RUUA
Ваш аккаунт не активирован. Проверьте почту. 
  1. Работа в Украине
  2. Публикации о работе
  3. Соискателю
  4. Советы соискателю
  5. Що шукають соцмережах роботодавці

Що шукають соцмережах роботодавці

11.07.2021 360Автор: Лоліта Платошкіна
Що шукають соцмережах роботодавці

Що шукають соцмережах роботодавці

11.07.2021     360Автор: 

Соцмережі так легко й щільно увійшли в наше життя, що наразі складно й уявити життя без них. Але для когось соцмережі - можливість вбити час, для когось пошук нових друзів, а для рекрутингу це непогана можливість дізнатися деталі життя здобувачів при працевлаштуванні та співробітників. Сьогодні соцмережі стали головним джерелом інформації для менеджерів з персоналу. Так українські компанії перш ніж приймати на роботу нового співробітника, вивчають його соцмережі, і часто відмовляють, якщо знаходять компромат.

Але менеджери з персоналу можуть не тільки наймати здобувачів за допомогою соцмереж, а й звільняти. Так дуже швидко розлетілась новина про звільнення співробітника німецької компанії Willich за фото з заручинами, зроблене ним під час його лікарняного. Швейцарська робітниця також була звільнена за дезінформації про своє самопочуття через роботу за комп’ютером, але після була помічена онлайн в соцмережі. До речі, багато компаній вже готові додати соцмережі окремою статтею під звільнення. А ви що думаєте з цього приводу?

Причини відмови через соцмережі

Причини звільнення або відмови через соцмережі можуть бути різними. Ось перелік основних:

  • компроматні фото,
  • відвідування дивних незаконних місць,
  • нецензурні вирази,
  • постійна участь в полеміці в группах соціального, політичного характеру, надмірна боротьба за певні ідеї,
  • негативні відгуки про власну компанію або колег по роботі,
  • постійне перебування онлайн в соцмережах,
  • депресивні та психологічно неврівноважені пости.

Як уникнути звільнення через соціальні мережі

Якщо справді хвилюєтесь про звільнення через соцмережі, Jobs.ua рекомендує негайно перевірити свої соцмережі та їх відповідність.

  1. Дотримуйтесь чистоти мовлення, слідкуйте за фразами, що використовуєте в профілі. Якщо маєте пости з нецензурною лексикою, відредагуйте або видаліть.
  2. Перевірте інші канали соцмережі: групи, сторінки, в яких ви можете вступати в полеміку та відкрито висловлюватись. Краще цього уникати, хоча б на під час працевлаштування.
  3. Якщо маєте особисті фотографії в профілі соцмережі, які можуть підірвати вашу довіру, як здобувача, або працівника компанії, то також краще це видалити. Ще краще взагалі не дозволяти собі вирази чи негативні відгуки щодо свого місця роботи. В іншому випадку можете очікувати на серйозну розмову з роботодавцем, яка до речі може закінчитись й звільненням.
  4. Обов’язково перевірте свої відмітки місць відвідування. Якщо основні місця - бари, ресторани, дискотеки тощо, у роботодавця також можуть виникнути питання щодо ваших життєвих зацікавленостей.
  5. Перевірте пости друзів з вашими відмітками, бо менеджери з персоналу можуть відслідкувати вас й по цим каналам друзів. Зніміть відмітки вашого профілю, якщо деякі фото можуть підірвати ваш авторитет.
  6. Обов’язково перевірте всі соцмережі, не обмежуйтесь тільки тією, що використовуєте найбільш часто. Бо навіть і помітити не встигнете, де і що пропустили.

Пам’ятайте, що в сомережах межа між особистим та робочим майже стерта. Будьте обережними при веденні особистої сторінки в соцмережах, хоча б на період працевлаштування. Це допоможе вам утримувати репутацію відвертого здобувача, якому нічого скривати.

Читайте также

  • Осінній сезон без стресу: поради для гармонії та спокою21 Ноябрь, 2024

    Короткий світловий день, холод і осіння мряка впливають на настрій, а втома, апатія і навіть легка депресія — компаньйони гнітючих осінніх днів. Втім, скористайтеся нашими порадами, щоб мінімізувати стрес від перебування в такій непривітній «компанії».

  • Вчитися у всіх, не наслідувати нікого12 Ноябрь, 2024

    Новачок на роботі. До нього завжди придивляються. Від того наскільки новий співробітник уважний, тактовний та обачний залежить, як його прийме колектив, як складатимуться взаємини з керівництвом. Треба докласти чимало зусиль, щоб перше враження було гідним, адже другого шансу може й не бути.

  • Як все пам’ятати, а не забувати?22 Октябрь, 2024

    В сучасному ритмі життя, коли треба скрізь встигнути і багато чого зробити, наша пам'ять час від часу дає збій. Не завжди пам'ятаємо, де лежать документи, забуваємо про заплановану зустріч, вийшовши з дому, важко згадуємо, чи вимкнули з розетки праску тощо. А причина такого збою – перевтома, часті хвилювання, і, як не дивно, одноманітність.

  • Читання в юному віці – кар'єра у майбутньому 28 Сентябрь, 2024

    Підвищення по службі чи в іншій діяльності, досягнення популярності, слави тощо – це все кар'єра. А з чого починається це сходження і коли? На це запитання дає відповідь соціолог із Оксфорда Марк Тейлор.

  • Як полегшити вихід на роботу після відпустки? 8 Сентябрь, 2024

    Декілька порад від наших експертів про те, як, повернувшись до роботи, правильно застосувати «відновлений багаж сил».


↑ Наверх