Фріланс вже дуже щільно увійшов в наше життя. Багато сфер українського бізнесу можуть дозволити собі такий вид співпраці, а грамотно підібраний фахівець здатен економити достатньо грошей та часу. Але такий формат дистанційної співпраці підходить доволі не всім компаніям. Невдало підібраний робітник на аутсорсі може навіть нашкодити бізнесу чи принести збитки компанії. Ще одним мінусом може стати комерційна таємниця деяких проєктів компанії, які часто не хочеться розголошувати завчасно. До того ж потрібно мати час, щоб вчасно контролювати хід виконання завдань дистанційним співробітником. Готові до цього? Тоді гайда разом з Jobs.ua розбиратися, яку роботу можна довірити фрілансеру та яким чином його контролювати.
Вводьте фрілансера частково в курс роботи. Довіряйте тільки ті завдання, які не впливають на роботу всієї компанії. Для того, щоб чітко розуміти, яку роботу довірити фрілансеру, потрібно розуміти, які труднощі можуть виникати при співпраці. Мабуть, одна з основних - це не виконання умов технічного завдання. Найчастіше така проблема виникає при непорозумінні, коли завдання пояснено не повною мірою. В такому випадку обидві сторони винуваті й потребують роз’яснення деталей завдання. Щоб надалі таких проблем не виникало, краще за все, обговорювати технічні завдання в телефонному режимі. Ще однією проблемою може стати недотримання термінів виконання завдання. Таке може статися з людиною безвідповідальною. Щоб уникнути цю неприємну проблему, радимо постійно знаходитись в процесі комунікації з фрілансером та уточнювати на якому етапі виконання завдання він зараз знаходиться. Буває й таке, що спеціаліст, взявши завдання на виконання не виходить на зв’язок. Краще за все процес комунікації обговорювати заздалегідь, пояснювати співробітнику, що вам важливо знати як проходить процес виконання і, що ви можете в телефонному режимі підтримувати зв’язок для того, щоб обмінюватися найсвіжішою інформацією, якщо є потреба. Але обов’язково повідомте про це до передачі завдання і уточніть чи згоден фрілансер на таку взаємодію. Небажання розвиватися та впроваджувати нові ідеї, технології - проблема, яка виникає серед низки спеціальностей фрілансерів, найчастіше творчої спрямованості. Здавалося б співпраця з замовником вже вийшла на постійні довірливі стосунки, але все ж таки, від спеціаліста творчої професії завжди очікують цікаві нові ідеї. Щоб уникнути такої проблеми, надавайте фрілансеру конкретні завдання і якщо хочете прояву його творчої натури, то так і кажіть йому свої очікування щодо результату роботи.
І ще одна порада як фрілансерам, так і роботодавцям. Фріланс - особливий вид співпраці, який побудований, в першу чергу, на комунікації. Погодьтесь, результати співпраці будуть залежати від того, як і на скільки ви зрозуміли один одного. Саме тому, чим частіше ви роз’яснюєте незрозумілі моменти співпраці, чим частіше питаєте один одного, як буде найкраще та просите залишити фідбек від виконаної роботи, тим довше буде продовжуватись ваша співпраця і тим краще ви будете розуміти один одного.
Новачок на роботі. До нього завжди придивляються. Від того наскільки новий співробітник уважний, тактовний та обачний залежить, як його прийме колектив, як складатимуться взаємини з керівництвом. Треба докласти чимало зусиль, щоб перше враження було гідним, адже другого шансу може й не бути.
В сучасному ритмі життя, коли треба скрізь встигнути і багато чого зробити, наша пам'ять час від часу дає збій. Не завжди пам'ятаємо, де лежать документи, забуваємо про заплановану зустріч, вийшовши з дому, важко згадуємо, чи вимкнули з розетки праску тощо. А причина такого збою – перевтома, часті хвилювання, і, як не дивно, одноманітність.
Підвищення по службі чи в іншій діяльності, досягнення популярності, слави тощо – це все кар'єра. А з чого починається це сходження і коли? На це запитання дає відповідь соціолог із Оксфорда Марк Тейлор.
Декілька порад від наших експертів про те, як, повернувшись до роботи, правильно застосувати «відновлений багаж сил».
Впавши, піднімаємося, обтрушуємо одяг, хочемо зробити крок, але біль у забитих колінах не дає ступити. Адже йти треба, хоча б до медпункту. Одні встають і, перемагаючи біль, йдуть далі, а в інших сил вистачає лише до кабінету лікаря або самому перев'язати собі рани, а деякі не можуть навіть піднятися від сильних забитих місць, розчарування та зневіри. Що робити і як допомогти собі?