RUUA
Ваш аккаунт не активирован. Проверьте почту. 
  1. Работа в Украине
  2. Публикации о работе
  3. Все о работе
  4. Это важно знать каждому
  5. Техніка Pomodoro і блочний розподіл часу

Техніка Pomodoro і блочний розподіл часу

21.04.2025 686
Техніка Pomodoro і блочний розподіл часу

Техніка Pomodoro і блочний розподіл часу

21.04.2025     686

Метод Pomodoro допомагає ефективно розподіляти час між робочими завданнями. Сьогодні розберемо «на кісточки» ті можливості, які пропонує ця чудова техніка тайм-менеджменту для ефективного виконання завдань і зосередженої праці.

Що таке блочний розподіл часу?

Розподіл часу на блоки — це ефективна стратегія для використання свого часу з розумом. Зайве зазначати, який буст ви отримаєте для досягнення кращих результатів, якщо візьмете за звичку працювати з Pomodoro щодня. Блочний розподіл часу структурує робочий процес, допоможе сконцентруватись на одному завданні, прибравши сторонні фактори і усунувши прокрастинацію.

Цю техніку успішно використовують розробники, письменники, дизайнери і студенти з усього світу. Долучайтеся й ви.

Як це працює?

Ви обираєте завдання, над яким хочете попрацювати, позбуваєтеся усього зайвого, що відволікатиме в процесі, і вмикаєте таймер на 25 хв. Працюєте, поки не продзеленчить. Умова лиш одна, проте вона дуже важлива: ви працюєте над завданням і не відволікаєтеся, навіть якщо почнеться кінець світу. Жартуємо, звісно, тьху-тьху. А якщо серйозно, то решта світу, друзі, колеги, соцмережі etc. зачекають, поки ви зосереджені над роботою.

Коли задзвенить будильник, влаштуйте коротку чи довгу перерву, щоб поновити запас енергії. Встаньте з крісла і розімніться. Подихайте свіжим повітрям.

Коротка перерва триває 5 хв, довга — 10 чи 15 хв. Традиційно радять чинити так: ви робите чотири-п’ять 25-хвилинних сесій з короткою перервою, а тоді берете довгу перерву. Після довгої перерви повторюєте цикл знову, а тоді перериваєтесь на 1-2 год.

Що більше разів ви повторюватимете цей цикл, тим продуктивнішим ставатиме виконання робочих завдань. Секрету тут немає, просто тіло звикне до цієї техніки і ритму.

Альтернативний варіант

Є інший варіант працювати з Pomodoro. Коли продзвенить таймер і сповістить, що робота завершена… не припиняйте роботу. Якщо ви відчуваєте, що в потоці, що втягнулися у виконання завдання — чудово, продовжуйте працювати. Нещодавно увазі читачів пропонувалися найкращі книги для представників креативної індустрії, але якби довелося серед них обрати одну, яку б ви обрали? Якщо для бусту продуктивності, то книга «Потік. Психологія оптимального досвіду» Міхая Чиксентмігаї стала б чудовим вибором.

Але якщо ви скористаєтеся альтернативним варіантом роботи з Pomodoro — вважайте, ви прочитали цю книгу. Кілька тижнів для закріплення звички, і мозок сам вимагатиме цей ритм і циклічність.

Браузерна версія Pomodoro: які можливості?

На сайті pomofocus.io ви не зустрінете нічого зайвого. Мінімум інформації, лише таймер в центрі екрану і деякі додаткові можливості. Одразу над таймером — три вкладки: Pomodoro, Short Break і Long Break. Щоб налаштувати тривалість робочої сесії і перерв, перейдіть на вкладку Setting. Біля вкладки налаштувань привертає увагу вкладка Report, яка відстежує статистику ваших сесій. Це дозволяє фіксувати для себе власну продуктивність для подальшого прогресу. Також під таймером можна додавати таски — кнопка Add Tasks, а на вкладці Setting теж є кілька цікавих властивостей. Дослідіть її самі, якщо матимете бажання, а ми згадаємо про одну з додаткових можливостей під назвою Mobile Alarm. Ця функція дозволяє отримувати сповіщення на мобільний, навіть якщо екран вимкнений. Також є можливість автоматичного перемикання між тасками, вибір звуку сповіщення, Dark Mode під час робочої сесії і можливість імпорту Todolist.

Налаштовуйте на свій смак і досліджуйте еволюцію своєї продуктивності. Яка додаткова функція вам найбільше сподобалася?

Читайте также


↑ Наверх