Нещодавно стали відомі результати останніх досліджень вчених з Оксфорду, які довели, що найвищий коефіцієнт корисної дії у своєї праці, демонструють ті працівники, чий робочий тиждень не перебільшує…чотири дні.
Більше того. Як дізнався Jobs.ua, головний дослідник цього експерименту, Ян-Еммануель де Нев, який є професором й-викладачем такої дисципліни, як економіка та стратегія, впевнений, що такий робочий графік, допомагає людині ставати щасливою!
Для підтвердження теорії, пан де Нев провів експеримент, залучивши для цього, п’ять тисяч працівників з більш ніж двадцяти кол-центрів Великої Британії. За домовленістю з керівництвом компаній, респондентам було дозволено працювати чотири дні на тиждень, зберігаючи при цьому графіку, свою звичайну заробітну плату. Наприкінці кожного тижня, учасники експерименту повинні були відправляти звіт щодо роботи, яку вони встигли зробити, прикладаючи до нього «оцінку свого щастя», яка була визначена в межах від 1 до 5 балів.
Резюме проекту продемонструвало, що, працюючи таким чином люди, встигали більше відпочивати та займатися своїми приватними справами. Віддача від такої збалансованої з відпочинком, роботи, вразила не тільки вченого, але й керівників кол-центрів, що погодилися на експеримент.
Гарно відпочиваючи працівники, в яких хватало часу, не тільки на працю, водночас стали менш спізнюватися на роботу, вдаватися до прокрастинації й піддаватися негативному впливу депресивного стану. Це все, одразу почало проецируватись й на їх роботі: учасники експерименту відзначили різке підвищення змоги фокусуватися та зовсім перестали відчувати втому, як фізичну, так і психологічну.
Всі вони почали робити більший об’єм роботи, а самі їх дзвінки до клієнтів, стали, у рази, більш афективними, що привело до збільшення заказів та, звичайно, прибутку, компаній.
За словами вченого, це не диво, а факт, який люди, чомусь ігнорують. Доктор де Нев зв’язує коротший робочий день з позитивним впливом на стан людини на нейробіологічному рівні та закликає роботодавців всього світу звернути увагу на його експеримент.
Бо, «позитивне налаштування щодо свого побуту, життя і праці» не просто викликає у людини «абстрактне щастя», але й реально підвищує її працездатність та ефективність, відшукуючи сили й вміння там, де затуркана, втомлена й негативно налаштована істота, просто не зможе найти нічого.
Знайти ідеального працівника на важливу посаду не так уже й складно. А от переконати його пристати на вашу пропозицію — ще той квест. В цій статті вчимося ставити правильні, коректні питання кандидату, щоб він погодився на вашу пропозицію.
Ох уже ця англійська! Куди не глянь, в сучасному світі без неї не обійтися. І поки друзі та колеги вільно — чи майже вільно — знають цю прекрасну мову, ви ніяк не зберетеся її вивчити. Знайомо? Якщо так, Jobs.ua пропонує розглянути найпоширеніші проблеми, чому ми кидаємо вчити англійську на пів дорозі.
Світовий ринок праці намагається встигати за новітніми трендами, хоча в наш час все змінюється з блискавичною швидкістю. Та все ж спробуємо окреслити ключові тренди 2025-го року, які впливатимуть на робочі місця в усіх куточках світу.
Працюєте на творчій ниві і переживаєте за те, як ШІ змінить «баланс сил» у вашій професії? Продаєте товари чи послуги і хочете оптимізувати бізнес процеси з використанням штучного інтелекту? З’ясуємо, як «подружитися» з АІ, щоб не відстати в майбутньому від своїх конкурентів.
Нещодавно ми писали, як обрати навчання в магістратурі за кордоном. Сьогодні пропонуємо вашій увазі топову підбірку нагадувань, що взяти з собою, якщо плануєте навчатися в іншій країні.