RUUA
Ваш аккаунт не активирован. Проверьте почту. 
  1. Работа в Украине
  2. Публикации о работе
  3. Все о работе
  4. На работе
  5. Синдром понеділка: що це і як з цим боротися

Синдром понеділка: що це і як з цим боротися

15.03.2021 1388
Синдром понеділка: що це і як з цим боротися

Синдром понеділка: що це і як з цим боротися

15.03.2021     1388

Ох цей понеділок! Буває, так не хочеться переривати вихідні дні, щоб знову п’ять днів поспіль ходити на роботу… Організм пручається, а календар невтішно повідомляє: знову – понеділок, знову – новий робочий тиждень. Взяти понеділки – та й відмінити, як співав Андрій Миронов у «Діамантовій руці», чи не так? І недаремно так співав: найгірший день тижня годі й придумати.

І дійсно: якщо вірити дослідженням американських вчених, понеділок справді вважається найменш продуктивним днем тижня. Але, як би там не було, а запускати організм до роботи потрібно, якщо у вас стандартний робочий графік, а до п’ятниці ще далеко, а до праці потрібно приступати відсьогодні, тобто з понеділка. Що тоді робити? Як боротися із синдромом понеділка? Давайте з’ясуємо це.

«Синдром понеділка»: що це таке?

Небажання виходити на роботу з понеділка викликає постійне занепокоєння. Дратівливість, тривога і песимізм – незмінні супутники «синдрому понеділка». В крайніх, запущених випадках цей неприємний синдром може стати сильним джерелом стресу, що потягне за собою безліч фізичних симптомів, як от втрату сну, порушення травлення і поганий апетит. А якщо не виспатися перед понеділком, то на початку тижня зовсім не до роботи буде.

Спершу вважалося, що це явище більше навідується до працівників великих корпорацій, тобто «білих комірців». Але сьогодні ми можемо спостерігати «синдром понеділка» в працівників усіх без винятку сфер діяльності. Що вдієш, якщо прогрес навіть у таких моментах не стоїть на місці.

Причини «синдрому понеділка»

Давайте розберемося, в чому причина такого негативного явища? Дослідження свідчать: більшість опитаних людей навіть на вихідних продовжують думати про робочі питання, а близько половини респондентів так чи інакше під час вікенду займаються питаннями, пов’язаними з роботою.

Тому й не дивно, що організм не встигає відпочити за два коротких дні, якщо не рахувати вечора п’ятниці, і в неділю починає подавати тривожні позивні, сигналізуючи про те, що завтра знову понеділок, а йти на роботу ох як не хочеться. Брак відпочинку – це найпоширеніша причина «синдрому понеділка».

Серед інших причин можна виділити стрес на роботі, надмірне навантаження діловими обов’язками та негаразди в особистому житті. Якщо у власному житті не все ладиться, то жоден понеділок не буде в радість. І всі ці моменти несуть втрати для компанії, в якій працює співробітник, бо ведуть до значного зниження продуктивності.

Чи насправді такі погані понеділки?

Якщо людина працює віддалено, для неї понеділки не будуть аж такими поганими. Адже не треба зриватися вранці і поспішати на роботу в інший кінець міста, гаяти безліч часу на вибір одягу та ранкові гігієнічні процедури. Хоча й для віддалених працівників понеділок може бути стресовим днем, якщо багато роботи чи важливий дедлайн на носі.

Якщо розібратися, понеділки не такі вже й погані, і нічим не відрізняються від інших днів тижня. Це наше ставлення до першого робочого дня забарвлює його в негативні відтінки. Та й дослідження авторитетного Інституту Галлаппа, цього найстарішого у світі центру дослідження громадської думки, свідчить, що поганий настрій в понеділок викликаний негативними емоціями через закінчення вихідних.

Тому завжди на вихідні ставте собі одну важливу ціль – максимально відновитися перед робочим тижнем. Давайте розглянемо, як ефективно це зробити. Повірте – способів безліч.

Як ефективно протидіяти «синдрому понеділка»

Навчіться розділяти професійне та особисте життя.

Хочете спокійно сприймати звістку про те, що завершується неділя і завтра – понеділок, а, отже, знову прокидатися вранці на роботу? Навчіться витрачати вихідні дні на відпочинок і відновлення сил. Адже скільки навколо речей, яким можна і треба приділити час, а не лише одній роботі!

Не беріть роботу на вихідні!

Власне, про це також ідеться в попередньому пункті, але це дуже важливий момент, тому ще раз варто наголосити: хочете нормально відпочити у суботу та неділю, щоб у понеділок вирушати на роботу в доброму настрої, а не злим та невиспаним? Не беріть роботу на вихідні! Вдома й так чимало буде роботи, але домашньої: оселю прибрати, щось смачне приготувати і т. д. Та краще пограти з друзями на PlayStation, визначити чемпіона в FIFA та Mortal Combat, ніж сліпнути біля ноутбука чи планшета, вирішуючи робочі питання.

Краще пограти, ніж працювати


Обмеження ділового спілкування.

