Фріланс вже дуже щільно увійшов в наше життя. Багато сфер українського бізнесу можуть дозволити собі такий вид співпраці, а грамотно підібраний фахівець здатен економити достатньо грошей та часу. Але такий формат дистанційної співпраці підходить доволі не всім компаніям. Невдало підібраний робітник на аутсорсі може навіть нашкодити бізнесу чи принести збитки компанії. Ще одним мінусом може стати комерційна таємниця деяких проєктів компанії, які часто не хочеться розголошувати завчасно. До того ж потрібно мати час, щоб вчасно контролювати хід виконання завдань дистанційним співробітником. Готові до цього? Тоді гайда разом з Jobs.ua розбиратися, яку роботу можна довірити фрілансеру та яким чином його контролювати.
Вводьте фрілансера частково в курс роботи. Довіряйте тільки ті завдання, які не впливають на роботу всієї компанії. Для того, щоб чітко розуміти, яку роботу довірити фрілансеру, потрібно розуміти, які труднощі можуть виникати при співпраці. Мабуть, одна з основних - це не виконання умов технічного завдання. Найчастіше така проблема виникає при непорозумінні, коли завдання пояснено не повною мірою. В такому випадку обидві сторони винуваті й потребують роз’яснення деталей завдання. Щоб надалі таких проблем не виникало, краще за все, обговорювати технічні завдання в телефонному режимі. Ще однією проблемою може стати недотримання термінів виконання завдання. Таке може статися з людиною безвідповідальною. Щоб уникнути цю неприємну проблему, радимо постійно знаходитись в процесі комунікації з фрілансером та уточнювати на якому етапі виконання завдання він зараз знаходиться. Буває й таке, що спеціаліст, взявши завдання на виконання не виходить на зв’язок. Краще за все процес комунікації обговорювати заздалегідь, пояснювати співробітнику, що вам важливо знати як проходить процес виконання і, що ви можете в телефонному режимі підтримувати зв’язок для того, щоб обмінюватися найсвіжішою інформацією, якщо є потреба. Але обов’язково повідомте про це до передачі завдання і уточніть чи згоден фрілансер на таку взаємодію. Небажання розвиватися та впроваджувати нові ідеї, технології - проблема, яка виникає серед низки спеціальностей фрілансерів, найчастіше творчої спрямованості. Здавалося б співпраця з замовником вже вийшла на постійні довірливі стосунки, але все ж таки, від спеціаліста творчої професії завжди очікують цікаві нові ідеї. Щоб уникнути такої проблеми, надавайте фрілансеру конкретні завдання і якщо хочете прояву його творчої натури, то так і кажіть йому свої очікування щодо результату роботи.
І ще одна порада як фрілансерам, так і роботодавцям. Фріланс - особливий вид співпраці, який побудований, в першу чергу, на комунікації. Погодьтесь, результати співпраці будуть залежати від того, як і на скільки ви зрозуміли один одного. Саме тому, чим частіше ви роз’яснюєте незрозумілі моменти співпраці, чим частіше питаєте один одного, як буде найкраще та просите залишити фідбек від виконаної роботи, тим довше буде продовжуватись ваша співпраця і тим краще ви будете розуміти один одного.
З’ясовуємо разом з Jobs.ua, які бізнес-ідеї можна розвивати в 2025 році з активним використанням ШІ.
На заміну старій філософії work-life balance приходить нова концепція, work-life blend. Розбираємося разом із Jobs.ua, що за новий тренд з’явився в світі праці.
У вашому оточенні є люди, які говорять так швидко і нерозбірливо, що нічого не збагнеш? Але навіть такі люди можуть заговорити чітко і переконливо, якщо скористаються добіркою чудових вправ для дикції, які підготував Jobs.ua.
Ви знали, що один цікавий тест на визначення профпридатності допоміг незвичайному в’язню втекти з в’язниці? Поговоримо про це в статті, а також з’ясуємо, які популярні тести стануть орієнтиром у визначенні ваших сильних сторін і вибору професійної кар’єри.
Портал з працевлаштування і пошуку роботи Jobs.ua поставив низку питань штучному інтелекту Grok від X, щоб дізнатися, що думає цей ШІ про перспективи такої цікавої, потрібної і важливої в літературному світі професії, як літературний агент.