RUUA
Ваш аккаунт не активирован. Проверьте почту. 
  1. Работа в Украине
  2. Публикации о работе
  3. Соискателю
  4. Ищем вакансии
  5. Сучасні тенденції столичного ринку праці

Сучасні тенденції столичного ринку праці

28.04.2020 272Автор: Олександр Мавлідінов
Сучасні тенденції столичного ринку праці

Сучасні тенденції столичного ринку праці

28.04.2020     272Автор: 

Друга половина квітня поточного 2020 року продемонструвала нові тенденції на вітчизняному ринку праці, що з’явилися завдяки впливу карантину на економіку України. Вимушена пауза у роботі стала для багатьох роботодавців, буквально, фатальною, призводячи до закриття бізнесів, втрати українцями робочих місць та урізанню заробітної платні.

За інформацією Jobs.ua, на цей час у столичній службі зайнятості нарахували трохи більше ніж 8 000 актуальних вакансій. Зрозуміло, що для звичних апетитів київського ринку праці – це краплинка у морі, й статистика каже про зменшення кількості робочих пропозицій на 34% у порівнянні з тим самим періодом минулого року. Наразі, на одне вакантне місце у столиці мають претендувати майже в два рази більше мешканців Києва, що шукають працевлаштування.

Разом із зменшенням попиту на працівників, суттєво звузився спектр напрямків діяльності, що потребують нові кадри.

При тому, що у столиці найбільше всього кандидатів на одну вакансію у законодавчий сфері, напрямку ТОП-менеджменту та управління, сьогодні більш затребувані зовсім інші професії, зокрема кваліфіковані робітники «з інструментом» та представники спеціальностей «без кваліфікації». А, саме у цих напрямках, претендентів серед непрацевлаштованих менш за все.

Також, київським медичним закладам бракує медсестер, а ц сфері транспорту –кваліфікованих досвідчених водіїв.

Наразі, в столиці більш за все затребувані такі робітничі професії та посади:

  • прибиральники;
  • дорожні робітники;
  • слюсарі-ремонтники;
  • озеленювачі;
  • вантажники;
  • муляри;
  • касири у торгівельні зали;
  • робітники на кухню;
  • продавці;
  • електрозварники;
  • теслі;
  • токарі, тощо.

У той самий час, формат фрілансу набирає обертів, як в Україні, так й в її столиці. До речі, наша країна впевнено тримається(входить до п’ятірки) поруч з іншими світовими державами, що лідирують за темпами зростання такого віддаленого формату праці.

Обмежувальні карантинні заходи та необхідна ізоляція по домівках, рекордно прискорили зростання кількості українських працівників – фрілансерів. Цікаво, що на думку багатьох експертів, із подовженням терміну карантину, арифметично зростає ймовірність того, що майже третина офісних працівників, зокрема, представників творчих та супутніх професій, не повертатимуться у подальшому до офісів, взагалі.

Певну зручність такого формату роботи, вже встигли відчути не лише наймані робітники, а й роботодавці, коли побачили чималу економію коштів, які раніше, компанії витрачали на утримання офісів та забезпечення робочих місць усім необхідним, включаючи інтернет зв'язок, теплопостачання та електроенергію.

Читайте также

  • Осінній сезон без стресу: поради для гармонії та спокою21 Ноябрь, 2024

    Короткий світловий день, холод і осіння мряка впливають на настрій, а втома, апатія і навіть легка депресія — компаньйони гнітючих осінніх днів. Втім, скористайтеся нашими порадами, щоб мінімізувати стрес від перебування в такій непривітній «компанії».

  • Вчитися у всіх, не наслідувати нікого12 Ноябрь, 2024

    Новачок на роботі. До нього завжди придивляються. Від того наскільки новий співробітник уважний, тактовний та обачний залежить, як його прийме колектив, як складатимуться взаємини з керівництвом. Треба докласти чимало зусиль, щоб перше враження було гідним, адже другого шансу може й не бути.

  • Як все пам’ятати, а не забувати?22 Октябрь, 2024

    В сучасному ритмі життя, коли треба скрізь встигнути і багато чого зробити, наша пам'ять час від часу дає збій. Не завжди пам'ятаємо, де лежать документи, забуваємо про заплановану зустріч, вийшовши з дому, важко згадуємо, чи вимкнули з розетки праску тощо. А причина такого збою – перевтома, часті хвилювання, і, як не дивно, одноманітність.

  • Читання в юному віці – кар'єра у майбутньому 28 Сентябрь, 2024

    Підвищення по службі чи в іншій діяльності, досягнення популярності, слави тощо – це все кар'єра. А з чого починається це сходження і коли? На це запитання дає відповідь соціолог із Оксфорда Марк Тейлор.

  • Як полегшити вихід на роботу після відпустки? 8 Сентябрь, 2024

    Декілька порад від наших експертів про те, як, повернувшись до роботи, правильно застосувати «відновлений багаж сил».


↑ Наверх