатах. Що цікаво, робот-помічник рухатиметься коридорами і палатами за принципом роботизованого пилосмока, який орієнтується в просторі за допомогою інфрачервоних сенсорів. Кінцівок на зразок людських рук у робота не буде. І все ж він виглядає досить симпатично і привітно. Зрештою, таким і задумували його творці.
Серед інших функцій ро́бота-помічника можемо виділити:
Ще одні не менш важливі роботизовані помічники на службі у людей – роботи-хірурги. Візьмемо для прикладу робота-хірурга «Да Вінчі». Це складна роботизована система, керування якою здійснюється хірургом за допомогою маніпуляторів. Для розробки такого складного обладнання, як і для його виробництва, потрібні талановиті програмісти та інженери (та й не тільки). Хіба це не створює нові робочі місця, нові виробництва? Адже виготовлення такої складної робототехніки, яка здатна взаємодіяти із людьми, розробка електронної начинки, тестування програмного забезпечення та виконання безлічі суміжних обов’язків – хіба усе перелічене не веде до створення нових робочих місць? Або роботизовані лінії на заводах «Тесли», який збирають електромобіль усього лиш… за 38 секунд. Для обслуговування цих ліній, для забезпечення їхньої безперебійної роботи теж потрібні люди, чи не так? Щоправда, Ілон Маск сподівається, що вже зовсім скоро його заводи стануть повністю автономними, і одні машини вироблятимуть інші машини. Що ж, у такому випадку можна стверджувати, що таки дійсно – роботи відібрали у людей їхню роботу.
Але будемо оптимістичними у своїх прогнозах. Приміром, такі стартапи, як польський ProCobot, надихатимуть своїм прикладом на появу інших подібних стартапів, які розроблятимуть антропоморфні версії роботів для полегшення життя людей. Та й сервісні центри для заміни комплектуючих таких роботів – хіба не нові робочі місця?
Пропонуємо вам зануритися в історію появи сенсаційної іграшки, а також з’ясувати, в чому полягає секрет її популярності.
Ігри цікаво не лише грати, а й розробляти. Вас приваблює сфера геймдеву, хочете спробувати себе в розробці комп’ютерних чи мобільних ігор? Давайте поговоримо на цікаву тему, а саме з чого розпочати в геймдеві новачку.
Кризові ситуації через біль і його долання дають потенціал для росту. Розглянемо разом з Jobs.ua, як за допомогою хобі та нових ідей адаптуватися до викликів сьогодення.
Бути захопленим своєю роботою — безумовно, це добре. Прагнути успіху і повсякчас зростати в своїх досягненнях — теж добре. Але чи існує та грань, за якою трудоголізм починає приносити більше шкоди, аніж користі?
Вивчити англійську за допомогою штучного інтелекту за 90 днів — вигадка чи реальність? Відповімо на це питання на порталі працевлаштування Jobs.ua, а заодно розглянемо набір корисних підказок, щоб вивчати іноземну мову швидше, ніж у додатках.