Нещодавно стали відомі результати останніх досліджень вчених з Оксфорду, які довели, що найвищий коефіцієнт корисної дії у своєї праці, демонструють ті працівники, чий робочий тиждень не перебільшує…чотири дні.
Більше того. Як дізнався Jobs.ua, головний дослідник цього експерименту, Ян-Еммануель де Нев, який є професором й-викладачем такої дисципліни, як економіка та стратегія, впевнений, що такий робочий графік, допомагає людині ставати щасливою!
Для підтвердження теорії, пан де Нев провів експеримент, залучивши для цього, п’ять тисяч працівників з більш ніж двадцяти кол-центрів Великої Британії. За домовленістю з керівництвом компаній, респондентам було дозволено працювати чотири дні на тиждень, зберігаючи при цьому графіку, свою звичайну заробітну плату. Наприкінці кожного тижня, учасники експерименту повинні були відправляти звіт щодо роботи, яку вони встигли зробити, прикладаючи до нього «оцінку свого щастя», яка була визначена в межах від 1 до 5 балів.
Резюме проекту продемонструвало, що, працюючи таким чином люди, встигали більше відпочивати та займатися своїми приватними справами. Віддача від такої збалансованої з відпочинком, роботи, вразила не тільки вченого, але й керівників кол-центрів, що погодилися на експеримент.
Гарно відпочиваючи працівники, в яких хватало часу, не тільки на працю, водночас стали менш спізнюватися на роботу, вдаватися до прокрастинації й піддаватися негативному впливу депресивного стану. Це все, одразу почало проецируватись й на їх роботі: учасники експерименту відзначили різке підвищення змоги фокусуватися та зовсім перестали відчувати втому, як фізичну, так і психологічну.
Всі вони почали робити більший об’єм роботи, а самі їх дзвінки до клієнтів, стали, у рази, більш афективними, що привело до збільшення заказів та, звичайно, прибутку, компаній.
За словами вченого, це не диво, а факт, який люди, чомусь ігнорують. Доктор де Нев зв’язує коротший робочий день з позитивним впливом на стан людини на нейробіологічному рівні та закликає роботодавців всього світу звернути увагу на його експеримент.
Бо, «позитивне налаштування щодо свого побуту, життя і праці» не просто викликає у людини «абстрактне щастя», але й реально підвищує її працездатність та ефективність, відшукуючи сили й вміння там, де затуркана, втомлена й негативно налаштована істота, просто не зможе найти нічого.
Короткий світловий день, холод і осіння мряка впливають на настрій, а втома, апатія і навіть легка депресія — компаньйони гнітючих осінніх днів. Втім, скористайтеся нашими порадами, щоб мінімізувати стрес від перебування в такій непривітній «компанії».
Новачок на роботі. До нього завжди придивляються. Від того наскільки новий співробітник уважний, тактовний та обачний залежить, як його прийме колектив, як складатимуться взаємини з керівництвом. Треба докласти чимало зусиль, щоб перше враження було гідним, адже другого шансу може й не бути.
В сучасному ритмі життя, коли треба скрізь встигнути і багато чого зробити, наша пам'ять час від часу дає збій. Не завжди пам'ятаємо, де лежать документи, забуваємо про заплановану зустріч, вийшовши з дому, важко згадуємо, чи вимкнули з розетки праску тощо. А причина такого збою – перевтома, часті хвилювання, і, як не дивно, одноманітність.
Підвищення по службі чи в іншій діяльності, досягнення популярності, слави тощо – це все кар'єра. А з чого починається це сходження і коли? На це запитання дає відповідь соціолог із Оксфорда Марк Тейлор.
Декілька порад від наших експертів про те, як, повернувшись до роботи, правильно застосувати «відновлений багаж сил».