UARU
Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
  1. Робота в Україні
  2. Публікації про роботу
  3. Новини України і світу
  4. Новини
  5. Три варіанти початку нового навчального року: до чого готуватися батькам і вчителям

Три варіанти початку нового навчального року: до чого готуватися батькам і вчителям

20.07.2020 455
Три варіанти початку нового навчального року: до чого готуватися батькам і вчителям

Три варіанти початку нового навчального року: до чого готуватися батькам і вчителям

20.07.2020     455

Початок навчального року не за горами, який для працівників освітньої сфери, дітей і батьків доведеться зустрічати в нових умовах. Так, ми вже маємо досвід завершення навчального року в умовах пандемії, але зустрічати Перше вересня в таких нелегких умовах ще не доводилося. Як стало відомо Jobs.ua, на сьогоднішньому засіданні, який провів Комітет освіти, науки та інновацій, було озвучено деякі майбутні положення щодо того, як розпочнеться навчальний рік в освітніх закладах.

В залежності від рівня захворюваності, уряд дозволить розпочати навчання з врахуванням одного з трьох можливих сценаріїв розвитку епідеміологічної ситуації.

1. Якщо через місяць зафіксують низький рівень захворюваності, заклади освіти будуть відвідуватися в звичайному режимі;

2. У випадку високого рівня захворюваності освітній процес і надалі минатиме в дистанційному режимі;

3. Якщо буде зафіксовано середній рівень захворюваності, уряд прийме рішення здійснювати навчання в змішаній формі. Що мається на увазі під «змішаною формою»? Це означає, що навчання здійснюватиметься і дистанційно, і з відвідуванням закладів освіти з дотриманням дистанції та забезпеченням всіх санітарних норм.

Найближчим часом Україну умовно розділять на зони, які визначатимуть рівень перебігу захворювання на COVID-19: «зелена», «жовта», «помаранчева» і «червона» зони. Навчальний процес не дозволять тільки в «червоній» зоні.

Найбільш імовірним в нашій країні прогнозується третій сценарій розвитку епідеміологічної ситуації. В цьому випадку рекомендації щодо організації навчального процесу будуть наступні:

  • Дотримання дистанції – в пріоритеті; також в пріоритеті використання засобів захисту (за певних умов, як наголосили під час засідання);
  • Масові заходи та екскурсії скасовуються;
  • Засідання педагогічних колективів відбуватимуться в дистанційній формі;
  • Працівники закладів освіти повинні будуть стежити за тим, щоб учні чи студенти не збиралися гуртом, щоб уникнути скупчення людей;
  • Розмежування потоків школярів (в залежності від віку);
  • Проведення деяких видів занять вітатиметься на свіжому повітрі;
  • Особи з груп ризику (наприклад, хто хворіє на діабет чи має проблеми з імунною системою) будуть проінформовані про те, що їм краще обрати форму навчання, яка найкраще відповідатиме питанню безпеки: віддалене навчання або екстернатна форма (спосіб навчання, коли дитина на заняття практично не з’являється, але має можливість користуватися шкільними підручниками, а також складає контрольні заняття в стінах навчального закладу);
  • Для молодшої школи дистанційний спосіб навчання повністю не застосують, оскільки уряд визнав це неприйнятним;
  • Чи закриватимуть заклади освіти – якщо виникне така потреба – на два тижні чи на сім днів, ще невідомо (подібне рішення ще не ухвалили);
  • Вчителів щотижня не тестуватимуть на наявність коронавірусного захворювання;
  • Іноземним студентам дозволено приїжджати в Україну на навчання.

Читайте також

  • Вчитися у всіх, не наслідувати нікого12 листопад, 2024

    Новачок на роботі. До нього завжди придивляються. Від того наскільки новий співробітник уважний, тактовний та обачний залежить, як його прийме колектив, як складатимуться взаємини з керівництвом. Треба докласти чимало зусиль, щоб перше враження було гідним, адже другого шансу може й не бути.

  • Як все пам’ятати, а не забувати?22 жовтень, 2024

    В сучасному ритмі життя, коли треба скрізь встигнути і багато чого зробити, наша пам'ять час від часу дає збій. Не завжди пам'ятаємо, де лежать документи, забуваємо про заплановану зустріч, вийшовши з дому, важко згадуємо, чи вимкнули з розетки праску тощо. А причина такого збою – перевтома, часті хвилювання, і, як не дивно, одноманітність.

  • Читання в юному віці – кар'єра у майбутньому 28 вересень, 2024

    Підвищення по службі чи в іншій діяльності, досягнення популярності, слави тощо – це все кар'єра. А з чого починається це сходження і коли? На це запитання дає відповідь соціолог із Оксфорда Марк Тейлор.

  • Як полегшити вихід на роботу після відпустки? 8 вересень, 2024

    Декілька порад від наших експертів про те, як, повернувшись до роботи, правильно застосувати «відновлений багаж сил».

  • Піднімайся і йди30 серпень, 2024

    Впавши, піднімаємося, обтрушуємо одяг, хочемо зробити крок, але біль у забитих колінах не дає ступити. Адже йти треба, хоча б до медпункту. Одні встають і, перемагаючи біль, йдуть далі, а в інших сил вистачає лише до кабінету лікаря або самому перев'язати собі рани, а деякі не можуть навіть піднятися від сильних забитих місць, розчарування та зневіри. Що робити і як допомогти собі?


Часто шукають

↑ Вгору