RUUA
Ваш аккаунт не активирован. Проверьте почту. 
  1. Работа в Украине
  2. Публикации о работе
  3. Новости Украины и мира
  4. Новости
  5. Штрафи за стать і вік у вакансії: затверджено порядок сплати

Штрафи за стать і вік у вакансії: затверджено порядок сплати

9.08.2022 388Автор: Лоліта Платошкіна
Штрафи за стать і вік у вакансії: затверджено порядок сплати

Штрафи за стать і вік у вакансії: затверджено порядок сплати

9.08.2022     388Автор: 

Друзі, ви знаєте, що ще у 1996 році в Україні введено закон, який забороняє будь-яку дискримінацію за статтю, віком, кольором шкіри, політичним та релігійним переконанням.

Однак тільки 8 січня 2022 року в Україні набрав чинності закон, за яким із працедавці стягуватимуться штрафи не малих розмірів - 65000 гривень, за умовну вказівку в вакансіях статті, віку, інвалідності, етнічного та соціального походження, громадянства, сімейного та майнового стану, місця проживання, за мовними або іншими ознаками щодо особи або групи осіб.

А 05 серпня 2022 Уряд затвердив постанову Кабінету Міністрів “Про рекламу” щодо надання рекламних послуг з працевлаштування рекламодавцями. Відповідно Статті 24-1. “Реклама послуг із працевлаштування" не повинна зазначати бажані умови у рекламних кампаніях про вакансію: статті, віку, раси, колір шкіри, стану здоров’я, політичні, релігійні та інші переконання або інші ознаки, не пов’язані з характером роботи або умовами її виконання. А це значить, що рекламодавці вимушені будуть сплачують штраф до державного бюджету за місцем їх державної реєстрації.

Умови стягнення штрафу за порушення постанови

  • Штраф буде сплачуватись на підставі розпорядчого документа (розпорядження, постанови) Держпраці про накладення штрафів за порушення вимог ст. 24-1 Закону щодо реклами послуг із працевлаштування, прийнятого на підставі акта перевірки.
  • Розмір штрафу відповідає десятикратному розміру мінімальної заробітної плати.
  • Рекламодавці повинні сплатити штраф у 15-денний строк з дня вручення або отримання поштою (рекомендованим листом) розпорядчого документа.
  • Розпорядчий документ рекламодавець може оскаржити в органах державного нагляду (контролю) та, або в судовому порядку.
  • Якщо рекламодавець не оплачує накладений на нього штраф протягом 15-ти календарних днів з дня вручення або отримання поштою розпорядчого документа, сума штрафу буде стягуватися в судовому порядку.

Передбачений цією статтею штраф, є фінансовою санкцією та не належить до адміністративно-господарських санкцій, визначених главою 27 Господарського кодексу України.

До речі, з початку війни український ринок праці мав велику кількість вакантних пропозицій на посади водіїв, кур’єрів. Більшість з роботодавців шукали чоловіків, проте все більше навіть на цю посаду відгукуються жінки.

Постанова справді націлена на захист громадян за своїми особливостями, проте необхідно враховувати готовність українців до таких змін, адже для багатьох ці розбіжності полягають в принципових поглядах, нічим не обґрунтованих. Тому, щоб постанова не стала звичайною формальністю, необхідно й формувати громадську думку з цього приводу.

В багатьох країнах світу держава бере на себе відповідальність за розв'язання цієї проблеми, пропонуючи різноманітні бонусні програми. Наприклад, якщо компанії мають робітників віком 60+, їм пропонують окремі бонуси чи привілеї. На відміну від європейського досвіду, українські компанії та роботодавці беруть такі ініціативи найчастіше на себе. 


Формуючи запрошення на роботу роботодавець повинен враховувати ці особливості публікації умов до вакансії та рекламне промотування в мережі.

Читайте также

  • Трамп, Маск і ринок праці США: що зміниться в 2025 році?31 Январь, 2025

    З приходом Трампа в Овальний кабінет очікуються зміни в багатьох сферах американського життя. Маск і Рамасвамі нещодавно заявили, що віддалена робота була «привілеєм ковідного часу», а в 2025 році федеральні службовці повинні відвідувати офіс п’ять днів на тиждень. Наскільки правдивими є їхні судження, і що загалом в перспективі може змінитися цьогоріч на американському ринку праці, з’ясовували Jobs.ua.

  • Найпоширеніші дискримінаційні питання на співбесідах: як діяти, якщо запитують не про роботу29 Январь, 2025

    Прояви дискримінації на співбесідах зазвичай не вибиваються зі стандартного кола питань. Хоча іноді HR-спеціалісти можуть і здивувати. Сьогодні з’ясовуємо, як відповідати кандидату в подібних ситуаціях.

  • Як зацікавити дитину фрилансом?27 Январь, 2025

    Ще в часи пандемії фрилансерські заробітки для багатьох українців стали справжнім порятунком. Відтак чимало батьків усвідомили просту істину: потрібно не лише вчити дітей фінансовій грамотності, а й зацікавлювати дитину фрилансом. Як це робити? Детальніше читайте в статті. 

  • Основні причини неефективності робочих зустрічей і способи їх усунення24 Январь, 2025

    Робочі зустрічі не завжди минають ефективно, бажані результати залежать від низки факторів. Чому так відбувається і як цьому запобігти, — читайте в статті.

  • Правильно працюємо з агресією: важливі принципи екологічної комунікації22 Январь, 2025

    Насправді це серйозна проблема багатьох людей, тобто вміння працювати з власною агресією. З’ясуємо разом з Jobs.ua, як правильно працювати з агресією і знайти їй краще застосування, аніж ображати одне одного в соцмережах.


↑ Наверх