RUUA
Ваш аккаунт не активирован. Проверьте почту. 
  1. Работа в Украине
  2. Публикации о работе
  3. Новости Украины и мира
  4. Новости
  5. Три варіанти початку нового навчального року: до чого готуватися батькам і вчителям

Три варіанти початку нового навчального року: до чого готуватися батькам і вчителям

20.07.2020 466
Три варіанти початку нового навчального року: до чого готуватися батькам і вчителям

Три варіанти початку нового навчального року: до чого готуватися батькам і вчителям

20.07.2020     466

Початок навчального року не за горами, який для працівників освітньої сфери, дітей і батьків доведеться зустрічати в нових умовах. Так, ми вже маємо досвід завершення навчального року в умовах пандемії, але зустрічати Перше вересня в таких нелегких умовах ще не доводилося. Як стало відомо Jobs.ua, на сьогоднішньому засіданні, який провів Комітет освіти, науки та інновацій, було озвучено деякі майбутні положення щодо того, як розпочнеться навчальний рік в освітніх закладах.

В залежності від рівня захворюваності, уряд дозволить розпочати навчання з врахуванням одного з трьох можливих сценаріїв розвитку епідеміологічної ситуації.

1. Якщо через місяць зафіксують низький рівень захворюваності, заклади освіти будуть відвідуватися в звичайному режимі;

2. У випадку високого рівня захворюваності освітній процес і надалі минатиме в дистанційному режимі;

3. Якщо буде зафіксовано середній рівень захворюваності, уряд прийме рішення здійснювати навчання в змішаній формі. Що мається на увазі під «змішаною формою»? Це означає, що навчання здійснюватиметься і дистанційно, і з відвідуванням закладів освіти з дотриманням дистанції та забезпеченням всіх санітарних норм.

Найближчим часом Україну умовно розділять на зони, які визначатимуть рівень перебігу захворювання на COVID-19: «зелена», «жовта», «помаранчева» і «червона» зони. Навчальний процес не дозволять тільки в «червоній» зоні.

Найбільш імовірним в нашій країні прогнозується третій сценарій розвитку епідеміологічної ситуації. В цьому випадку рекомендації щодо організації навчального процесу будуть наступні:

  • Дотримання дистанції – в пріоритеті; також в пріоритеті використання засобів захисту (за певних умов, як наголосили під час засідання);
  • Масові заходи та екскурсії скасовуються;
  • Засідання педагогічних колективів відбуватимуться в дистанційній формі;
  • Працівники закладів освіти повинні будуть стежити за тим, щоб учні чи студенти не збиралися гуртом, щоб уникнути скупчення людей;
  • Розмежування потоків школярів (в залежності від віку);
  • Проведення деяких видів занять вітатиметься на свіжому повітрі;
  • Особи з груп ризику (наприклад, хто хворіє на діабет чи має проблеми з імунною системою) будуть проінформовані про те, що їм краще обрати форму навчання, яка найкраще відповідатиме питанню безпеки: віддалене навчання або екстернатна форма (спосіб навчання, коли дитина на заняття практично не з’являється, але має можливість користуватися шкільними підручниками, а також складає контрольні заняття в стінах навчального закладу);
  • Для молодшої школи дистанційний спосіб навчання повністю не застосують, оскільки уряд визнав це неприйнятним;
  • Чи закриватимуть заклади освіти – якщо виникне така потреба – на два тижні чи на сім днів, ще невідомо (подібне рішення ще не ухвалили);
  • Вчителів щотижня не тестуватимуть на наявність коронавірусного захворювання;
  • Іноземним студентам дозволено приїжджати в Україну на навчання.

Читайте также

  • Магістратура за кордоном: де навчатися українцям? 7 Февраль, 2025

    Перед українцями, які планують навчатися в магістратурі за кордоном, постають цілком закономірні питання: в якій країні навчатися, який ВНЗ обрати? Університетів сотні, обрати доведеться один. В цій статті ми розкажемо, на які речі треба передусім звернути увагу українцям, які хочуть навчатися в магістратурі за кордоном.

  • Адаптуємось на новій роботі: найдієвіші поради 5 Февраль, 2025

    А ви знали, що адаптацію персоналу поділяють на первинну і вторинну? Якщо ні, в цій статті з’ясовуємо відмінності між ними. А також розказуємо найдієвіші поради, як швидко адаптуватися на новій роботі.

  • Як успішно запустити YouTube-канал в 2025 році? 3 Февраль, 2025

    YouTube пропонує безліч можливостей для зростання і заробітку. Але тільки якщо знати, що робити. Нещодавно ми писали, як зацікавити дитину фрилансом, а сьогодні повідаємо корисні поради, як успішно запустити власний YouTube-канал в 2025 році.

  • Найпоширеніші дискримінаційні питання на співбесідах: як діяти, якщо запитують не про роботу29 Январь, 2025

    Прояви дискримінації на співбесідах зазвичай не вибиваються зі стандартного кола питань. Хоча іноді HR-спеціалісти можуть і здивувати. Сьогодні з’ясовуємо, як відповідати кандидату в подібних ситуаціях.

  • Як зацікавити дитину фрилансом?27 Январь, 2025

    Ще в часи пандемії фрилансерські заробітки для багатьох українців стали справжнім порятунком. Відтак чимало батьків усвідомили просту істину: потрібно не лише вчити дітей фінансовій грамотності, а й зацікавлювати дитину фрилансом. Як це робити? Детальніше читайте в статті. 


↑ Наверх