У той час, поки світ розмірковує над впровадженням чотирьох денного робочого тижня, деякі з власників крупних китайських підприємств намагаються переконати своїх робітників у «вищому благі» від 12-ти годинного робочого дня.
Такі заяви викликали не тільки шквал протестів на цих підприємствах, але й підштовхнули відомих економістів світу до проведення досліджень, направлених на встановлення істини у цьому питанні.
Як дізнався Jobs.ua, думка експертів виявилася одностайною: на продуктивність робочих процесів суттєво впливає…скорочення робочого дню але ніяким чином, ні його збільшення.
Наприклад, скоротивши робочі години тижня з 48 до 40 годин, відомий Генрі Форд швидко досягнув збільшення продуктивності своїх заводів. Відомо й те, що згідно економічних прогнозів, сучасний прогрес, вже у 2030 році, просто змусить людину працювати не більш ніж 15 годин на тиждень.
При цьому, на багатьох китайських підприємствах, де переробка та перенавантаження є нормою, також, нормою є й решітки на вікнах у цехах на високих поверхах. Це страховка. Яка повинна зупиняти самогубців, які, час від часу, з’являються у місцевих колективах, виснажених нереально високими навантаженнями та довготривалими термінами праці.
Не кожну роботу можна виконувати механічно й рутинно, не піклуючись про мотивацію, натхнення й інші високі матерії. Як діяти в ситуації, коли дійсно зник інтерес до роботи? З’ясовуємо, як підвищити мотивацію, щоб ваша професійна діяльність отримала «друге дихання».
Недавнє комплексне дослідження, яке здійснила низка університетів з усього світу, виявила цікаву річ: зв’язок між генами людини, її здоров’ям і вмінням заробляти гроші. Розбираємося разом із Jobs.ua, в чому полягає суть дослідження, і яке значення воно має для кожного з нас.
Знайти ідеального працівника на важливу посаду не так уже й складно. А от переконати його пристати на вашу пропозицію — ще той квест. В цій статті вчимося ставити правильні, коректні питання кандидату, щоб він погодився на вашу пропозицію.
Ох уже ця англійська! Куди не глянь, в сучасному світі без неї не обійтися. І поки друзі та колеги вільно — чи майже вільно — знають цю прекрасну мову, ви ніяк не зберетеся її вивчити. Знайомо? Якщо так, Jobs.ua пропонує розглянути найпоширеніші проблеми, чому ми кидаємо вчити англійську на пів дорозі.
Світовий ринок праці намагається встигати за новітніми трендами, хоча в наш час все змінюється з блискавичною швидкістю. Та все ж спробуємо окреслити ключові тренди 2025-го року, які впливатимуть на робочі місця в усіх куточках світу.