UARU
Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
  1. Робота в Україні
  2. Публікації про роботу
  3. Роботодавцю
  4. Світова практика
  5. Роботи-помічники: чи забирають вони робочі місця у людей чи все-таки ні?

Роботи-помічники: чи забирають вони робочі місця у людей чи все-таки ні?

7.02.2022 2048
Роботи-помічники: чи забирають вони робочі місця у людей чи все-таки ні?

Роботи-помічники: чи забирають вони робочі місця у людей чи все-таки ні?

7.02.2022     2048

В одній з польських лікарень майбутнє уже настало: в «робочий штат» прийняли декількох роботів. То чи забирають такі ро́боти-помічники робочі місця у людей чи все-таки ні? Давайте з’ясуємо разом із Jobs.ua.

Стартап ProCobot: полегшити перебування дітей у лікарні

Розроблений польським стартапом робот доволі симпатичний, із стилізованими котячими вухами; на дисплеї привітно світиться котяча мордочка, тому маленькі пацієнти польської лікарні мимоволі всміхатимуться, дивлячись на роботизованого помічника. Такий робот-помічник, окрім своїх інших функцій, виконує найголовнішу – допомагає зменшити стрес у дітей від перебування в лікарняних палатах. Що цікаво, робот-помічник рухатиметься коридорами і палатами за принципом роботизованого пилосмока, який орієнтується в просторі за допомогою інфрачервоних сенсорів. Кінцівок на зразок людських рук у робота не буде. І все ж він виглядає досить симпатично і привітно. Зрештою, таким і задумували його творці.

Серед інших функцій ро́бота-помічника можемо виділити:

  • Супроводження дітей до кімнат з процедурами,
  • Читання дітям книг та доставка їхніх талісманів до кімнат,
  • Завдяки поличкам, розташованих на кількох рівнях, робот збиратиме використаний посуд з палат, після сніданку та вечері. Це дозволить зменшити кількість персоналу в коридорах, що вкрай актуально в умовах пандемії,
  • Робот також нагадуватиме про медичні призначення та час прийому ліків.

Роботи-помічники на службі у людей

Ще одні не менш важливі роботизовані помічники на службі у людей – роботи-хірурги. Візьмемо для прикладу робота-хірурга «Да Вінчі». Це складна роботизована система, керування якою здійснюється хірургом за допомогою маніпуляторів. Для розробки такого складного обладнання, як і для його виробництва, потрібні талановиті програмісти та інженери (та й не тільки). Хіба це не створює нові робочі місця, нові виробництва? Адже виготовлення такої складної робототехніки, яка здатна взаємодіяти із людьми, розробка електронної начинки, тестування програмного забезпечення та виконання безлічі суміжних обов’язків – хіба усе перелічене не веде до створення нових робочих місць? Або роботизовані лінії на заводах «Тесли», який збирають електромобіль усього лиш… за 38 секунд. Для обслуговування цих ліній, для забезпечення їхньої безперебійної роботи теж потрібні люди, чи не так? Щоправда, Ілон Маск сподівається, що вже зовсім скоро його заводи стануть повністю автономними, і одні машини вироблятимуть інші машини. Що ж, у такому випадку можна стверджувати, що таки дійсно – роботи відібрали у людей їхню роботу.

Але будемо оптимістичними у своїх прогнозах. Приміром, такі стартапи, як польський ProCobot, надихатимуть своїм прикладом на появу інших подібних стартапів, які розроблятимуть антропоморфні версії роботів для полегшення життя людей. Та й сервісні центри для заміни комплектуючих таких роботів – хіба не нові робочі місця?

Читайте також

  • Тривожні сигнали: 5 рис, які мають насторожити рекрутера17 грудень, 2024

    Так склалося, що в процесі найму більше прийнято звертати увагу на вміння і сильні сторони кандидата. Професійні досягнення і досвід — це чудово, але рекрутер не може знати апріорі, якою людиною є кандидат перед ним. Нижче спробуємо з’ясувати, які риси кандидата мають насторожити рекрутера.

  • Токсичні колеги: 7 життєвих уроків, які працюють на вас11 грудень, 2024

    Токсичні люди становлять більшу проблему, ніж здається на перший погляд. Вони можуть перетворити улюблену роботу на справжнісіньке пекло. Звичайно, якщо працюють поруч з нами. В цій статті пропонуємо поміркувати над життєвими уроками, які можна отримати від спілкування з токсичними колегами.

  • Робота над помилками (у спілкуванні) 8 грудень, 2024

    Окрім того, як і що ми говоримо, важливу роль у спілкуванні відіграють міміка, рухи руками, постановка тіла. Але, на жаль, ми часто забуваємо про це, та й особливого значення не надаємо. А даремно. Від того, як ми поводимося на співбесіді, переговорах, ділових зустрічах, може залежати наша кар'єра.

  • Покоління зумерів: розвінчуємо міфи про їхній підхід до роботи і життя 4 грудень, 2024

    Від попередніх поколінь зумери відрізняються передусім посиленим прагненням до життєвого балансу, гнучкості й свободи у виборі роботи. Та чи варто сприймати на ринку праці їхню амбітність як недолік? Давайте поміркуємо над цим питанням, а ще спробуємо розвінчати міфи про їхній підхід до роботи і життя.

  • Безперебійна робота під час блекаутів: як адаптуватися компаніям та працівникам28 листопад, 2024

    Часті блекаути й аварійні відключення електроенергії висувають нові стандарти до енергонезалежності. Причому як власного житла, так і бізнесу. Дізнайтеся, як компаніям і співробітникам потурбуватися про безперебійну роботу під час блекаутів.


Часто шукають

↑ Вгору