Обмежте на час вікенду спілкування з колегами та особливо начальником. Як там говорить народна мудрість? «Якщо я бачу в п’ятницю ввечері повідомлення від начальника, то не заходжу в робочий чат аж до понеділка». І не важливо, що там хоче ваш начальник – перевірити терміново якийсь звіт, зателефонувати важливому клієнту чи ще щось… Це його проблеми, не ваші. Ви теж людина, і теж хочете відпочити в ці два відведені для відпочинку дні, а не перейматися робочими питаннями в режимі нон-стоп.

Займіться улюбленими справами.

Рибалка, прогулянки на природу з усією сім’єю, гра на музичних інструментах чи інше хобі – замість робочих питань насичуйте себе приємними емоціями, збавляючи час за улюбленими заняттями. Це чудова протидія стресу і «синдрому понеділка».

Приділіть час своєму здоров’ю.

На вихідних можна більше часу приділити потребам тіла. Відвідайте тренажерний зал чи басейн, побігайте на природі, влаштуйте сеанс йоги чи медитації. Одним словом, приведіть свій розум та думки в стан гармонії і спокою. Повірте, організм значно краще «перетравить» перший робочий день після продуктивних – в сенсі відпочинку – вихідних.

Серед оздоровчих процедур зверніть увагу на відвідання бані та лікувальний масаж. І нервову систему заспокоїте, і тіло наповниться життєвою енергією.

Заздалегідь розплануйте, чим займетеся на вихідних.

Коли все ближче підступає кінець тижня, то видається, що за два дні переробите чимало домашніх справ і ще й на відпочинок залишиться чимало. Але це оманлива думка. Якщо злегковажити в цьому питанні, вихідні промайнуть так швидко, що оком не встигнете кліпнути. Краще розпланувати заздалегідь, чим ви займетеся в суботу і що робитимете в неділю. Шанси на те, що вихідні будуть безцільно згаяні, зменшаться в рази.

Кулінарія.

Ще один прекрасний спосіб зарядитися позитивом на вихідних. Влаштуйте собі нескінченний челендж по життю – щосуботи чи щонеділі готувати нову страву. Тобто на цих вихідних ви готуєте смаколики з іспанської чи італійської кухні, впродовж наступних вихідних вчитеся робити суші… і так до нескінченності. Чим це корисно? Не тільки розширенням кругозору, а й можливістю пригостити друзів та колег по роботі власними кулінарними здобутками. Чи несуть ці заняття позитив та бадьорість? Безумовно.

Кулінарія - це круто!


Як бачимо, безліч цікавих занять чекає на тих людей, які зроблять над собою зусилля і відкладуть робочі питання до понеділка. Пам’ятайте, що навіть коней легко загнати роботою, якщо навантажувати їх понаднормово. А що вже говорити про крихкий людський організм!

Коротше, не такі вже й погані понеділки, якщо добре порелаксувати на вихідних. А кому погано живеться без роботи в суботу та неділю, що ж – готуйтеся до того, що «синдром понеділка» знову і знову навідуватиметься до вас у гості.

Читайте также

  • Тривожні сигнали: 5 рис, які мають насторожити рекрутера17 Декабрь, 2024

    Так склалося, що в процесі найму більше прийнято звертати увагу на вміння і сильні сторони кандидата. Професійні досягнення і досвід — це чудово, але рекрутер не може знати апріорі, якою людиною є кандидат перед ним. Нижче спробуємо з’ясувати, які риси кандидата мають насторожити рекрутера.

  • Токсичні колеги: 7 життєвих уроків, які працюють на вас11 Декабрь, 2024

    Токсичні люди становлять більшу проблему, ніж здається на перший погляд. Вони можуть перетворити улюблену роботу на справжнісіньке пекло. Звичайно, якщо працюють поруч з нами. В цій статті пропонуємо поміркувати над життєвими уроками, які можна отримати від спілкування з токсичними колегами.

  • Робота над помилками (у спілкуванні) 8 Декабрь, 2024

    Окрім того, як і що ми говоримо, важливу роль у спілкуванні відіграють міміка, рухи руками, постановка тіла. Але, на жаль, ми часто забуваємо про це, та й особливого значення не надаємо. А даремно. Від того, як ми поводимося на співбесіді, переговорах, ділових зустрічах, може залежати наша кар'єра.

  • Покоління зумерів: розвінчуємо міфи про їхній підхід до роботи і життя 4 Декабрь, 2024

    Від попередніх поколінь зумери відрізняються передусім посиленим прагненням до життєвого балансу, гнучкості й свободи у виборі роботи. Та чи варто сприймати на ринку праці їхню амбітність як недолік? Давайте поміркуємо над цим питанням, а ще спробуємо розвінчати міфи про їхній підхід до роботи і життя.

  • Безперебійна робота під час блекаутів: як адаптуватися компаніям та працівникам28 Ноябрь, 2024

    Часті блекаути й аварійні відключення електроенергії висувають нові стандарти до енергонезалежності. Причому як власного житла, так і бізнесу. Дізнайтеся, як компаніям і співробітникам потурбуватися про безперебійну роботу під час блекаутів.


↑ Наверх